Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nie zapomnijcie o duchu zbliżających się świąt

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    19.03.2016
Krzysztof Kędziora
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Poniec. Nie zapomnijcie o duchu zbliżających się świątPoniec. Nie zapomnijcie o duchu zbliżających się świąt fot. K.Kędziora

Droga Krzyżowa przeszła wczoraj ulicami Ponieca. W nabożeństwie wzięli udział kapłani z Ponieckiej parafii: ks. proboszcz Krzysztof Szymandera, oraz wikariusze ks. Mateusz Ryba i ks. Leszek Firlej.

Parafianie w skupieniu i modlitwie przeszli całą trasę podążając za krzyżem niesionym przez wiernych do ostatniej stacji, która miała miejsce na cmentarzu parafialnym w Poniecu.

Przed nami ostatni tydzień przygotowań do świąt. Niektórzy już pewnie rozpoczęli gonitwę po sklepach i wielkie sprzątanie. Przede wszystkim nie zapominajmy o duchu tych świąt, o zmartwychwstaniu Jezusa – mówił ks. proboszcz.

Dziękujemy Panu Bogu za pogodę. Strażakom oraz Policjantom z Ponieca za zabezpieczenie całej trasy. Dziękuję również Harcerzom za pomoc w niesieniu pochodni „symbolu światła” oraz dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować dzisiejszą Drogę Krzyżową – dodał proboszcz.

Na zakończenie wierni podeszli jeszcze do grobów swoich bliskich, którzy czekają na zmartwychwstanie.
 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!