Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nowe, pierwsze służbowe auto w „skarbówce”. Będą jeszcze bliżej petentów

› Aktualności ponad rok temu    22.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
Urząd Skarbowy w Gostyniu w gwiadkowym prezencie otrzymał pierwsze służbowe autoUrząd Skarbowy w Gostyniu w gwiadkowym prezencie otrzymał pierwsze służbowe auto fot. Łukasz Szolc

Urząd Skarbowy w Gostyniu, po 35 latach (po reaktywacji „skarbówek”) otrzymał pierwszy samochód służbowy. To prezent „pod choinkę” z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, jak mówi naczelnik Arkadiusz Maćkowiak.

- W środę odebrałem telefon z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, że jutro przyjeżdża delegacja z prezentem pod choinkę. Wypytałem, czego mamy się spodziewać. Zgodnie z zapowiedzą przyjechali 20 grudnia z zupełnie nowym samochodem. Miałem okazję już w nim siedzieć, włączyć. Na liczniku było 129 km przejechanych, więc jest zupełnie nowy - cieszy się naczelnik.
 

Obecnie auto marki KIA stoi w garażu, ale szef gostyńskiej „skarbówki” zapowiada, że będzie użytkowane zgodnie z przeznaczeniem. W największym stopniu z nowego samochodu będą korzystali pracownicy, którzy zgodnie z ordynacją podatkową zajmują się kontrolami (tzw. kontrolerzy).

O boreckich radnych, którzy z budżetu przekazali środki na nową kopułę. Ile?

- Częściowo pracują w biurze, częściowo na zewnątrz, jeżdżąc na kontrole i między innymi doręczając upoważnienia do kontroli - mówi Arkadiusz Maćkowiak.

Poza tym auto będzie wykorzystywane przez dział egzekucji - czyli pracujących w terenie poborców podatkowych i pracowników komórki rejestracyjnej SKI. Do tej pory pracownicy urzędu skarbowego do celów służbowych wykorzystywali prywatne auta, po czym mieli zwracaną tzw. kilometrówkę.

- Było tak w kilku przypadkach i logicznym jest, że jeden samochód służbowy nie załatwi nam wszystkich spraw. Ale będzie dużym ułatwieniem dla urzędu. Moi współpracownicy będą w mniejszym stopniu używać prywatnych aut, ale nie można powiedzieć, że w ogóle nie będą z nich korzystać - zaznacza naczelnik gostyńskiej „skarbówki”.

O gospodyniach KGW, ktore ruszyły się zarejestrować - KLIK

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ rolnik bez morgów
ponad rok temu ocena: 50%  5
Ściągalność VATu wzrośnie jeszcze bardziej :D
~ modry
ponad rok temu ocena: 33%  4
Nie będzie nic taniej.Proszę oliczyć wszystkie koszty amortyzacji+koszty zakupu,potem naprawy,przeglądy,wymiana opon,palwo.oleje ubezpieczenia itd.
~ Łyżka
ponad rok temu ocena: 100%  3
Może i taniej nie będzie ale ja osobiście nie chce w pracy używać własnego auta. Pracuje w handlu i jeżeli szef nie udostępni mi auta firmowego to nie dojadę do klienta. Auto prywatne to nie taksówka. A szef ma mi zapewnić narzędzia pracy. Czy budowlaniec idąc na budowę zabiera z domu taczke i kielnie. Więc nie bredź tu o kosztach bo jak nazwa wskazuje pracownik terenowy pracuje w terenie a jeżeli ma pracować 30 km od miejsca pracy to musi ktoś to tam zawieźć.
~ Vatmen
ponad rok temu ocena: 83%  2
Skarbówka pod choinkę auto a podatnicy wzmożone kontrole.
~ Michal
ponad rok temu ocena: 75%  1
Na bogato prezecik