Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nowe ulice, dodatkowa droga

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    7.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. arch. ŻG

Gostyńscy radni na ostatniej sesji, która odbyła się 18 czerwca, nadali nazwy nowym ulicom, jakie pojawią się w mieście. I tym razem wcale nie na Pożegowie, ale z drugiej strony Gostynia - w okolicy osiedla Konstytucji III Maja oraz ul. Wrocławskiej i Górnej.

Rajcy, zgodnie z propozycją zespołu ds. nazewnictwa ulic i placów, będących drogami publicznymi oraz dróg wewnętrznych, jednej z ulic nadali nazwę ul. Dolnej. Położona jest równolegle pomiędzy ul. Wrocławską a Górną - z jednej strony będzie krzyżowała się z ul. Podgórną, z drugiej - z ul. Wielkopolską. - Dla tej nowej drogi w ubiegłym roku opracowano plan zagospodarowania przestrzennego, a w tym roku nastąpi regulacja własnościowa gruntów - wyjaśniał radnym Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji gostyńskiego magistratu.

- Domniemamy, że w najbliższym czasie właściciele znajdujących się tam obecnie gruntów, będą zbywali je na rzecz innych osób. Nabywcy zaczną inwestować i zgłoszą się do urzędu miejskiego o nadanie numerów posesji, a tym samym nazwy ulicy - tłumaczył. Kolejne nazwy nadano odcinkom dróg, biegnących w sąsiedztwie powstałych już budynków wielorodzinnych, wybudowanych przez śremskiego dewelopera.

- Liczymy się z tym, że niebawem wystąpi on do urzędu o nadanie numerów porządkowych. Nie chcielibyśmy, aby ciągnęła się tam ul. Górna, bo byłoby to już absurdem, jeśli chodzi o szukanie adresu - wyjaśniał Henryk Sadzki. Zespół ds. nazewnictwa zaproponował, aby odcinkowi drogi, prowadzącej do nowych budynków wielorodzinnych nadać nazwę ulica Wichrowa, a dojazd po płytach betonowych do Osiedla Słonecznego nazwać ulicą Letnią. - Komisja do spraw nazewnictwa próbowała jakoś te nazwy zgrupować - podobnie jak to jest na os. Głogówko czy osiedlu Pożegowo. Ponieważ istnieje tam ulica Górna, osiedle Słoneczne - poszukiwano nazw wokół takich sformułowań. A inwestujący tam deweloper sam nazywa swoje domy Wichrowe Wzgórze - wyjaśniała radnym wiceburmistrz Elżbieta Palka.

 

Czytaj także o kolizji w Starym Gostyniu oraz o tym, jak dzieci z Krajewic bawiły się w Afrykarium

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ aa
ponad rok temu 2
Co do tej ul Dolnej jest Problem z odszkodowaniem za grunty i nasadzenia również za Rodzinne ogródki działkowe przez które pójdzie droga. Nie chcą wypłacić tak jak jest w ustawie i regulaminie związanych z ogrodami działkowymi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ viper
ponad rok temu ocena: 100%  1
Nie Wichrowe Wzgórze lecz Zielone Wzgórze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji