Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Niech peregrynacja będzie czasem duchowej odnowy

› Społeczeństwo› Religia 11 miesięcy temu    6.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Szelejewo. Duchowni oraz mieszkańcy oddali cześć cudownej ikonieSzelejewo. Duchowni oraz mieszkańcy oddali cześć cudownej ikonie fot. Bogdan Bujak

Przy dźwięku strażackich syren w poniedziałek, 5 sierpnia dotarł do parafii Matki Bożej Pocieszenia w Szelejewie Drugim obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Wierni zebrali się przed bramami miejscowego parku, aby towarzyszyć ikonie w uroczystym przemarszu do kościoła parafialnego. Peregrynację poprowadził biskup archidiecezji poznańskiej, Zdzisław Fortuniak.

We wnętrzu szelejewskiej świątyni, gdzie nastąpiło m.in. okadzenie Ewangeliarza Nawiedzenia i świętego wizerunku w powitaniu uczestniczyła także delegacja z parafii w Zalesiu, która wcześniej gościła cudowną kopię. Jako wyraz wdzięczności i w geście pożegnania tamtejsi wierni złożyli przed ikoną kwiaty.

Następnie ksiądz kanonik Grzegorz Robaczyk, dziekan i proboszcz gostyńskiej fary odczytał list Ojca Świętego Franciszka skierowany na szczególną okoliczność Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego.

- Jego Świątobliwość życzy, by peregrynacja Obrazu Jasnogórskiej Królowej Polski była dla wszystkich czasem duchowej odnowy. Umocnienia w wierze, przezwyciężenia smutku i trosk, okazją do wzajemnego pojednania. Niech modlitewna refleksja, świadomość bliskości Chrystusa, czuwanie przed obliczem Najświętszej Matki i podejmowane postanowienia przyniosą obfite i trwał owoce w życiu całej archidiecezji, zwłaszcza w rodzinach, parafiach, we wspólnotach zakonnych, w sercu każdego z uczestników nawiedzenia - czytał G. Robaczyk.

Powitanie i podziękowanie popłynęło także z ust proboszcza szelejewskej parafii, księdza Roberta Ławniczaka, który posłużył się słowami świętego Franciszka z Asyżu - modlitwą do Maryi Dziewicy. Jako ostatni przed rozpoczęciem nabożeństwa i mszy św. Matkę Bożą Częstochowską przywitali parafianie, w tym młodzież.

- Witamy cię droga Pani Jasnogórska. My młodzi przeżywamy teraz swój ważny czas, to w nas rozstrzyga się kształt miłości, jakie będzie miało całe nasze życie i świat. Niech nasze serca będą czyste, sumienia zdrowie, abyśmy mogli ze spokojem myśleć o przyszłości i brać za nią odpowiedzialność. Ucz nas Maryjo wierności twojemu Synowi, jego nauce i poleceniom, prowadź nas nieustannie drogą wiary. Niech nasze młode życie rozwija się i kształtuje w twojej szkole. Bądź z nami Jasnogórska Pani, Matko w każdy czas. Otocz płaszczem swojej opieki wszystkie dzieci naszej parafii - mówiły młode parafianki.

Czytaj również: podaruj książkę i pomóż Julce

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!