Niespodzianki nie było

Niespodzianki nie było - Zdjęcie główne

Lider drugiej ligi futsalu pokonał Futsal Gostyń 6 : 1. Honorowego gola dla drużyny z Gostynia zdobył Michał Dudka. Po niedzielnej porażce drużyna Mateusza Matysiaka spadła na czwarte miejsce w tabeli.
    Faworytem niedzielnego spotkania był zespół z Mosiny, który w bieżących rozgrywkach tylko w jednym spotkaniu stracił punkty. – Nikt nie wychodzi na boisko żeby przegrać. Jechaliśmy na mecz z liderem z założeniem, aby sprawić niespodziankę – stwierdził trener Futsalu Gostyń. Do przerwy CRB Grupa Mrówka Mosina prowadziła 1 : 0. – Lider przerasta wszystkich przeciwników doświadczeniem, zgraniem. Gospodarze mieli przewagę, ale w końcówce pierwszej odsłony mogliśmy doprowadzić do remisu. W drugą połowę wchodziliśmy optymistycznie nastawieni – mówi trener Futsalu Gostyń. Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli prowadzenie. Zespół Mateusza Matysiaka wypracował sobie sytuację bramkową, jednak nie wykorzystał szansy na zdobycie gola kontaktowego. Goście próbowali odrobić straty, jednak zawodnicy z Mosiny wykorzystywali każdy błąd gostyńskiej drużyny. - Paradoksalnie w drugiej części zagraliśmy lepiej, ale przegraliśmy ją 1 : 5. Na tym właśnie polega piękno futsalu - podsumował trener Mateusz Matysiak.
GSW 17. Komplet zwycięstw Sportów Walki Gostyń.

CRB Grupa Mrówka Mosina – Futsal Gostyń 6 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – (10’)
2 : 0 – (23’)
3 : 0 – (27’)
4 : 0 – (31’)
5 : 0 – (33’)
6 : 0 – (37’)
6 : 1 – Michał Dudka (37’)
Futsal Gostyń: Wolsztyniak – Wojciechowski, Staryczenko, Czajka, Przewoźny, Twardowski (br.), Nojman, Pawlaczyk, Kuzia, Dudka, Seiffert, Bujak