Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Niespodzianki nie było. Faworyt sięgnął po puchar

› Sport i rekreacja ponad rok temu    10.03.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Reprezentacje gmin i powiatu spotkały się na turnieju piłkarskim w Zespole Szkół Ogólnokształcących w GostyniuGostyń. Reprezentacje gmin i powiatu spotkały się na turnieju piłkarskim w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu fot. Bogdan Bujak

Reprezentacja gminy Gostyń wygrała IV Turniej Piłki Nożnej Samorządowców. W nagrodę, oprócz Pucharu Starosty Gostyńskiego za rok... zorganizuje kolejną edycję imprezy. Ogólnie w ramach piłkarskiego wydarzenia rozegrano 13 meczy, w których zmierzyły się teamy ze wspomnianego Gostynia oraz powiatu gostyńskiego, Krobi, Poniec, Piasków, Pępowa i Borku Wielkopolskiego. Gospodarzem wydarzenia był powiatu gostyński, który zwyciężył w III edycji turnieju, a mecze rozgrywane były na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Drużyny podzielono na dwie grupy A: Borek Wielkopolski, powiat, Krobia i Gostyń oraz B: Poniec, Piaski i Pępowo. Po pierwszych meczach fazy grupowej widać było, że największe szanse na końcowy triumf mają reprezentanci Gostynia oraz Piasków. Dało się u nich zauważyć wysoki poziom zgrania i umiejętności, co nie dziwi, gdy wziąć pod uwagę fakt, że część z zawodników gra na co dzień w futsal czy piłkę halową. Dobrze spisywały się także drużyny z Krobi i Ponieca.

Ostatecznie z grup wyszły zespoły Gostynia i Krobi oraz Ponieca i Piasków, które spotkały się w dwóch półfinałach. Obydwa spotkania: Gostyń - Poniec i Krobia - Piaski zakończyły się tym samym rezultatem 2:0 dla Gostynia i Piasków.

W meczu o trzecie miejsce między Poniecem a Krobia po regulaminowy czasie gry było 1:1. W konkursie „jedenastek” lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 2:0. Natomiast mecz finałowy był dość jednostronny pod względem wyniku. Team z Gostynia cztery razy trafił do siatki przeciwnika, sam nie tracąc przy tym ani jednego gola.

- Już w pierwszych dwóch minutach straciliśmy dwie bramki. Po tym nie pozostało nam innego, jak grać otwartą piłkę - komentuje Paweł Wujek z piaskowskiej drużyny.

Puchary zwycięzcom i pozostałym uczestnikom wręczył starosta Robert Marcinkowski.

Walka wieczoru na gali sportów rozgrzała publiczność

Wyniki końcowe IV Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Gostyńskiego

I miejsce - Gmina Gostyń

II miejsce - Gmina Piaski

III miejsce - Gmina Poniec

IV miejsce - Gmina Krobia

V miejsce - Powiat Gostyński

VI miejsce - Gmina Borek

VII miejsce - Gmina Pępowo

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!