Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie wstydzą się ojczyzny, Polska jest w ich sercu [FILM]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    10.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Wieczornica Patriotyczna w Siemowie. SPotkanie przygotowali nauczyciele i uczniowie z miejscowej szkoły podstawowejWieczornica Patriotyczna w Siemowie. SPotkanie przygotowali nauczyciele i uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej fot. A. Fajczyk

Udowodniły to dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Siemowie. - Pytać o ojczyznę, to pytać o drzewo, ptaka, łąki, miasta i ludzi. Walczyć o wolność to zdobywać dla siebie i innych - promyk słońca, kroplę deszczu, pierwszą gwiazdkę na Wigilię - przekonywali uczniowie mieszkańców wioski.

Wczoraj, w świetlicy wiejskiej w Siemowie odbyła się uroczysta Wieczornica Patriotyczna. Spotkanie, któremu towarzyszyło motto „Polska w moim sercu”, przygotowali nauczyciele i uczniowie miejscowej szkoły. Podczas przedstawienia słowno-muzycznego mieli okazję wystąpić uczniowie z każdej klasy. Przypomnieli historię naszego kraju, lata chwały i cierpienia. Przypomnieli, że Polska do 1772 r. była największym państwem ówczesnej Europy rozciągniętym od Morza Bałtyckiego aż po Morze Czarne, a później stała się niewolnicą, rozdartą pomiędzy trzech zaborców. Lata cierpienia to powstania narodowe i wojny światowe. Uczniowie nawiązali też do czasów współczesnych. Głównym wątkiem była walka o niepodległość, a główną rolę odgrywał bohater narodowy. - Dziś, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości warto zwrócić się z wdzięczną myślą ku naszym dziadkom i pradziadkom. Wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska - mówili prowadzący przedstawienie.

ZOBACZCIE, w jaki sposób niepodległość pchała do mety Artura Zjeżdżałkę?

Uczestnicy wieczornicy mieli okazję wysłuchać piosenek - ułańskich, żołnierskich i patriotycznych z czasów współczesnych, a także wierszy zarówno Cypriana Kamila Norwida, jak i Karola Wojtyły. Obejrzeli taniec orła i trzech kruków, który miał uświadomić, jak Polska znikała z mapy Europy, a także taniec z flagami - symbolizujący już całkowicie wolny kraj z XX w. - Kochać kraj rodzinny to wstać rano, modlić się, płakać i śmiać, a kiedy przyjdzie czas próby i rachunku, nie żałować krwi, potu i serca - mówili uczniowie.

Gdzie leży Fenrychowo? - KLIK

Podczas wieczornicy częstowano gości biało-czerwonymi ciastkami przygotowanymi przez rodziców oraz kawą. W trakcie biesiadowania zaplanowano też śpiewanie karaoke, w które dali się „wciągnąć” mieszkańcy Siemowa i Kosowa. A miłą niespodzianką dla organizatorów był zryw uczestników wieczornicy do wspólnego poloneza. Do tańca z uczniami siedzących za stołami nie trzeba było namawiać. Było tylu chętnych, że zabrakło miejsca w sali. Nad wszystkim czuwały Katarzyna Niedzielska, Małgorzata Wichłacz, Beata Majchrzak i Monika Słomianna.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ AniaJ
  ponad rok temu 1
  Kto uczył dzieci tańczyć? Czy uczyły się w https://www.szkoladancefloor.p... ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji