Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Najważniejsze, że tym młodym chce się grać

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    25.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Wczoraj odbyły się Gostyńskie Rockowania FestivalWczoraj odbyły się Gostyńskie Rockowania Festival fot. A. Fajczyk

Kapele Stalker i Hard Rider zostały przez fachowych jurorów muzycznych uznane za najlepsze w przeglądzie Gostyńskie Rockowania Festival. Impreza odbyła się wczoraj, w GOK „Hutnik”.

Gostyńskie Rockowania to ogólnopolski festiwal, który był przeznaczony dla zespołów grających muzykę rockową i pochodne gatunki. Impreza, wspierająca młode kapele, miała formę przeglądu. - Wszystkie zespoły, które się zgłosiły, zostały poddane wcześniej głosowaniu. Odbywało się ono na facebook’u. Poprzez portal społecznościowy została wybrana ta grupa kapel, która zagrała w sobotni wieczór na scenie „Hutnika” - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. Na występujące kapele głosować mogła publiczność, ale też fachowe jury. Zasiedli w nim: Katarzyna Maliszewska, Arkadiusz Przybył, Michał Bąk i Wojciech Hoffmann.

- Poziom umiejętności występujących dziś kapel nie był najgorszy. Dwie ostatnie grały bardzo dobrze, pozostałe odbiegały - powiedział Wojciech Hoffmann, polski gitarzysta rockowy, muzyk z zespołu Turbo. - Najważniejsze jest to, że młodym ludziom chce się grać, że chcą realizować swoje marzenia. To, że jury daje im jakieś miejsca, to - oczywiście - dla ich satysfakcji też jest bardzo istotne. Ale najważniejsze jest to, że chcą grać - dodał.

Jury przyznało dwa pierwsze miejsca - dla zespołów Stalker i Hard Rider. - Te kapele grały na tak równym poziomie, że nie mieliśmy sumienia ich rozdzielać - uzasadniał gitarzysta Wojciech Hoffmann.

Nagrodę publiczności otrzymała kapela Last Tango. Ona w ostatnią sobotę października wystąpi podczas gostyńskiej imprezy „Krzywizna 2018”, organizowanej przez „Hutnik” już po raz drugi. Grupa wybrana przez publiczność zagra bezpośrednio przed rockowym zespołem Turbo, który będzie jedną z atrakcji jesiennego muzycznego wydarzenia, poświęconego Krzysztofowi Krzyżostaniakowi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Szwurcfunk
  ponad rok temu 2
  Wiejskie granie czas zacząć!!!! I jeszcze Pani Agata co na temat tej muzyki wie wszystko!!! Rockmenka no ludzie no!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ragnar
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Mega straszne nagłośnienie,masakra
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji