Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Niewielu zechciało pomóc księdzu, który zasłabł

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    19.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 3 / 67%
A A A
Krobia-Poniec. Auto stało w poprzek drogi Krobia-Poniec. Auto stało w poprzek drogi  fot. Adobe Stock

Auto stało prawie na środku drogi tuż za Pudliszkami, w stronę Ponieca. Przejeżdżający obok nie zareagowali. Dopiero kierowca ciężarówki przystanął i wezwał pogotowie. W osobówce znajdował się starszy ksiądz. Zasłabł.

 

Tomasz Dudkowski ze Zdun (pow. krotoszyński) w poniedziałek przed godz. 6.00 przejeżdżał przez powiat gostyński. Na jednym z zakrętów za Pudliszkami (w kierunku Ponieca) zauważył stojący na jezdni samochód.

- Było jeszcze ciemno, zobaczyłem auto bez świateł. Stało na środku, prawie w poprzek drogi. Przód auta był na drugim pasie ruchu. Zacząłem gwałtownie hamować. Dwa auta nadjeżdżały z przeciwnej strony, pojechały dalej – relacjonuje pan Tomasz.

Zatrzymał ciężarówkę i wyszedł zobaczyć, co się stało.

- W środku siedział mężczyzna, prawie spał. Wezwałem karetkę – mówi dalej.

Prawdopodobnie zasłabnięcie było efektem cukrzycy.

- Okazało się, że miał jakieś 85 lat. Zauważyłem też koloratkę, czyli był to ksiądz. Przez telefon kazali mi poczekać, wezwano policję, żeby zabezpieczyła auto – relacjonuje.

Tablica rejestracyjna osobówki wskazywała, że ksiądz był w naszym powiecie przejazdem. Kierowca ciężarówki ubolewa, że nikt z przejeżdżających wcześniej kierowców nie zareagował.

- Przed przybyciem karetki zatrzymałem jedną osobówkę, żeby ktoś mi pomógł zepchnąć auto na bok, bo stwarzało zagrożenie – mówi Tomasz Dudkowski.

Dodaje, że jeździ ciężarówką od pięciu lat. Dotychczas nie miał podobnego przypadku. Podzielił się znami swoją historią nie po to, aby się chwalić, ale aby zaapelować do ludzi. Warto reagować!

- Niestety znieczulica ludzka jest ogromna. Nie wiemy, co dalej stało się z księdzem – dodaje żona Anna.

Czytaj także: Tragiczne wieści. Amelka przegrała walkę z chorobą.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wybory
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
WARTO REAGOWAĆ. NALEŻY pomagać !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
7 miesięcy temu ocena: 27%  2
Należałoby temu Panu cofnąć uprawnienia do kierowania Zagraża innym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
7 miesięcy temu ocena: 90%  1
Ty też zagrażasz innym, w każdej chwili możesz dostać np. zawału za kierownicą i zrobić krzywdę niewinnym ...... nie oceniaj pochopnie...