Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Naprawili nawierzchnię, ale mieszkańcy i tak narzekają... że się kurzy

› Aktualności ponad rok temu    15.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 14 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Ul. Reymonta na PożegowieGostyń. Ul. Reymonta na Pożegowie fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy ulic Hejnowicza i Reymonta skarżą się na ... naprawione drogi na osiedlu Pożegowo w Gostyniu. Sprawę poruszył radny Tomasz Bartkowiak na posiedzeniu komisji edukacji, kultury i spraw społecznych gostyńskiej rady miejskiej. - Jest gorzej niż było - powiedział.

A chodzi konkretnie o to, że się kurzy, pył jest wszędzie, na okiennych szybach również.

- Niedawno ulice Hejnowicza i Reymonta były naprawiane, łatane kruszywem. Mamy suszę, przy tej upalnej pogodzie i tam jest katastrofa. Kurzy się bardzo. Jest tam straszny pył, mieszkańcy narzekają - powiedział Tomasz Bartkowiak.

Przekazał, że właściciele posesji przy ul. Hejnowicza wcześniej mieli fajną drogę, a niedawne naprawy wszystko zepsuły. - Nawet jak się rowerem jedzie, to się kurzy - mówił radny Bartkowiak.

Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu zauważył, że przy słonecznej, upalnej pogodzie, jaką mamy obecnie w Gostyniu jest sucho i kurz jest rzeczą naturalną. Wyjaśnił, że każdy materiał, z jakiego może być naprawiona droga nieasfaltowa, oprócz dystryktu frezowego będzie się kurzył. - Wcześniej ludzie narzekali, że są duże dziury i nie można przejechać. A teraz można przejechać normalnie, bez uszkodzenia zawieszenia samochodu, ale skarżą się, że się kurzy - przypomniał naczelnik.

Radni, obecni na posiedzeniu komisji pytali, czy nie można dróg osiedlowych wyrównać specjalistycznie . - Może jakąś masą? - zapytał Andrzej Rogala.

O sobotniej kolizji na wojewódzkiej 434 - TUTAJ

Usłyszał, że można tak zrobić, ale wszystko kosztuje. Naczelnik wydziału inwestycji przypomniał, że ulica Reymonta jest planowana w przyszłym roku do kapitalnej przebudowy. - Nakłady, jakie mamy zamiar tam wyłożyć przy naprawie mają być najniższe - mówił Mariusz Konieczny. Wyjaśnił, że gmina Gostyń, jako właściciel dróg osiedlowych, nie chce wkładać w łatanie dziur na ul. Reymonta tysięcy złotych, wiedząc, że w przyszłym roku planowany jest jej remont i całkowita przebudowa.

Obecnie opracowywana jest dokumentacja na budowę i przebudowę ulic Sienkiewicza i właśnie Reymonta. - Nie bardzo chciałbym tam cokolwiek robić - mówił Mariusz Konieczny. - Jeśli chodzi o inne drogi - to tak. Gmina dysponuje jeszcze frezem. Zależało nam na tym, aby naprawdę duże ubytki były wyrównane gruzem i na to przyjdzie materiał frezowy - dodał naczelnik wydziału inwestycji.

Łącznik ul. Europejskiej z główną nitką obwodnicy drogi 434 oddany do użytku wcześniej - KLIK

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roszczeniowy
ponad rok temu ocena: 100%  15
Podatki płacisz na szkoły , chodniki , oświetlenie , sprzątanie i tysiące innych zadań i korzyści z których czerpiesz codziennie. Zresztą ile płacisz tego podatku 500 zł rocznie? Za to mają ci prywatny podjazd pod domek wybudować za milion ? Na twoja prywatną drogę nikt z moich podatków płacił ci nie będzie. Skoro kupiłeś dom nawet nie sprawdzając planu zagospodarowania.... co mam ci powiedzieć. W planie od 20 lat wiadomo gdzie są drogi publiczne , gdzie są skrzyżowania itd. Wszyscy inni jakiś wiedzą od 20 lat tylko ty poszkodowany bo ci podobno ktoś coś źle powiedział. Dorosły jesteś ? Zdrowy? Czytać potrafisz? Do kogo w takim razie masz pretensje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik bez morgów
ponad rok temu 14
Tanio było, to kto by się kruczkami i gwiazdkami przejmował.
~ Kamil i Zofia
ponad rok temu ocena: 100%  13
Cieszcie się że macie co mają powiedzieć ci co mieszkają niżej ... Tam jest droga dewelopera bo ten ludzi oszukał że to droga gminna ... A dziś nawet miasto dupsko wypina komu płacimy podatki deweloperowi czy miastu kto wydał zgodę na budowę ? Ani drogi , ani wyjazdu na al. Kasyna ...nikt w tym temacie nie robi nic mieszkańcy sami pisali petycje ... Itp. a najlepsi są Radni z Pozegwa - bezradni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan stefan
ponad rok temu 12
Wyjazd będzie w sierpniu na dole wyjedziesz sobie za Dino - bezradny człowieku
~ Old_Man
ponad rok temu 11
Pamiętam czasy "starego" Pożegowa. Np. nawierzchnia ul. Kochanowskiego bodajże została wyasfaltowana po 25 latach? Może nawet dłużej to trwało? Jak susza- kurzyło się, jak padało - błoto. A tzw. " dziury" były zawsze ... Jeździło się b. wolno, żeby nie kurzyć, nie chlapać, nie urwać zawieszenia. Pokory więcej w ludziach było, ale też i empatii, zrozumienia dla drugiego człowieka, cierpliwości, wzajemnej pomocy ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 100%  10
"Noga z gazu, kurz mniej" parafrazując znane przysłowie. Przecież tego kurzu nie robią wam "przejezdni" tylko ludzie mieszkający przy ww. ulicach. Czyli sami sobie robicie syf, co jest bardzo "polskim" zachowaniem i mnie nie dziwi :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do niezadowolonych
ponad rok temu ocena: 75%  9
Co wy chcecie kupujecie domy od developerów i żądacie dróg od gmin, (widziały gały co kupowały) budujecie domy na wsiach a zaś wam smród przeszkadza lub hałas w żniwa, weźcie się ogarnijcie bo ciągle w dupach źle. Kupujesz lub budujesz w takim a nie innym miejscu to albo ci pasuje i nie marudź człowieku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 83%  8
To są domy które powstały w ostatnich latach co mają zrobić mieszkańcy na wsi którzy mieszkają tyle lat a drogi nadal są dziurawe na przykład droga Krajewice ziółkowo droga wygląda jak ser szwajcarski A wy się niedawno tam wybudowaliście ciągle wam źle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zadowolony z kurzu
ponad rok temu ocena: 100%  7
Nie dogodzisz. Były dziury rozwaliali auta źle, jest naprawione to też źle bo się jednemu z drugim kurzy. No ludzie drodzy jak nie pada to musi się kurzyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 40%  6
Mieszkańcy ul. Jana Bzdęgi też się do tego dołączają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ul. Bzdęgi
ponad rok temu ocena: 50%  5
Popieram.
~ Optymistka
ponad rok temu ocena: 100%  4
Ludzie nie narzekajcie tak ja mieszkam na Pożegowie i ponad 30 lat czekałam na budowę drogi a wy chcecie wszystko od razu mieć , cierpliwości !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na wesoło
ponad rok temu ocena: 64%  3
to trzeba jechać powoli i się nie będzie kurzyć a nie 50km/h :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  2
Całkowicie popieram , niech kierowcy zmniejszą prędkość a zdecydowanie kurzu będzie mniej
~ Jan
ponad rok temu ocena: 29%  1
Takich mamy znawców w Gostyniu od nawierzchni drogowych, niech zrobią taka przed ich domami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji