Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Niezwykle ważny dzień, który dał nam Pan - I Komunia Święta

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    14.05.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń - parafia pw. bł. E. Bojanowskiego na Pożegowie - I Komunia ŚwiętaGostyń - parafia pw. bł. E. Bojanowskiego na Pożegowie - I Komunia Święta fot. A. Fajczyk

Do I Komunii Świętej w parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego, na Pożegowie w Gostyniu przystąpiło blisko 60 dzieci. Msze święte komunijne, podczas których pierwszy raz przyjęły do serca  Ciało Chrystusa, odprawione zostały w sobotę (13 maja) oraz w niedzielę (14 maja).

W ten podniosły dzień, przed nabożeństwem, ubrane w białe komunijne szaty dzieci, czekały przed kościołem na proboszcza. W rękach trzymały świece. Świeciło słońce. - Kochane dzieci! Gdy byłyście bardzo małe, rodzice przynieśli was do kościoła, gdzie przyjęliście chrzest święty. Wówczas dobry Bóg Ojciec uczynił was swoimi dziećmi i wezwał, byście żyły w jedności z Jezusem. Niech ta woda święcona, którą was pokropię, przypomni wam Chrzest Święty i to, że jesteście dziećmi Bożymi, a Pan Jezus niech jeszcze raz wezwie was do jedności ze sobą. Ta jedność będzie najpełniejsza, gdy po raz pierwszy przyjmiecie do waszych serc Komunię Świętą - przypomniał ks. Przemysław Maciejewski, proboszcz parafii.

Później rodzice udzielili bardzo przejętym pociechom błogosławieństwa, ucałowali je. Następnie dzieci w towarzystwie najbliższych weszły do kościoła. Tam odbyła się uroczysta i bardzo ważna dla nich msza św.

Zobacz, jak było podczas I Komunii Świętej w parafii pw. św. Ducha w Gostyniu

dziś odbyło się również nabożeństwo I Komunii Świętej w Pępowie

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ beniu
  ponad rok temu 1
  Fajna sprawa z tą sobotą. Kawa, kolacja i do domu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji