Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nie będę komentował tej decyzji

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    18.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 12 ocen 6 / 83%
A A A
Gostyń. Z parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu odchodzi ks. Tadeusz MurawskiGostyń. Z parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu odchodzi ks. Tadeusz Murawski fot. A. Fajczyk, A. Twardowska

Kolejne dekrety nominacyjne wydane przez księdza arcybiskupa wobec gospodarzy parafii powiatu gostyńskiego, należących do Archidiecezji Poznańskiej. Wcześniej pisaliśmy o zmianach w sanktuarium pw. Pocieszenia NMP w Borku Wlkp. - TUTAJ

W kościele na Zdzieżu wierni od lipca zobacza nowego proboszcza - ks. Tadeusza Lorka - dotychczas pracującego w parafii w Rokietnicy - CZYTAJ TUTAJ

Tym razem dekret nominacyjny z rąk Metropolity Poznańskiego odebrał jeden z gostyńskich kapłanów.

Wiadomo, że z dotychczasowym proboszczem pożegnają się wierni z parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu.

Ks. arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował, że od 1 lipca gospodarz - ks. mgr Tadeusz Murawski przejmie parafię pw. św. Wojciecha w Borui Kościelnej.

Kapłan z parafii pw. Ducha Świętego w Gostyniu nie chciał komentować decyzji arcybiskupa.

Ks. Tadeusz Murawski gostyńską parafię przejął w 2014 roku. Urodził się 24 września 1959 r. w Krotoszynie jako syn Mieczysława i Teresy Antczak. Posiada troje rodzeństwa - siostry, z których jedna wstąpiła do zgromadzenia sióstr nazaretanek (s. Christella). Szkołę podstawową ukończył w Krotoszynie, później uczył się w Liceum Zawodowym w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zdał maturę (1978 r.) i zaraz potem wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (1978-1984). Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1984 roku w Katedrze Poznańskiej. Po święceniach pracował jako wikariusz w następujących parafiach: Opalenica (1984-1986), Szamocin ( 1986-1989) , Śmigiel (1989-1994) , św. Kazimierza w Lesznie (1994-1998) oraz Chojnicy-Morasku (1998-2001). Od 2001 roku był proboszczem Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ceradzu Kościelnym.

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bb
ponad rok temu 12
Nam parafianom z Jana Pawła II bardzo będzie brakować Ks. Pawła , możecie się cieszyć , że trafia się wam taki wspaniały, dobry Proboszcz. My żałujemy a wi macie się z czego cieszyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brzezinka
ponad rok temu ocena: 33%  11
Szkoda, wspaniały człowiek. Wiemy co mamy a nie wiadomo co możemy mieć...Oby nie dano takiego księdza jak jest w Krobii!!!. Wtedy wszystkim maruda otworzą się oczy!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek
ponad rok temu ocena: 78%  10
Dobrze, że ksiądz Tadeusz odchodzi, może w końcu będą porządne kazania, a nie co drugie słowo yyyy... Wspaniale, że zostaje wikary, bo to dobry ksiądz, który uczy ludzi przez ciekawe kazania i pokazuje piękno wiary
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gośka
ponad rok temu ocena: 100%  9
Dokładnie
~ Cortez
ponad rok temu ocena: 50%  8
Wspaniały człowiek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ parafianka
ponad rok temu ocena: 50%  7
Ks.Tadeusz jest bardzo życzliwym,otwartym , gościnnym człowiekiem takiego w naszej parafii nie spotkałam.Będzie nam go bardzo brakowało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 8147
ponad rok temu ocena: 39%  6
Do klasztorów ich pozamykać kataniarzy ..czy ktoś widział dobrego księdza ha ha ha ..]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WN
ponad rok temu ocena: 75%  5
Tadeusz pomyśl zanim coś napiszesz
~ Ula
ponad rok temu ocena: 64%  4
No w końcu ! To ksiądz ma być dla ludzi a nie my dla niego !!!!! To nasz wikary z sw ducha powinien być proboszczem ! To tak dobry czlowiek, że każdy chce iść do tego kościoła pomodlić się i wspierać kościół finansowo !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 21grt
ponad rok temu ocena: 50%  3
Szkoda szkoda, ale tego z Piasków mógł by zmienić, wcale nie ciągnie do ludzi, Doraciak był jaki był, ale dla każdego miał czas i nie przechodził obojętnie obok ludziego nieszczęścia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tówj nick
ponad rok temu ocena: 81%  2
Brawo! To mu się teraz trafiła parafia - niecałe 1000 mieszkańców hahahah.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BBB
ponad rok temu ocena: 100%  1
Chyba na jednym osiedlu