Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nie ciągnij konia za ogon!

› Społeczeństwo› Dla młodych ponad rok temu    25.06.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W powiecie gostyńskim konkurs zorganizował oddział regionalny KRUS w GostyniuW powiecie gostyńskim konkurs zorganizował oddział regionalny KRUS w Gostyniu fot. K. Kamińska

Nie wchodź między krowy i nie wkładaj rąk do patyków ze świnkami... Tego rodzaju przesłania płynęły z rysunków nadesłanych na konkurs KRUS-u "Zwierzaki to nie pluszaki".

Konie, krowy, świnki, psy, koty oraz inne zwierzęta, które mogą pojawić się na wsi, były bohaterami rysunków przesłanych przez dzieci na konkurs organizowany przez KRUS. W tym roku najmłodsi mieli bowiem pokazać, w jaki sposób obchodzić się ze zwierzętami. Hasło ogólnopolskiego konkursu przeprowadzonego już po raz kolejny przez KRUS przy współpracy z Państwową Inspekcją Pracy brzmiało „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!”. Chętnie w nim wzięli udział uczniowie z powiatu gostyńskiego.

- Celem akcji jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych - tłumaczy Katarzyna Kamińska z Placówki Terenowej KRUS w Gostyniu, która przeprowadzała konkurs na szczeblu regionalnym.

Najmłodsi mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną w dowolnej technice o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich. W naszym powiecie zgłosiło się 15 placówek, w których powstało ponad 300 prac. Spośród nich wybrano i nagrodzono po trzy z obydwu kategorii wiekowych: klasy 0 - III i IV - VI, gdzie dwie pierwsze prace dostały się do etapu wojewódzkiego. W jury konkursowym znaleźli się Katarzyna Kamińska, Bolesław Wolniewicz z Państwowej Inspekcji Pracy w Lesznie, plastyk z GOK „Hutnik” Marek Ratajczyk oraz Dorota Jańczak - dziennikarz „Życia Gostynia” i „Wieści Rolniczych”.

Kto zwyciężył? Informacji szukaj w obecnym wydaniu "Życia Gostynia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!