Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie ma opcji! Bez pani Ewy nie wystąpimy

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    13.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 6 / 100%
A A A
Dzieci z chóru Zaczarowana Melodia (SP nr 5 w Gostyniu) podczas próby przed koncertem, na warszawskim stadionieDzieci z chóru Zaczarowana Melodia (SP nr 5 w Gostyniu) podczas próby przed koncertem, na warszawskim stadionie fot. M. Kuśnierek

Jestem z nich bardzo dumna. Pomimo ciężkiego dnia, dzieci dały z siebie wszystko - mówi Ewa Kuśnierek, dyrygentka chóru „Zaczarowana Melodia”, działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Kto 10 listopada obejrzał „Koncert dla Niepodległej”, transmitowany na żywo z warszawskiego Stadionu Narodowego, w ogólnopolskich stacjach TV, ten nie ma wątpliwości. Dzieci z Gostynia, towarzyszące Stanisławie Celińskiej, wypadły niesamowicie. Ubrane w białe płaszczyki wyglądały jak aniołki.

Przed występem dzieci dzielnie ćwiczyły przez cały sobotni dzień - na warszawskim stadionie, przed pustymi trybunami, bez widowni. Przy okazji dowiedziały się, że pani Ewy, do której mają duże zaufanie, na scenie z nimi nie będzie, bo nie może być dwóch dyrygentów. - Nie ma opcji, nie wystąpimy bez niej - oponowały i reżyser znalazł miejsce dla prowadzącej chór.

ZOBACZ, jak gostynianie śpiewali hymn państwowy - KLIK

Punkt kulminacyjny przyszedł wieczorem. „Zaczarowana Melodia”, jak przewidywał scenariusz koncertu, na scenę wchodziła późno. Kiedy Stanisława Celińska wyszła, aby zaśpiewać po raz drugi, przed nią zasiadły dzieci. Ubrane w białe płaszczyki (symbolizujące czystość, niewinność) i czerwone szale (jak szczere, ogromne serca) wyglądały anielsko. Właśnie tak, jak do „Modlitwy o pokój” należało. Wszystkie komplety uszyła jedna z mam - Teresa Mikołajczyk. Strój oddawał treść utworu, którą dzieci śpiewały same - o gołębiu pokoju. Dziewczynki we włosach miały biało-czerwone gumki, symbolizujące flagę. Mali artyści prezentowali się tym razem przed pełnymi trybunami, przed tłumami ludzi, wśród nich byli rodzice, którzy pojechali kibicować. Szaleństwo. Emocje. Adrenalina.

Ewa Kuśnierek stała bardzo blisko, 2 metry przed podopiecznymi. - Dzieci cały czas na mnie patrzyły, czuły się bezpiecznie. One nawet, kiedy nie wiedzą, co mają zrobić, czegoś zapomną, spojrzą i mają podporę. Szybko się odnajdują. Ani ja bez nich, ani one beze mnie nie istnieją - wyjaśnia pani Ewa. Pomimo zmęczenia, mali artyści z Gostynia dali z siebie wszystko. Nadeszła ta długo oczekiwana chwila, kiedy mogli pokazać, na co ich stać. - W jednym momencie koncentrują się i robią wszystko najlepiej, jak potrafią - zapewnia dyrygentka. Emocje pękły po występie, kiedy chór zszedł ze sceny. Dzieci były bardzo szczęśliwe i się rozpłakały.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marcina Kuśnierka

Więcej o występie, o atmosferze podczas koncertu w Warszawie - w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

Źrodło: YouTube

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 22%  6
  Ok, wszystko dobrze, gratuluję, ale chór to nie wszystko, ta Pani ma jeszcze wiele innych obowiązków w szkole i tu już tak słodko nie jest. Nie tylko dzieci z chóru, śpiew, muzyka są ważne, inne dzieci, przedmioty, wychowanie to również jak nie bardziej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 321
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  Ahhh ta zazdrość... Moja córka chodziła do klasy, w której ta pani była wychowawcą i z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że to była bardzo dobra wychowawczyni. Super kontakt z dziećmi i rodzicami. Proszę nie krzywdzić innych osób takimi wpisami, od oceny pracy nauczyciela jest dyrekcja, tam proponuje się udać i to wyjaśnić. Ponadto pragnę nadmienić, że szkoła może wspierać działania wychowawcze, wzmacniać je, ale to my – rodzice wychowujemy swoje dzieci!!!
  ~ Grażyna
  ponad rok temu ocena: 80%  4
  Było cudnie. Pani Ewo gratuluję. Radnych zachęcam do przyznania p. Ewie "Lauru Gostynia, a p. Burmistrza proszę o nagrodę dla tej niesamowitej osobowości.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Justyna
  ponad rok temu 3
  Mieszkam w Lubuskiem. Oglądałam Koncert dla Niepodległej i występ chóru z Gostynia mnie zachwycił. Brawa dla Dzieci, brawa dla Pani Dyrygent, brawa dla Pani Teresy za uszycie pięknych strojów! Cudowni jesteście. Pozdrawiam spod Zielonej Góry:)
  ~ Aga
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Jestem za !!! Gratuluję !!!!
  ~ Aga
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Jestem za !!! Gratuluję !!!!