Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Najwyższy czas na ten podjazd

› Aktualności ponad rok temu    10.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Podjazd, znajdujący się przy tzw. „badoniówce” jest ostatnim naprawianym na osiedlu Podjazd, znajdujący się przy tzw. „badoniówce” jest ostatnim naprawianym na osiedlu "Stare Pożegowo" fot. A. Fajczyk

Ponad 180 000 zł będzie kosztował remont podjazdu od ul. Granicznej do ul. Jana Kochanowskiego w Gostyniu. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą. Środki na realizacje zadania pochodzą z tzw. „funduszu remontowego”.

Podjazd, znajdujący się przy tzw. „badoniówce” jest ostatnim naprawianym na osiedlu Pożegowo. Zbudowano go mniej więcej 30 lat temu i prosi się o gruntowną naprawę. Trylinka, jaka znajduje się na tej drodze jest bardzo zniszczona, sypie się i dlatego nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

Na ogłoszony przez burmistrza Gostynia przetarg wpłynęły 4 oferty, aż 3 były niższe od kwoty, jaką gmina wygospodarowała na tę inwestycję w budżecie (250 tys. zł) i nie przekraczały 195 tys. zł.

Dlaczego Osowo będzie miało 2 place zabaw? - KLIK

Najkorzystniejszą pod względem ceny i okresu gwarancji przedstawiła firma brukarska Wit-Bud z Gostynia. Zaproponowała wykonanie inwestycji za ok. 186 000 zł brutto. W ramach prac wyremontowany zostanie odcinek drogi o długości ponad 80 metrów. Kostka brukowa, na nowej podbudowie, zastąpi istniejącą tam trylinkę. Z lewej strony będzie chodnik. Teren z prawej, który wykorzystywany jest jako parking przy przychodni, zostanie utwardzony. Powstaną nowe zjazdy, wyregulowana zostanie także wysokość chodników z kostki brukowej. Prace powinny zakończyć się jesienią tego roku.

Czytaj też: Gdzie otwarto nowy, duży market? Gdzie będą następne?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!