Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Największa tegoroczna inwestycja skończona

› Gospodarka 7 miesięcy temu    28.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. UM Pogorzela

Zakończyły się prace związane z budową drugiego etapu sieci kanalizacji sanitarnej w Głuchowie – w najbardziej zabudowanej części wioski. Na realizację zadania czekano od kilku lat. Kosztami gmina Pogorzela podzieliła się mniej więcej po połowie z Międzygminnym Związkiem Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich.

 

Prace prowadzono cztery miesiące, do końca października. W ramach inwestycji wybudowano kolektory sanitarne grawitacyjne, przykanaliki sanitarne grawitacyjne, rurociąg tłoczny i sieciową przepompownię ścieków. - Roboty były dosyć trudne, ponieważ głębokość posadowienia była nawet do 4 metrów, ale wszystko poszło bardzo sprawnie – mówi inspektor Marian Andrzejewski z urzędu miejskiego. Całość kosztowała ponad 1,3 mln brutto.

- W tym roku w naszym budżecie to największa inwestycja. Mieszkańcy dostaną informację, że mogą się przyłączać. Jest szansa, że Ochelka, która wypływa z Pogorzeli będzie czystsza i wróci kiedyś do swojego pierwotnego stanu – mówi burmistrz Piotr Curyk.

Przy okazji Głuchów zyskał lepszą nawierzchnię dróg. W ramach jej odtwarzania po przeprowadzonej budowie kanalizacji położono dywanik asfaltowy całą szerokością jezdni na odcinku (200 m) oraz na szerokości wykopu pod kanalizację (677 m).

- Głuchów jest w pełni uzbrojony: prąd, woda, gaz, światłowód, teraz jest sieć kanalizacyjna, więc wioska jest na miarę XXI wieku – ocenia włodarz.

Czytaj także o nowym Dino w Pępowie. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Inny
7 miesięcy temu 4
Czy mieszkańcy domagali się tej inwestycji? No chyba NIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
Zgadza się. Albo wszyscy albo nikt. Dlaczego jedni mają płacić a inni nie?! Porażka. Jedyna zaletą tej inwestycji jest zrobiona droga
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonim
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
A komu to było potrzebne? Cześć wioski tylko musi się podłączyć to raz a dwa to chyba nie do końca przemyślane to było. Teraz ci co płacą za wodę np 800zl to będą płacić 1600 i jakie z tego korzyści skoro ceny mleka i wypłat stoją w miejscu??! Aaaa bo najważniejsze żeby tym z góry pieniążki się zgadzały..nie licząc kosztów podłączenia się na własną rękę heh żal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bierny, Mierny, ale Wierny.
7 miesięcy temu 1
20 lat po początku XXI wieku "włodarz" cieszy się z wioski na miarę XXI wieku. Żenuła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji