Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nie byłoby tej szkoły, gdyby nie nasza młodzież...

› Społeczeństwo ponad rok temu    24.06.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zaproszeni goście gratulowali dyrektorowi Jarosławowi AdamczakowiZaproszeni goście gratulowali dyrektorowi Jarosławowi Adamczakowi fot. A. Twardowska

- Czarodziejski dźwięk dzwonka, wlewa w serca nostalgię, przywraca twarzom uśmiechy, trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się tak ważną i piękną część życia – tymi słowami rozpoczęto jakże ważną dla gminy Pogorzela uroczystość – jubileusz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej. Uczniowie kierowali te piękne słowa w stronę dyrekcji, zaproszonych gości oraz absolwentów. Sobotnie popołudnie (20 czerwca) rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, następnie, w towarzystwie motocyklistów, udano się na teren szkoły.

 

Uroczystość otworzył dyrektor Jarosław Adamczak. - Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień. Nie byłoby tej szkoły, gdyby nie nasza młodzież , pracownicy i przyjaciele. Jestem dumny, że możemy wspólnie tworzyć historię i kulturę Ziemi Pogorzelskiej. Życzyłbym sobie, abyśmy obchodzili kolejne dwudziestolecia zawsze tak okazale jak dzisiaj – mówił dyrektor ZSOiZ.

 

Na miejscu spotkały się trzy organy prowadzące szkołę na przestrzeni lat (najkrócej prowadziło ją kuratorium oświaty – kilka miesięcy). Rys historyczny placówki, przeplatano wspomnieniami absolwentów, którzy opowiadali o tym, jak potoczyło się ich życie po opuszczeniu pogorzelskiej szkoły. Jedni otrzymali pracę w wyuczonym zawodzie, inni oddali się pasji, jeszcze inni postawili na samorozwój i podróże. Wszyscy jednak miło wspominali lata tam spędzone. Cała sobota obfitowała w atrakcje nie tylko dla najmłodszych. Goście mogli skorzystać z poczęstunku, obejrzeć wystawę prac uczniowskich, kącik wspomnień, czy występy zespołów.

Więcej w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!