Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Należało im się za zły czas

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    20.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Drzewce.  Mieszkańcy wsi balowali do białego ranaDrzewce. Mieszkańcy wsi balowali do białego rana fot. Tomasz Teodorczyk

Wesoły przemarsz, przekazanie wieńca, dzielenie się chlebem i wspólna zabawa - wszystkie te elementy łączą w sobie radość w związku z zakończeniem żniw i prac polowych. 18 sierpnia święto plonów obchodzili mieszkańcy wsi Drzewce (gmina Poniec).

 

Dożynki rozpoczęły radosnym przemarszem przez całą wieś i zachęcaniem mieszkańców do wspólnej zabawy. Po dotarciu do amfiteatru kilkanaście pań, przebranych za rolników, zaśpiewało biesiadną pieśń.

 

Po śpiewach nastąpiło przekazanie wieńca sołtysom wsi oraz dzielenie się chlebem. Tańce w rytm muzyki rozpoczęły drugą część dożynek. Mieszkańcy balowali do białego rana. Sołtys wsi Bogdan Kędziora, w rozmowie z redakcją gostyńska.pl, stwierdza, że tegoroczne plony zniszczyła susza i bywa tak, że raz przychodzi lepszy rok, a raz gorszy.

Niestety trzeba powiedzieć otwarcie – susza zrobiła swoje i zbiory wyszły beznadziejnie. [...] Mimo wszystko starania trzeba wynagrodzić świętem. Należy się rolnikom, żeby się pobawili za ten smutny i zły czas – mówi sołtys Bogdan Kędziora. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!