Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Najlepsze z najlepszych wyszły na ringPatronat

› Rolnictwo ponad rok temu    9.07.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Pudliszki. XIII Regionalna Wystawa Zwierząt HodowlanychPudliszki. XIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych fot. Bogdan Bujak

Jak zwykle sporo ludzi zjawiło się w minioną niedzielę na terenie w parku oraz przy stadionie w Pudliszkach, ażeby obejrzeć najpiękniejsze z pięknych wśród cieliczek, jałowic i krów prezentowanych na XIII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

– Po prostu w Polsce chyba nie ma większej publiczności na wycenie [niż tutaj - przyp. red]. Czuje się, jak w Stanach Zjednoczonych – mówił Mieczysław Kopiczko, przewodniczący komisji sędziowskiej, sędzia główny Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie.

Przywiezione przez hodowców 75 sztuk bydł do wyceny zapewniało zdrową konkurencję podczas wystawy. Tradycyjnie zmagania rozpoczęły się od pokazu młodzieży, czyli konkurs odchowu cieląt po buhajach. Później na ring wychodziły jałowice.

Nowością tej edycji było dołożenie przez organizatorów najmłodszej kategorii - zwierząt w wieku 5-8 miesięcy. Jako ostatnie pojawiły się krowy w I, II laktacji i starsze. Oczywiście największą atrakcją był wybór czempionów i superczempionów. Wiele działo sie także poza ringiem.

Informacje o zwierzętach, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach oraz obszerną relację z wystawy znajdziesz w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Zobacz także: jakie Dobre Smaki Powiatu są do wyboru w tym roku

Gdzie wybrać się nad wodę?

Komitet organizacyjny:

Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, DLG AgroFood Sp. z o.o., Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego, Urząd Miejski w Krobi, Urząd Miejski w Pogorzeli, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie, Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu

Sponsorzy:

Fundusz Promocji Mleka, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie, Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka Region Oceny Poznań, DLG AgroFood Sp. z o.o., Urząd Miejski w Krobi, Bank Spółdzielczy Gostyń, Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu z/s w Tulcach Sp. z o.o., Adam Olejniczak PPHU ADACH Pudliszki, Przedsiębiorstwo BIS Krobia, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Urząd Miejski w Pogorzeli, Józef Konarczak - Rzeźnictwo i Wędliniarstwo, Sławomir Stanisławski APPALUZA - Wyganów, Szczepan Sikora - Leśnictwo Karzec, Klub Sportowy „Zjednoczeni Pudliszki”, Lekarz weterynarii Michał Hądzlik, Gospodarstwo Rolne Drzewce Hądzlik, Lipowczyk S.C., Gospodarstwo Rolne Rokosowo J. Koncewicz, OSP Pudliszki, Firma Technik, Józef i Przemysław Koncewicz - Roksowo, Piotr i Paweł Smektała - Ogrodnictwo Krobia, Spółdzielnia Socjalna „ECOSS”

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ członek jury
  ponad rok temu 1
  Na zdjęciach z wystawy najkorzystniej wypadły zwierzęta. Jednak klasą dla siebie jest ten pajac z orderami na zdjęciach nr 70 i 76. Przeszedł samego siebie, szkoda tylko, że nie wystąpił w krótkich spodniach; wówczas byłoby widać słomę z butów.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji