Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nastąpił przełom. Została Mistrzynią Polski Seniorów

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    4.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. UM w Borku Wlkp.

Na co dzień jest zawodniczką MUKS Białe Tygrysy Jarocin, ale mieszka w Borku Wlkp. Chodzi o Weronikę Szymańską, która została w Toruniu Mistrzynią Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. Jest to życiowy sukces tej młodej zawodniczki i dobry prognostyk na dalsze lata kariery sportowej.

Weronika Szymańska już od kilku lat swój talent sportowy rozwija w Jarocinie, trenując taekwondo olimpijskie w MUKS Białe Tygrysy. W tym roku zupełnie niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie Weronika została Mistrzynią Polski Seniorów w kategorii wagowej do 46 kg. To przełom w jej przygodzie z narodowym sportem Koreańczyków. W walce decydującej o zdobyciu złotego medalu zawodniczka Białych Tygrysów po pasjonującym pojedynku pokonała Agatę Urban z Centrum Walki Warszawa i mogła się cieszyć z osiągnięcia życiowego sukcesu

W tym roku po raz pierwszy jej sukcesy zostały również zauważone w rodzinnych stronach i Weronika została stypendystką starosty gostyńskiego.

Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin pamięta, że Weronika przywędrowała do jarocińskiego klubu z sekcji taekwondo, która swoje zajęcia miała w Borku Wielkopolskim.

- Niestety w porównaniu ze swoimi rówieśniczkami, które trenują u nas, miała dość duże braki, czy to w przygotowaniu fizycznym, czy też technice użytkowej, natomiast jednej rzeczy nie można jej było nigdy zarzucić – chęci do pracy i zaangażowania podczas treningów - wspomina trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin. - Dzięki tym cechom Weronika krok po kroku była bliżej czołówki w Polsce, natomiast w Toruniu stało się to na co czekałam już od dawna – nastąpiło prawdziwe przełamanie i dzięki temu może się cieszyć, mam nadzieję, że nie po raz ostatni, z tytułu Mistrzyni Polski - dodaje.

Weronika swój największy sukces odniosła w momencie, gdy jest jeszcze juniorem i starty w seniorach nie są dla niej głównym priorytetem. Sytuacja ta radykalnie zmieni się jednak już za chwilę, gdyż Weronika w roku 2020 przechodzi do kategorii młodzieżowca.

- U nas ta kategoria wiekowa startuje wyłącznie wśród seniorów. Oczywiście tytuł Mistrzyni Polski do czegoś zobowiązuje, ale Weronika cały czas potrzebuje kolejnych walk, dzięki którym nabywa brakującego jej jeszcze doświadczenia i w dobrym znaczeniu „cwaniactwa na macie, a niestety będzie duża mniej tych startów, niż gdy łączy się występy w juniorze i seniorze. Liczę jednak, że pójdziemy cały czas „krok po kroku” do kolejnych fajnych wyników - mówi Józefina Nowaczyk-Wróbel.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!