Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Najbardziej odjazdowa elewacja na świecie

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    1.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Kilkadziesiąt rowerów zainstalowano na jednej z zewnętrznych ścian budynku MGOK w BorkuBorek Wlkp. Kilkadziesiąt rowerów zainstalowano na jednej z zewnętrznych ścian budynku MGOK w Borku fot. A. Fajczyk

Pasjonaci-wariaci z Borku, czyli team z ośrodka kultury, wpadli na najbardziej odjazdowy pomysł na świecie. Powiesili kilkadziesiąt różnego rodzaju rowerów - dużych i małych - na elewacji budynku MGOK. Burmistrz gminy, kiedy usłyszał o szalonej, odjechanej wizji pani dyrektor... dał pozwolenie na takie artystyczne tworzenie.

- Nie będę udawać, że nie jestem z rowerowej instalacji dumna, czy że nie jest ona źródłem radości. Tym bardziej, że było mnóstwo sytuacji kryzysowych lub zwątpień, że się nie uda. Ale się udało - mówi Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku.

Jednoślady zamontowano na jednej z zewnętrznych ścian budynku w ubiegłym tygodniu. Mają być ozdobą „Kolorowego Podwórka” projektu rekreacyjno-artystycznego, przygotowanego przez pasjonatów-wariatów, czyli boreckich animatorów kultury - szerzej o otwarciu STREFY REKREACJI WIOSNA-LATO 2019 - TUTAJ. Kilka miesięcy temu M-GOK w Borku ogłosił akcję pod hasłem „Podziel się jednośladem, jeśli już go nie używasz”. Do pomysłodawców trafiło ponad 50 rowerów. Część z nich została pomalowana sprayem na srebrny kolor.

- I znalazł się pasjonat-wariat Marcin Strzelczyk, który odpowiedział na pomysł i rowery przymocował na zewnętrznej ścianie. To był szalony pomysł, spotkał się z odzewem, z wieloma głosami: że to się nie uda, że to jest wariactwo, że na to się nikt nie zgodzi a nam się chciało chcieć - powiedziała dyrektor MGOK w Borku. Zdradziła, że nawet burmistrz Marek Rożek zaufał jej artystycznej intuicji i wizji.

- I kiedy usłyszał, że 50 rowerów zostanie przymocowanych do elewacji, nie powiedział ani słowa oprócz dwóch: „Tak, proszę robić” - wyjaśniła Justyna Chojnacka.

I w ten sposób na budynku boreckiego ośrodka kultury powstała najbardziej odjazdowa (czy „odjechana”), artystyczna ściana na świecie, która ciągnie się „od samej ziemi, aż do komina”. Część jednośladów została zamontowana przed budynkiem, na trawniku. Do wakacji ściana ma zostać podświetlona. Rowerowy (nazywany LOVE’lkowym) projekt jest długodystansowy, przewidziany na 2 lata. Z kolei jednoślady, które nie zostały zawieszone na elewacji, pozostały dla dzieci. Będą przez nie malowane podczas jednych z pierwszych wakacyjnych warsztatów. W ten sposób staną się ozdobą różnych części Borku. Na kolorowym rowerze zawieszony będzie program zajęć instytucji kultury na sezon letni.

- ZOSTAW PO SOBIE ŚLAD...choćby jednoślad czyli LOVElkowy podjazd czy ROWEROWY ODJAZD, gdzieś na zakręcie prostej drogi do szczęścia - takie według Justyny Chojnackiej ma być przesłanie artystycznej ściany z jednośladami.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Operator
  ponad rok temu ocena: 28%  6
  Szkoda że jej przy robocie nie ma tylko chwalić się umie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sorry, że nie w temacie
  ponad rok temu ocena: 76%  5
  Podziwiam, szanuję. Takich ludzi brakuje w urzędach i administracji państwowej. Wtedy w tym dziadowskim kraju dałoby się żyć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tez wariat
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Pozdrowienia dla całej odjechanej załogi tego Ośrodka Kultury!Wsrod wielu roznych wiadomości że świata dobrze jest poczytać o czymś autentycznym, pasji, zaradności,wyobraźni i przyjaźni! Gratuluje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 86%  3
  W boreckim M-GOK realizuja się fajne i nietuzinkowe pomysły od kiedy pracuje tam zgrany team - Pani Justyna i Pani Marta. Zawsze dzieje się coś ciekawego i wyjatkowego. Widać, że dziewczyny kochają to co robią. Brawo ! Zaskakujcie nas dalej swoimi fantastycznymi pomysłami , a tych, co trzeba przyznać - Wam nie brakuje .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MK
  ponad rok temu ocena: 82%  2
  Super pomysł :) Brawo!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marta.
  ponad rok temu ocena: 20%  1
  To co same tam pracują? A inni to od brudnej roboty same to by się zesra.. y na miękko. Niby dyr.to łeb wyżej od chmur ma.