Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie ma pani dyrektor, nie ma pieniędzy

› Aktualności ponad rok temu    11.11.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia/I. Skorzybót

– Jest problem z ustaleniem miejsca pobytu osoby, która miała dopuścić się przywłaszczenia pieniędzy – przyznaje Jacek Masztalerz, zastępca prokuratora rejonowego w Gostyniu. Władze gminy Gostyń skierowały do prokuratury rejonowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, ściganego z urzędu, przez właścicielkę Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” w Gostyniu. Chodzi o część dotacji, która w 2014 r. i w I półroczu 2015 r. z budżetu gminy popłynęła do placówki.

Po przeprowadzonej niedawno kontroli okazało się, że około 60 000 zł nie zostało rozliczone. Co stało się z pieniędzmi? Nie wiadomo. Nie ma też osoby, która pełniła funkcję dyrektora przedszkola.

O wyniki kontroli w „Stokrotce”, na ostatniej sesji gostyńskiej rady miejskiej, zapytał radny Andrzej Rogala. Okazało się, że w 2014 roku przedszkole otrzymało dotację podmiotową w łącznej wysokości 334 589 zł. Z tego właściwie została rozliczona kwota 275 324 zł. Różnica między środkami otrzymanymi a rozliczonymi wynosi prawie 60 000 zł i stanowi dotację wykorzystaną niezgodnie z przeznaczeniem. Na co środki zostały wydane? Dotychczas nie ustalono. Nie ma osoby kompetentnej do udzielania tego typu informacji, ponieważ ówczesna dyrektor przedszkola zniknęła. - Z ustaleniami zawartymi w protokole kontroli nie została zapoznana i nie podpisała protokołu Katarzyna Kasprowiak – dyrektor placówki, ponieważ nie można ustalić miejsca jej zamieszkania czy zameldowania, a tym samym skutecznie powiadomić o prawie zgłaszania zastrzeżeń i składania wyjaśnień do protokołu i jego podpisania – tłumaczy Jerzy Wabiński, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

Wiadomo jednak, że nierozliczona kwota powinna zostać zwrócona do budżetu gminy. Jednak nikomu się do tego nie spieszy. - W świetle powyższych ustaleń zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa usiłowania wyłudzenia nienależnej kwoty dotacji. W związku z tym, 20 października skierowano do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu – dodaje naczelnik Wabiński.

Jacek Masztalerz, zastępca szefa gostyńskiej prokuratury potwierdza, że do prokuratury wpłynęło złożone przez zastępcę burmistrza Gostynia zawiadomienie. - Dotyczy ono przestępstwa ewentualnego sprzeniewierzenia – mówi prokurator. Przyznaje, że na razie konkretów jest niewiele, gdyż sprawa jest na wstępnym etapie wyjaśniania i gostyńska policja prowadzi postępowanie sprawdzające. Trwa gromadzenie dokumentów.

Idzie zima! Jeszcze zdążysz wymienić okna na nowe! - KLIKNIJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xyz
ponad rok temu 2
Jaki problem? Pani dyrektor mieszka u swojej córki w Poznaniu gdzieś w okolicach Areny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ modry
ponad rok temu 1
A jak bedzie pani dyrektor to beda pieniadze ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji