Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nieźle bawili się na pierwszej Krzywiźnie

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    31.10.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Publicznośc doskonale bawiła się na festiwalu KrzywiznaGostyń. Publicznośc doskonale bawiła się na festiwalu Krzywizna fot. A. Fajczyk

Tłumy na dotychczasowych koncertach Turbo, Luxtorpedy oraz zespołu KAT & Roman Kostrzewski są dowodem na to, że w Gostyniu i jego okolicach nie brakuje fanów mocniejszego uderzenia. - Nasze miasto gromadzi nie tylko słuchaczy, ale i wielu twórców tego gatunku. Wyjątkową osobą w tym gronie był Krzysztof Krzyżostaniak, który rok temu zmarł po ciężkiej chorobie. Wspólnie z zespołem Sidewar postanowiliśmy uczcić pamięć “Krzywego”, robiąc to w sposób, jaki on sam najbardziej kochał - powiedział Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.

W sobotę, 29 października, w GOK “Hutnik” odbyła się pierwsza edycja KRZYWIZNA Festival. Na zaproszenie ośrodka kultury, do Gostynia przybyły zespoły gwarantujące fanom ogromne emocje i wysoki poziom muzyczny. Na scenie pojawiły się takie kapele jak: Męczenie Owiec (Gostyń), ENVIA (Poznań), Bacteryazz (Koszalin), Sidewar oraz Materia (Szczecinek). Imprezę prowadził pochodzący z Gostynia Marcin “Owsik” Osiewicz, znany m.in. z Kabaretu ADI. Było ostre granie, przy rzeszy zwolenników, do późna.

* * *

Krzysztof „Krzywy” Krzyżostaniak (ur. 28 października 1979 r. w Gostyniu) – znany gostyński wokalista i orędownik muzyki rockowo-metalowej. Inicjator wielu koncertów i jam-session na terenie Gostynia i nie tylko. Muzyk współpracujący z GOK Hutnik oraz wielokrotny uczestnik finałów WOŚP w Gostyniu. W latach 90-tych współtwórca rockowej kapeli JAR. W 2000 roku współzałożyciel gostyńskiego zespołu FATUM (występującego również jako FAHRENHEIT), z którym zdobył nagrodę „Laur Gostynia” w 2006 r. Fatum (FAHRENHEIT) występowało m.in. przed zespołami DŻEM czy T.S.A. W 2009 r. współzałożyciel metalowego zespołu SIDEWAR. Człowiek orkiestra, pozytywna dusza, prawdziwy przyjaciel wielu osób. Ostatni koncert zagrał z zespołem SIDEWAR w grudniu 2014 r. Był to koncert charytatywny „Rockowe Granie dla Agnieszki”, która potrzebowała pomocy w walce z rakiem. 24 sierpnia 2015 r. to Krzysztof przegrał walkę z tą samą chorobą.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kono
  ponad rok temu 4
  MIETAS TO TY ?????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ph
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Patrząc na fotki to tradycyjnie w Gostyniu tłumów nie było.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewa
  ponad rok temu 2
  Tak ph bo Gn to miasto głównie takich jak ty. Siedzacych w chacie w ciepłych bamboszach słuchających disko polo i hejtujacych wszystko i wszystkich. Poprostu ludzi którym zawsze w życiu jest źle.
  ~ dlaczego
  ponad rok temu 1
  Dlaczego nie ma zdjęć zespołu SIDEWAR ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji