Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie będzie pieniędzy na remont kopuły?

› Aktualności ponad rok temu    23.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
W grudniu z wieży kościoła pw. Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny na Zdzieżu została zdjęta zniszczona kopułaW grudniu z wieży kościoła pw. Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny na Zdzieżu została zdjęta zniszczona kopuła fot. arch. UM w Borku Wlkp.

Parafia pw. Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny na Zdzieżu w Borku Wlkp. nie otrzymała żadnej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont kopuły na wieży w sanktuarium.

- Dotacje zostały przekazane dla parafii na Lubelszczyźnie i Zamojszczyźnie - zakomunikował parafianom proboszcz, ks. Daniel Litkowski podczas mszy świętej w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

Na stronie internetowej MKiDN znajduje się informacja, że w przypadku jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt, przysługuje wnioskodawcom możliwość złożenia odwołania. Ks. Daniel Litkowski zamierza skorzystać z tej okazji i złożyć odwołanie od decyzji ministerstwa.

Jak parafie z gminy Borek, w prowadzeniu remontów zabytków sakralnych, wspierają boreccy radni?

Czytaj o akcji zbiórki pamiątek historycznych w gminie Pogorzela

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ podatnik
ponad rok temu ocena: 33%  6
A dlaczego czekają tylko na dotacje ,przez całe lata robią kasę ponoć odsyłają do Kurii a tam studnia bez dna,najlepiej to ich do tego przyzwyczajać tak jak to robił do tej pory Mróz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Georg
ponad rok temu ocena: 50%  5
Tu trzeba było lobbowac tzn. Jeździć do ministerstwa, przekonywać, poprosić o pomoc posła jakiegoś z naszego regionu. Marys Janczak jeździł do Warszawy i obwodnicę kiedyś wyjeżdżał. A nasz rożek tylko gadke ma dobrą nic więcej. Niestety nastały takie czasy że liczą się znajomości i rozmowy zakuluarowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maxio
ponad rok temu ocena: 60%  4
Prawda jest taka, że nie mogą dać na naszą kopułę, bo Rządzący zbierają każdą złotówkę na tzw. geotermy toruńskie, jako wotum wdzięczności za głosy wyborców. Księże Proboszczu powodzenia w tej nierównej walce!:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ amen
ponad rok temu ocena: 18%  3
'parafianka" jak taka święta jesteś to idź mu złóż w ofierze wszystkie twoje oszczędności !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ amen
ponad rok temu ocena: 37%  2
ja jak potrzebuję pieniędzy na remont domu to idę do banku po pożyczkę , albo staram się cos odłożyć. a teraz płacz ,ze nie ma kasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parafianka
ponad rok temu ocena: 67%  1
Komentarz nie na miejscu .Porównywać remont domu z kopułą kościoła.