Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Najwięksi przeciwnicy drzwi w drzwi. PO otwiera swoje biuro w Gostyniu

› Społeczeństwo 8 dni temu    27.07.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Na I piętrze byłego budynku „komunalki” od zeszłego tygodnia urzędują parlamentarzyści dwóch najważniejszych obecnie sił politycznych w krajuGostyń. Na I piętrze byłego budynku „komunalki” od zeszłego tygodnia urzędują parlamentarzyści dwóch najważniejszych obecnie sił politycznych w kraju fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak, Zbigniew Pacanowski

Po latach nieobecności zaczęły funkcjonować na terenie powiatu gostyńskiego struktury partyjne Platformy Obywatelskiej.

We wtorek, 21 lipca wspólne biuro w Gostyniu otworzyli parlamentarzyści z naszego terenu: poseł Grzegorz Rusiecki oraz senator Wojciech Ziemniak. Co ciekawe urzędują drzwi w drzwi z przedstawicielem największego przeciwnika politycznego - posłem Janem Dziedziczakiem z Prawa i Sprawiedliwości. Stało się tak, ponieważ opozycyjni parlamentarzyści zlokalizowali swoją powiatową siedzibę w byłym budynku gostyńskiej „komunalki”, w którym rezyduje również poseł PiS z okręgu kalisko-leszczyńskiego. 

- Lokalizacja biura nie była zależna od nas i nie była konsultowana przez biuro posła Grzegorza Rusieckiego ani też senatora Wojciecha Ziemniaka. Wybrali niezależnie od nas - zdradza Szymon Jakubowski, wiceprzewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w powiecie gostyńskim.

Powstanie biura parlamentarnego PO w naszym regionie jest pokłosiem refleksji po minionych wyborach prezydenckich. Lokalni politycy tego obozu otwarcie przyznawali, co było powodem bardzo słabego wyniku wyborczego ich kandydata Rafała Trzaskowskiego na terenie ziemi gostyńskiej.

- To jest wina braku struktur partyjnych, których nie ma. Jeżeli nawet w mieście powiatowym przegrywamy, to jest niedobrze. Tak patrzyłem na mapę Wielkopolski, to mamy jeden z najgorszych wyników. Nie mówię o części wschodniej, o Kaliszu, ale jeżeli chodzi o południe, o Górę, to mamy bardzo słaby wynik W powiatach ościennych, czy rawickim, czy leszczyńskim, gdzie wynik był naprawdę dobry, te struktury są. Możemy się też sami w pierś uderzyć, że tak to wygląda. Należy odbudować struktury Platformy Obywatelskiej. Już teraz zapraszam wszystkich aktywnych i chętnych do współpracy - mówił jeszcze dwa tygodnie temu Szymon Jakubowski.

Biuro parlamentarne posła Grzegorza Rusieckiego oraz senatora Wojciecha Ziemniaka zlokalizowane w budynku przy ul. Fabrycznej 1 w Gostyniu stale dyżuruje w każdy czwartek w godz. 10.30 - 12.30. Kierownikiem biura jest Patryk Józefowicz.

Czytaj również: czy czeka nas plaga zakażonych wracających z wakacji?

Bił żonę, a jakby tego było mało jeszcze hodował "marychę"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Magda
8 dni temu ocena: 100%  4
21 był tydzień temu....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znafca..
8 dni temu ocena: 38%  3
Precz z PO w Gostyniu wy już rzadziliscie do normalnej pracy się wezcie i na taśmę do man humel
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Johny Bravo
7 dni temu ocena: 63%  2
Precz z PIS w Gostyniu do normalnej pracy się wezcie i na taśmę do man humel
~ apolitical
8 dni temu ocena: 75%  1
"Najwięksi przewnicy"... Tylko na pokaz. Dwie partie, jeden cel. Demokracja to iluzja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji