Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nieczystości wylewały się na jezdnię

› Różne 14 dni temu    20.05.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. WITD Poznań

Mandatem karnym ukarano kierowcę skontrolowanego przez inspektorów pojazdu. Kara nałożona będzie także na przewoźnika.  Nieczystości z ładowni przeciekały na drogę.

 

Inspektorzy z Leszna kontrole przy DW nr 434 (Gostyń - Kunowo) prowadzili w poniedziałek, 18 maja. Głównym celem było sprawdzenie warunków przewozu żywych zwierząt. Czynności prowadzono we współpracy z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Gostyniu oraz patrolu motocyklowego Inspekcji Transportu Drogowego.

- Szczegółowemu sprawdzeniu poddanych zostało pięć pojazdów przewożących żywe zwierzęta, w tym dwa z trzodą chlewną, a trzy z bydłem. W jednym przypadku inspektorzy stwierdzili rażące nieprawidłowości związane z zaniedbaniami w pojeździe - informuje WITD.

Pojazd ciężarowy, którym lokalnie transportowano dziesięć sztuk bydła, miał nieszczelną skrzynie ładunkową. Nieczystości wyciekały wprost na drogę. Kierowcę ukarano za to mandatem karnym. Inspektorzy przeprowadzą też postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przewoźnika w wysokości 500 złotych. Podobne postępowanie prowadzić będą również służby weterynaryjne.

Czytaj także: Zaparkował w okolicy stacji paliw. Samochód zniknął.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!