Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nowe wiaty przy świetlicach

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    6.08.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W Żychlewie i Ciołkowie (gm.Krobia) obok budynków świetlic od niedawna można zauważyć nowe wiaty, albo inaczej - sceny koncertowe.

W sumie na dokumentację i część materiałów, związanych z tymi inwestycjami wydano 11 tys. zł. Robociznę zapewnili sami mieszkańcy wiosek. Murowana wiata, jaka mieści się przy świetlicy w Żychlewie kosztowała 5000 zł. Są to pieniądze, które wioska otrzymała w ramach wygranego Turnieju Wsi w 2008 r. Mieszkańcy sami zdecydowali, że środki te zostaną wykorzystane dopiero w bieżącym roku. Na wiatę w Ciołkowie wydano 6000 zł, a środki te pochodzą z funduszu sołeckiego. Obecnie wygląda pięknie, zadaszenie z przodu ozdobione jest drewnianymi brązowymi listwami, z płaskorzeźbą, upamiętniającą rok powstania obiektu. Przy okazji z terenu przy świetlicy w wiosce zniknęła stara hydrofornia, którą rozebrano wspólnie z mieszkańcami. Oni również zapewnili robociznę przy budowie zadaszonej sceny, a wcześniej wspólnie wykonali betonową płytę. Wycięte też zostały drzewa, a ostatnio dookoła "tanecznej" płyty zamontowano drewniane ławki. Pierwszą imprezą, która odbyła się z wykorzystaniem nowej sceny były dożynki wiejskie, jakie odbyły się 24 lipca. (AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!