Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nauczyciele jako Indianie zachęcali do zapisywania dzieci do szkoły

› Społeczeństwo› Edukacja 4 miesiące temu    22.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w GostyniuGostyń. Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu fot. A. Fajczyk

W indiańską wioskę zamieniła się Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu. Wszystko z okazji Drzwi Otwartych, organizowanych dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. To cykliczne przedsięwzięcie organizowane jest co roku, aby zachęcić dzieci do nauki w gostyńskiej „jedynce”. W ubiegłym roku w tej szkole powstało biuro detektywistyczne, a głównym bohaterem był Sherlock Holmes.

W tym roku drzwi otwarte odbywały się w konwencji indiańskiej. W każdej odwiedzanej klasie, mali goście mogli zdobyć określoną sprawność. Na potwierdzenie dzieci otrzymywały piórka do pióropuszy. Na zakończenie Wielki Wódz potwierdzał zdobyte sprawności.
 

- W edukacji wczesnoszkolnej mamy różne obszary nauki - jest edukacja plastyczna, polonistyczna, dlatego w każdej sali staraliśmy się zaprezentować inną sprawność. Chodziło o to, aby przyszli pierwszoklasiści mogli się w różnych obszarach wykazać. Były zajęcia z językiem angielskim, z językiem polskim, zajęcia plastyczne, a w świetlicy rozłożono magiczny dywan. Udostępniono też salę z programowaniem, informatyką oraz z doświadczeniami i eksperymentami chemicznymi - wyjaśniła Anita Wichtowska, koordynator przedsięwzięcia, z zespołem promocji.

Od początku roku szkolnego w „jedynce” istnieje oddział sportowy, dlatego w pełnej okazałości dla przyszłych pierwszoklasistów otwarto salę sportową. W przyszłym roku szkolnym ma być uruchomiony kolejny oddział, dyrekcja ma zgodę organu prowadzącego.

- Pierwszy oddział sportowy sprawuje się dobrze. Mamy 25 uczniów, w ciągu roku szkolnego nikt się nie wykruszył. Uczniowie mają swoje pierwsze osiągnięcia na zawodach w Lesznie, czy w turnieju pływania. Uczniowie mają zajęcia z pływania, 2 godziny. Rozpoczęliśmy je w połowie września - z przerwą świąteczną oraz na ferie, a obecnie grupa sprawniejszych uczniów, którym przypadło do gustu pływanie - mniej więcej 3/4 zespołu pływa na dużym basenie - powiedział Jerzy Gaszek, nauczyciel wychowania fizycznego.

- Trafiły do nas dzieci z o różnym poziomie sprawności, ale u wszystkich widać postęp. Stali się bardziej dojrzali. Przez pierwsze 3 lata idziemy w kierunku rozwoju ogólnego, a w kolejnych latach - od IV klasy zajęcia ukierunkowane są na konkretne rodzaje sportu. Dziewczyny są kształcone docelowo z piłki siatkowej, a chłopcy z piłki nożnej - dodał Tomasz Stańczak, kolejny nauczyciel w-f w „jedynce”. Rodzice z dziećmi odwiedzali szkołę w piątkowe popołudnie i w sobotę od rana. Podczas Drzwi Otwartych dopytywali o formalności, związane ze składaniem wniosków o przyjęcie.

Dzieci wyglądały na zadowolone. - Najbardziej podobał mi się Wielki Wódz i konie - przyznała przyszła pierwszoklasistka. - A mi klasa sportowa - dodał jej młodszy brat, który zapewni, że będzie ją „odwoził” do szkoły nr 1 w Gostyniu, dopóki sam nie zacznie do niej chodzić.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Magda
  4 miesiące temu ocena: 100%  3
  Bardzo dobry pomysł! Dzieciakom się podobało :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rodzinka
  4 miesiące temu ocena: 100%  2
  Wioska Indiańska to była super zabawa dla całej rodzinki! Dziekujemy!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ as
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  Super zabawa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji