Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

O bohaterach Pogorzeli

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    8.07.2010
Redakcja
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
O męstwie, walce o wolną Polskę i codziennym życiu opowiada książka autorstwa Krzysztofa Rybki, która ukazała się kilka tygodni temu w Pogorzeli.

Warto do niej zajrzeć. Przynajmniej po to, aby dowiedzieć się, jacy powstańcy wielkopolscy urodzili się na pogorzelskich ziemiach. - Pogorzela ma na swoich kartach historycznych naprawdę mnóstwo postaci ciekawych i wyrastających ponad innych. Warto o tym wiedzieć - zachęca autor pozycji i dodaje, że pozycja ta powstała przede wszystkim dla mieszkańców Pogorzeli. - Dlatego, że w małych miejscowościach ludzie mają kompleks. Nie zawsze potrafią się chwalić, tym co mają. A Pogorzela ma na swoich kartach historycznych naprawdę mnóstwo postaci ciekawych i wyrastających ponad innych. Mieliśmy 58 powstańców wielkopolskich. Nie zostaliśmy jako Pogorzela z tyłu. Prawdę mówiąc wyprzedzaliśmy w tym względzie inne gminy w powiecie koźmińskim, do którego wówczas należeliśmy - tłumaczy Krzysztof Rybka. “Powstanie Wielkopolskie. Gmina Pogorzela w walce o niepodległość” można zakupić w kiosku ruchu przy Placu Powstańców Wlkp. w Pogorzeli oraz w księgarniach w Gostyniu i Krotoszynie. Jej cena wynosi jednie 10 zł. Więcej w obecnym wydaniu "Życia". (doti)

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ stefania
ponad rok temu ocena: 0%  3
ciekawa książka o naszych przodkach powinna być w naszych domowych bibliotekach,panie RYBKA poproszę o następną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marek
ponad rok temu ocena: 100%  2
"Pogorzela ma na swoich kartach historycznych naprawdę mnóstwo postaci ciekawych i wyrastających ponad innych." Czy to zdanie wiele razy powtarza się w tej książeczce???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wielkopolanin
ponad rok temu 1
jesteś durniem...