Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Niepodległa do hymnu. Jak w tym roku wyglądać będzie akcja?

› Kultura i Rozrywka 14 dni temu    10.11.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat-Gostyń. Niepodległa do hymnu - zdjęcie z 2018 roku Powiat-Gostyń. Niepodległa do hymnu - zdjęcie z 2018 roku  fot. Arch. portalu/A. Fajczyk

W 2018 roku - 11 listopada - w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. 

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór. Jaki będzie rok 2020? Pomimo obostrzeń epidemiologicznych inicjatorzy akcji chcą podtrzymać tę tradycję.

- Zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego. By to ułatwić zachęcamy wszystkie stacje radiowe i telewizyjne by 11 listopada w samo południe wyemitowały Mazurka Dąbrowskiego, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy. Namawiamy też by dzieci nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać wraz z domownikami - apelują.

TAK BYŁO W 2018 ROKU NA RYNKU W GOSTYNIU - klik.

Swój udział w akcji zapowiedziała między innymi gostyńska szkoła muzyczna, zachęcając do obserwowania facebookowego profilu. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej namawiało natomiast, aby szkoły włączyły się do inicjatywy "Szkoła do hymnu" w przeddzień narodowego święta, o godz. 11.11. Mazurek Dąbrowskiego miał popłynąć w bardzo małych grupach lub on-line. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Z neta
8 dni temu ocena: 100%  3
Cichanouska powołała trybunał narodowy, by osądził Łukaszenko, przecież ta kobieta miała 9 procent poparcia w wyborach przy 80 procentach jakie otrzymał prezydent Białorusi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pewna uwaga
12 dni temu ocena: 100%  2
Dobrze by było gdyby na święto 11 listopada czyli odzyskania niepodległości nasze władze lokalne zrobiły coś konkretnego jak np. wyremontowały kamienicę w rynku, niebezpiecznie tam chodzić, a burmistrz od 2006 jest w samorządzie naszym gostyńskim, jeszcze kilka lat temu w tej kamienicy był sklep z ciuchami i apteka, teraz tylko niszczeje od lat, będąc brzydką wizytówką Gostynia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do burmistrza
14 dni temu ocena: 75%  1
Homoseksualizm to choroba? Tak uważa prawie połowa lekarzy w Europie. Oficjalnie homoseksualizm został wykreślony z listy zaburzeń psychicznych 17 maja 1990 roku. Prawie połowa lekarzy europejskich uważa, że homoseksualizm jest chorobą, którą da się wyleczyć. Z tym, że homoseksualizm jest jedną z naturalnie występujących seksualności człowieka, zgadzają się największe światowe organizacje. Od Światowej Organizacji Zdrowia i Światowego Towarzystwa Medycznego, Psychiatrycznego i Zdrowia Seksualnego, po nasze rodzime Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. Prawie połowa lekarzy w Europie uważa, że homoseksualizm jest chorobą, którą da się wykryć i wyleczyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji