Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Obecni i przyszli mistrzowie karate w Krainie Orła

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    15.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. TKKF Tęcza

Klub karate Ogniska Statutowego TKKF „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zainaugurował nowy sezon treningowy zgrupowaniem sportowym w Starym Gostyniu. Było ono kontynuacją letniego obozu sportowego w Brzedni.

 

Tym razem zajęcia odbywały się w obecności rodziców, którzy przyglądali się trenującym i zapoznawali się z różnymi formami zajęć treningowych. Młodzi adepci karate pod okiem mistrzów ćwiczyli kihon, kumite oraz kata. W czasie zgrupowania karatecy trenowali i pokazali wszystkie podstawowe elementy treningu. Doskonalono poszczególne bloki, zasłony, uderzenia, kopnięcia, podcięcia oraz rzuty w kihon, czyli formie treningowej polegającej na wielokrotnym powtarzaniu technik i ich kombinacji. Kolejnym etapem zgrupowania był trening kata, czyli sekwencji technik ataku i obrony w walce z kilkoma przeciwnikami. Ważną częścią zgrupowania było kumite, czyli walka. Ta forma treningu wymaga od karateków dużego skupienia, wyczucia dystansu i ruchów przeciwnika oraz zachowania pełnej kontroli stosowanych bloków, uderzeń, kopnięć, podcięć, dźwigni i rzutów.

Zgrupowanie sportowe karate odbyło się we wrześniu w ośrodku „Kraina Orła Białego” w Starym Gostyniu. A na koniec zgrupowania zarząd klubu karate „Tęcza” przygotował dla karateków kilka niespodzianek. Najpierw prezes Waldemar Szwedek wyróżnił pucharem za aktywność w minionym sezonie Agnieszkę Leciej (3 kyu) i Leszka Jakubiaka (4 kyu). Dla najmłodszych przygotowano też ruchowe zabawy i ciekawą lekcję historii w formie przejścia przez historyczną ścieżkę Krainy Orła Białego. A całość zgrupowania zakończyła wspólna biesiada karateków, trenerów i rodziców.

Zgrupowanie sportowe odbyło się przy dofinansowaniu przez powiat gostyński dla projektu TKKF „Tęcza”: „Przyszli mistrzowie karate” oraz przy dofinansowaniu przez gminę Gostyń dla projektu dla klubu karate TKKF „Tęcza” na tworzenie warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu.

Czytaj także: Od ponad 10 lat budują sportowe więzi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!