Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie chcą dołować handlujących

› Gospodarka 7 miesięcy temu    18.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. portalu

O złotówkę i dwa złote wzrosną od 2020 roku opłaty za handlowanie na targowisku miejskim w Pogorzeli. Decyzję motywuje się tym, że rosną koszty utrzymania, a podwyżek nie było od kilku lat.

 

Od przyszłego roku dzienna opłata targowa będzie wynosić 27 złotych za sprzedaż towarów z samochodu lub stanowiska oraz 14 zł za sprzedaż z kosza, skrzyni lub wózka (np. sezonowa sprzedaż truskawek, czy grzybów).

- Opłata targowa nie była podnoszona od 2015 roku. Po dniu targowym pozostają odpady, a sami państwo słyszeliście o wzroście opłat za nie. Podnosimy opłatę targową tak nieznacznie. Nie chcemy zupełnie zdołować sprzedających i naliczyć im 30 czy więcej złotych – argumentował na sesji rady burmistrz Piotr Curyk.

Radni byli „za”. Uchwała wejdzie w życie 1 stycznia przyszłego roku.

O wzroście podatków przeczytasz tutaj. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wyczulony
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
No pewnie że w urzędzie śmierdzi papierosami. W domu kultury też. Jaki pan, taki kram i taka kultura. Nawet nie tylko, że się czuje, przecież widać pracowników stojących w kantorku w holu i produkujacych dym,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czy tylko ja czuje same papierosy?
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Mam pytanie , co czujecie Państwo po wejsciu do urzędu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta.
7 miesięcy temu ocena: 67%  1
Fontanna się musi zwrócić? Jedna wielka katastrofa budowlana czy ktoś to odbierał?Gdzie jest nadzór budowlany ktoś chyba po cichu to odebrał. Widział to burmistrz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji