Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie przygotowali się na taką ilość rowerów

› Społeczeństwo ponad rok temu    23.08.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pierwsza plenerowa rejestracja rowerów w GostyniuPierwsza plenerowa rejestracja rowerów w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Na gostyńskim rynku w sobotę zarejestrowano 97 rowerów i nie były to wszystkie, jakie przywieźli użytkownicy. Pierwsza akcja znakowania jednośladów odbyła się w sobotę, 26 sierpnia podczas imprezy „Lawendowy rynek" i była przeznaczona tylko dla mieszkańców gminy Gostyń. Straż Miejska wspólnie z KPP w Gostyniu przygotowali stanowisko, gdzie komendant Andrzej Maćkowiak nanosił na ramę roweru numer, znakował go specjalnym pisakiem, a następnie jednoślady były fotografowane wraz z indywidualnym numerem ewidencyjnym. Każdy właściciel otrzymywał protokół znakowania roweru. Dzięki temu zostanie utworzony Rejestr Oznakowanych Rowerów. Z zebranej bazy danych powstanie Rejestr Oznakowanych Rowerów.

Pierwsza rejestracja w plenerze nie do końca została dobrze przygotowana. Właściciele i użytkownicy jednośladów ustawiali się na gostyńskim rynku już przed rozpoczęciem rejestracji. Po dwóch godzinach strażnicy miejscy ogłosili, że akcja dobiega końca, że obsłużą jeszcze tylko kilkunastu użytkowników. Stojący w kolejce właściciele nie odchodzili jednak i cierpliwie czekali. Zgodnie z zapowiedziami, akcja miała trwać do godz. 20.00, tak długo, jak „lawendowa impreza”. Znakujących rzeczywiście było mało na tę ilość osób, która się pojawiła. Straż Miejska zorganizowała tylko jeden punkt rejestracji (a rynek jest tak duży, że swobodnie można było to zrobić na dwóch stanowiskach). Po dwóch godzinach znakowania, komendant straży miejskiej Andrzej Maćkowiak, który osobiście naklejał numery na ramy jednośladów, był zmęczony.

Więcej w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

Jak to się stało, że policjant potrącił rowerzystę

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ rowerzysta
  ponad rok temu 2
  Gdzie mozna jeszcze zarejestrowac rower, bedzue jeszcze taka akcja jedna czy juz koniec??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jar
  ponad rok temu 1
  A w Jarocinie nikt nie pomyślał o znakowanie rowerów?!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji