Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Oburzeni tatusiowie. Boiska wielofunkcyjne ogólnodostępne czy prywatne?

› Społeczeństwo ponad rok temu    5.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 56 ocen 6 / 100%
A A A
Gostyń. Na sesji rady miejskiej wybuchła dyskusja o wiecznie zajętych boiskach wielofuncyjnychGostyń. Na sesji rady miejskiej wybuchła dyskusja o wiecznie zajętych boiskach wielofuncyjnych fot. A. Fajczyk

- Burmistrz ładnie mówi. Ale troszeczkę mija się z prawdą. Dostępu do tych boisk zwykły mieszkaniec nie ma żadnego. Jestem z Pożegowa. Mam Orlik za kościołem. I mam teraz iść na tzw. wały, bo tam jest wolne boisko? - dopytywał się Marcin Frąckowiak, tata trójki dzieci. Wraz z kolegą przyszedł na sesję Rady Miejskiej w Gostyniu, aby zwrócić uwagę, że boiska wielofunkcyjne, a szczególnie Orlik w Gostyniu na dobre przejęły zorganizowane grupy sportowe typu Akademia Piłkarska Reissa czy Młode Orły. Mieszkaniec podkreślał, że nie ma na nich miejsca dla dzieci, które w żadnym klubie nie trenują, a też chciałyby pograć sobie z w piłkę - czy to z tatą, czy z kolegami. - Zaznaczam, że one powinny być ogólnodostępne - powiedział Marcin Frąckowiak.

Wyprosili syna z boiska

Opisał sytuację, kiedy był z synem na takim boisku. - Grało chyba 8 osób z „Akademii Reissa”. Syna wyprosili, „bo oni mają trening”. Czytałem regulaminy tych obiektów. W żadnym nie jest napisane, nawet nie ma takiej opcji, aby ktoś sobie zarezerwował boisko. A tymczasem one są dostępne dopiero po godz. 21.00. O tej godzinie? Dla dzieci? - pytał oburzony. Zauważył, że na boiskach wielofunkcyjnych dodatkowo są zamontowane bramki, które po treningach zamyka się na kłódkę. Czyli nie są ogólnodostępne dla mieszkańców.

- To w takim razie one są prywatne? Należ do Kani? Akademii Reissa? - grzmiał Marcin Frąckowiak. Zasugerował, że być może boiska zostały zrobione pod te stowarzyszenia, które biorą od dzieci pieniądze za treningi. - A gdzie ja mam iść pograć? Zróbmy coś dla ludzi, a nie dla Akademii, które za treningi biorą pieniądze, ale za korzystanie z Orlika nie płacą - mówił mieszkaniec.

Zmodernizowane - nie dla dzieci

Mieszkaniec Pożegowa zwrócił uwagę, że w Gostyniu zanosi się na to, że dla mieszkańców niedługo OSiR zamknie nawet stadion. - Mamy wyremontowane boisko środkowe, z nową, sztuczną murawą, ale korzystanie już jest odpłatne. A miało być za darmo dla wszystkich mieszkańców - mówił rozżalony. Miał pretensje, że z boiska „środkowego”, wyremontowanego może korzystać tylko klub piłkarski Kania Gostyń. - Główna murawa jest płatna, trzecie boisko jest wiecznie zajęte, bo Kania ma treningi - wszystkie grupy. Boisko Orlika i inne wielofunkcyjne są wiecznie zajęte, bo kluby i stowarzyszenia mają treningi. Ciężki temat - powiedział, zwracając się do burmistrza Gostynia.

Ilość treningów ograniczona

Jerzy Kulak inaczej widzi sytuację. Uznał, że temat wcale nie jest ciężki i powinniśmy się cieszyć, że tak wielu mieszkańców w mieście uprawia sport. - Za pieniądze burmistrz! Za pieniądze! - przerywał Marcin Frąckowiak. Burmistrz podtrzymywał wątek. Według niego nie należy krytykować za to zorganizowanych grup piłkarskich, bo tam grają dzieci mieszkańców Gostynia i okolic. Przyznał, że trzeba znaleźć „złoty środek”, aby doprowadzić do kompromisowego rozwiązania. - Czasami pojedyncze osoby być może będą musiały trenować w innych godzinach, jeśli jest na boisku grupa kilkunastu - też naszych mieszkańców, ale chce to zrobić w bardziej zorganizowany sposób - powiedział burmistrz. Zdementował pogłoski o nowo wybudowanym boisku z najnowocześniejszą płytą boiska, ze sztuczną nawierzchnią. - Nie wiem, gdzie pan usłyszał, że ona miała być dostępna dla wszystkich i za darmo? Jej żywotność by się skróciła o kilka lat i za chwilę musielibyśmy remontować - mówił Jerzy Kulak. Zaznaczył, że ilość meczy i treningów, jaka powinna się odbywać na tego typu murawie jest ściśle określona i w tygodniu ograniczona.

Jest kilka rozwiązań

Włodarz wyjaśnił mieszkańcom Pożegowa, którzy przyszli na sesję, jaki był cel przebudowy stadionu miejskiego.

- Po to chciałem zainwestować te miliony, aby zwiększyć tam ilość treningów zorganizowanych grup - klubów, akademii, stowarzyszeń. Nie wiem, dlaczego wymienia pan tylko piłkarzy z Kani Gostyń, którzy tam mają grać. Inne zgrupowania też mogą tam prowadzić treningi, przez co uwolnią boiska wielofunkcyjne. Może nie całkowicie, ale trochę tak - wyjaśniał burmistrz.

Zdradził, że obecnie spiera się z dyrektorem OSiR-u w kwestii głównego stadionu. Sam chce doprowadzić do tego, żeby na płytę stadionową chociaż raz w tygodniu na godzinę mógł wejść każdy. Trwają też dyskusje nad tym, aby zorganizowane grupy treningowe płaciły za korzystanie z boisk wielofunkcyjnych i Orlików. Burmistrz Gostynia przyznał, że planuje tak to zorganizować, aby dzieci gostyńskie jak najwięcej sportu uprawiały. - A te Stowarzyszenia przedstawiają to inaczej. Organizują zajęcia, za które trzeba też zapłacić. Trenerom też, za boiska... Nikt nie da tego za darmo, ale na końcu będzie to przerzucone na rodzica - zwrócił uwagę Jerzy Kulak.

Zawsze miało być płatne

Do dyskusji wtrącili się radni. Potwierdzili, że od początku, kiedy planowano inwestycję zakładano, że boisko średnie, ze sztuczną nawierzchnią, położone na terenie OSiRu będzie płatne. - Nie wiem skąd rozczarowanie, Ale też było mówione, że pierwszeństwo będą mieli ludzie, którzy będą chcieli pograć i zapłacą, a nie kluby - powiedział Krzysztof Wojtkowiak. Andrzej Rogala, który wcześniej zwracał uwagę na zajęte boiska wielofunkcyjne, stwierdził, że Gostyń, a zwłaszcza Pożegowo ma problem.

- Rozpatrywaliśmy go z organizatorami sportu zatrudnionymi w OSiR - jeśli chodzi o Orlik, który jest przy kościele na osiedlu. Ale trzeba by było zwrócić się do Rady Osiedlowej - aby wystąpiła do dyrekcji OSiR o udostępnienie boiska na półtorej godziny dla grup nieformalnych - powiedział. Burmistrzowi ten pomysł się spodobał. Mieszkańcy Pożegowa upierali się co do średniego boiska na stadionie. Uważają, że powinno być dostępne. Zauważyli, że zmodernizowany obiekt jest na gwarancji. - A w czasie gwarancji, trzeba korzystać ze wszystkiego na „na maksa”. Nie można z przesadą dbać i dmuchać - mówili.

Byli oburzeni, gdyż doszły do nich wieści, że trzecie boisko dyrektor OSiR-u planuje również opłotować i zamknąć. - I w ten sposób wyłączyć z użytku zwykłych mieszkańców. Burmistrz stwierdził, że tam trenują też nasi mieszkańcy. A każdy może wejść na teren nowego boiska ze sztuczną murawą, za odpłatnością. - Ja też jestem mieszkańcem. Nie chce wykupować czasu do trenowania. Nie rozumiem, dlaczego ze swoich pieniędzy mam sponsorować obiekt OSiR-u, dla Kani Gostyń. Idąc tym tropem możemy pozamykać wszystkie zmodernizowane place zabaw, gdzie wcześniej były poobdzierane i poobijane urządzenia - powiedział jeden z rodziców.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (56)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ CCC
ponad rok temu 56
Głab chce przez pokopać 20 min z mniejszym głabem kawał swińskiej skóry :) śmiech
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do akademia
ponad rok temu 55
Przeczytaj co napisałeś bo to sie kupy nie trzyma.zero argumentow zero merytoryki...taka siara troche...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Akademia
ponad rok temu ocena: 50%  54
I to ciagle liczenie komuś pieniędzy i szczucie na pieniądze ... rejsowi kani miastu- w co drugim komentarzu. Tylko o sobie nic - w końcu mi się należy za darmo. Łatwo odczytać intencje - łatwo poznać autora. Pozostał niesmak i taki trochę wstyd, więc nie ciągnijcie już tej dziecinady.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Akademia
ponad rok temu ocena: 67%  53
Zamiast pisać tyle komentarzy popierających własne żenujące występy - proponuje więcej meczy z dziećmi na wszystkich wolnych gostyńskich boiskach. Zalecam też mniej roszczeniową postawę (wszystko wszystkim za darmo bo ja płacę podatki) i rozwiązanie problemu blokowania boiska w Piaskach które jak piszą internauci jest użytkowane przez dzieci w Gostynia. Jak to mówią - trochę siara wyszła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AS
ponad rok temu ocena: 75%  52
Brawa dla panów!!! Dopiero od kiedy boisko jest wyremontowane to Pan Kordus skutecznie wyprasza ojców z synami. Wcześniej mogli tam grać i dlatego teraz się buntują. Najlepiej chwalić się "nowym" boiskiem, ale "nie dotykaj, tylko patrz". Celem orlików jest ogólnodostępność, a grupy takie jak Akademia Reissa skoro pobierają niemałe opłaty od rodziców, to niech trenują młodzież również odpłatnie na OSIRze i niech wtedy zwolnią orliki, wówczas "oburzeni tatusiowie" będą mogli się wbić na orlika, żeby 20 min pokopać z synami po swoich godzinach pracy i przestaną być oburzeni. Tylko o to chodzi, a nie o to żeby grać koniecznie na OSIRze. Jakiś czas temu pojawił się wpis w lokalnych mediach o tym, że ktoś zniszczył siatki w bramkach na osirze. Ciekawe, że pocięto je tak, żeby zaraz ładnie i sprawnie pozczepiać, a pocięto je zaraz po pierwszych skargach na niedostępność boisk osiru dla "plebsu" i zapowiedzi zgłoszenia skargi na Kordusa do Burmistrza :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sid
ponad rok temu ocena: 67%  51
Na siłowni to samo . Mimo ze mam wykupiony karnet , to nie moge trenować bo przychodzą kolarze jesienią i zima ( czasami , dwóch - trzech ) i przez dwie godziny siłownia nie czynna , w regulaminie jasno pisze ze karnet moge wykorzystywać we wszystkie dni tygodnia w godzinach otwarcia , co na to dyrektor osir ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
ponad rok temu ocena: 67%  50
Marcin ma rację popieram 100 %!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pozegowo
ponad rok temu ocena: 70%  49
Skoro jest akademia i klub to niech tworzą sobie własne boiska A nie dzieci nie mają gdzie grać gdyż rodzice nie zapłacili za to...chore skoro jest dla wszystkich jakim prawem ktoś wyprasza dzieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo marcin 2
ponad rok temu ocena: 75%  48
Co powiecie na moj pomysl, zaloze szkolke pływacka i pozajmujemy sobie ze 2 tory od 16 do 22 oczywiscie darmo bo to przeciez gostynskie dzieci beda pływać i trzeba ich wspierac...a wy pocalujecie kilka razy klamke milo bedzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo marcin
ponad rok temu ocena: 78%  47
Temat ktory jest tu poruszony drazni wielu mieszkańców nie tylko z pozegowa.za basen placi kazdy a orliki pozajmowane naprzemiennie kania ar kania ar...boisko glowne oszczedzamy bo sie zniszczy i bierzemy oplate za wynajem, za basen placimy a orliki mozna zajechac? Prywatne stowarzyszenie z poznania zarabia kase a podatnik gostynski zaplaci za remont orlika? Temat jest trudny ale z pewnoscia nie mozna przejsc obok apelu tych panow o mozliwosc pogrania dzieci spoza stowarzyszen.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miras
ponad rok temu ocena: 71%  46
Bolo najwpierw uskutecznij miejsca parkingowe dla swoich klekoczacych aut bo narazie blokujesz miejsca innym cale pozegowo zagrociles KRĘTA szczegolnie a podatku za to nie placisz a dzialalnosc na drodze prowadzisz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ugi
ponad rok temu ocena: 11%  45
asie nie masz gdzie grac graj na swoim ogródku starczy do ciebie i twoich dzieciakow ale przemowa jak indyk az fryzura sterczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goalkeepee
ponad rok temu ocena: 50%  44
W Krobi również. Teren gminny a akademia reissa przywiozła bramki i je zamknęła na klucz. Niech trenerzy te bramki co trening przywożą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zibi
ponad rok temu ocena: 89%  43
Też jestesm przeciwny graniu na orlikah grupom zorganizowanym. Nie bede sie zwalnial wczesniej z pracy albo bral dzien wolny zeby isc pigrac z synem od rana do poludnia przed takimi grupami..niech zaplaca na Osirze i po sprawie jak biora pieniadze za trenowanie a nie za frajer. Codziennie tam chodze i w sobotw to mecze turnieje i w niedziele tez czasem..DRAMAT. Temat juz dosc dlugo omawiany natomiast zero efektywnosci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 100%  42
Myślałam że posypią się w komentarzach propozycje wspólnej gry, albo propozycje gdzie można zagrać tak na luzie. A tu przewaga szydery. Każdy ma prawo zadać pytanie i zgłosić swój problem. O ile sobie przypominam, problem rezerwacji Orlików przez kluby był kiedyś poruszany. Pozdrawiam piłkarzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piłkarz
ponad rok temu ocena: 60%  41
Bolo jeździsz do sąsiedniej gminy z dzieckiem na piłkę a narzekasz że nie masz gdzie z nim kopać. W Gostyniu też znajdziesz wolne boisko, przy szkole zawodowej jest dostepne codziennie od 15.00 do 20.00 i niemal pod twoim nosem. Jest to boisko tartanowe ale dla taty z dzieckiem idealne by pokopać w piłkę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tragedia
ponad rok temu ocena: 24%  40
Czytając to wszystko widzę że niektórym jest ciężko iść 10 15 minut na inne boisko ze swoim dzieckiem także nie rozumiem wogole podejścia.. jako rodzic powiedz wprost że chcesz kopnąć dziecko w tyłek na boisko i sam/A siedzieć przy stole i oglądać m jak miłość.. zgodzę się również z tym że jeśli już rodzic przychodzi z dzieckiem na Orlik trwa to maksymalnie 30 min... czyli grupy młodzieżowe mali sportowcy mają jechać do Kosowa na pole bo twoja pociecha chce pokopac piłkę 10 minut.. jeśli ma zawód do piłki nożnej to przejdź się do pani gostyn akademi reisa czy sokół pierdziejewo i zapisz to dziecko na trening będzie miało tego pod dostatkiem da mu to więcej niż twoje 30 min z nim i narzekanie.. gdybyś poświęcił czas który zmarnowales na radzie sam byłbyś zdrowszy .. No i na m jak miłość też będzie więcej czasu. Podtrzymuje stronę grup zorganizowanych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ royyyy
ponad rok temu ocena: 83%  39
jeśli cała chora akademia jest taka zajebista i tak fajnie radzą sobie z dzieciakami niech nie biorą za to pieniędzy a nie że rodzice płacą za wyjazdy za strój za każde pierdoły i jeszcze 170zł miesięcznie żeby jego syn czy córka korzystała z obiektu który powinien być darmowy! niech się akademia przeniesie na obiekty płatne to skończy się po upływie pół roku bo nieroby które biorą za to pieniądze nie będą miały biznesu PROSTE
~ Tadeusz z górnej
ponad rok temu ocena: 50%  38
As bruk biedny nie może tam grać, a nie jego dziecko, które trenuje w piaskach... Wały,górna , wiśniowa tam jest pusto lub na700 lecia i po problemie będzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ royyyy
ponad rok temu ocena: 71%  37
to niech akademia trenuje sobie na wałach czy górnej. . . a nie blokują najlepsze boiska w mieście i jeszcze robią na tym pieniądze! ! otwórz oczy bo obiety miały być nasze a nie pana ,,reysa'' to jest tylko trzepanie kasy naszym kosztem
~ Olo
ponad rok temu ocena: 93%  36
Zarówno rejs jak i kania są klubami komercyjnymi. Tam się płaci za udział dziecka w szkoleniu. Więc o co chodzi. Potraktować to jak wynajem hali. I wszystko. Nie ma sianka nie ma granka. I będzie gdzie popołudniu pograć z dziećmi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leon
ponad rok temu ocena: 71%  35
Ludzie nie narzekajcie , przecież chyba jest ok że dzieci nie włóczą się po ulicach tylko mają jakieś pasje . Czy to piłka czy pływanie czy każdy inny sport. Pamiętacie jak było za Burmistrza Woźniaka ???? Nic nie było , mało nam ten Burmistrz zrobił ? Mało mamy boisk , placów zabaw itd?? Wiadomo ze nie zrobił tego ze swoich pieniędzy a miasta , ale wystarczy zeby mu i radnym się nie chciała i guzik bysmy mieli. To że akurat tym Panom nie pasują godziny w których chcieliby grać ze swoimi dziećmi , no cóż wszystkiego nie mozna mieć. Jakiś tydzień temu był artykół o pociętych siatkach na stadionie , kto to zrobił Sarny ??? Nie zrobiły to dzieci lub młodzież , więc czepianie się Dyrektora Burmistrza ze wszystko jest ogrodzone itd to trochę nie tak. ( nie pracuję w Urzedzie i OSiR)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic Kania
ponad rok temu ocena: 44%  34
Piszecie ze sztuczne boisko wyremontowane jest z podatków i powinno być za darmo dla mieszkańców Więc basen , lodowisko które też jest z podatków powinno być za darmo dla mieszkańców????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stróż parkingowy
ponad rok temu 33
Tak właśnie
~ Logiczne, no nie?
ponad rok temu ocena: 38%  32
I obiadki w Podleśnej powinny być za darmo. I kartingi. Kino i popcorn. I hale w szkołach. Garaż dla samochodu. Sauna dla każdego na zawołanie. Lody po kąpieli na basenie. Masaż tez się należy. Autobus miejski podjeżdżających pod domek na telefon. W końcu wszystko miejskie. Ma być bo ja chce i płace podatek od nieruchomości w kwocie 145zł. Oczywiście rocznie.
~ Racjonalny
ponad rok temu ocena: 64%  31
Na basenie jest obsługa, ratownicy itp. których trzeba opłacić. Na boisku chyba nikogo nie ma zatrudnionego na stałe :)
~ Rodzic Kania
ponad rok temu ocena: 53%  30
Za chwilę to my rodzice dzieci ,które trenują w Kani pod opieką swoich trenerów wybierzemy się do Burmistrza w tej samej sprawie . Ponieważ niestety nasze dzieci też chcą grać i trenować a coraz gorzej z miejscami gdzie mogliby to robić . Cały czas jakieś zakazy obostrzenia ze strony OSiR , na tym boisku nie wolno , na tym też nie to pytam gdzie ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 98rocznik
ponad rok temu ocena: 75%  29
Jakoś kilka lat temu, gdzie w Gostyniu było o wiele mniej boisk, potrafiliśmy sobie znaleźć miejsce do gry. Tez wtedy miały zajęcia drużyny piłkarskie. Sam w nich grałem i wiem jak wyglądała gra w piłkę rodziców z dziećmi, przyszli kopnęli piłkę dwa razy i do domu. Uważam ze jeżeli ktoś faktycznie chce pograć w piłkę z łatwością znajdzie miejsce do tego, no ale ze rodzice w dzisiejszych czasach są samolubni i on z synem musi mieć całe boisko dla siebie i jeszcze to boisko musi być najlepszej jakości, to uważam ze problem nie leży w ilości boisk, tylko w rodzicach. A patrząc po wynikach gostyńskich drużyn młodzieżowych idzie to w bardzo dobrym kierunku i tak naprawdę to dzięki wynikom tym drużyn będą powstawać nowe boiska...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Boisko w sp5
ponad rok temu ocena: 78%  28
Za chwile 200 metrów dalej będzie ladne nowe boisko ,nowusienkie ,funkiel noweczka ,piekne i kazdy ojciec czy matka będzie mogl spokojnie z niego skorzystać !! :) wiec nie wiem w czym problem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bez komentarza
ponad rok temu ocena: 64%  27
Najlepsze jest to, że w tym samym czasie kiedy panowie występowali (godzina 15.00 -17.00) omawiany Orlik stał..... zupełnie pusty. Spokojnie mogli przyjść, pograć z dziećmi , ale jak widać mieli inne plany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AS
ponad rok temu ocena: 0%  26
Panowie w tym czasie zwolnili się z pracy, to żeby pograć 20 min z synem też mają się zwalniać z pracy i to regularnie? bo orlik jest wolny chyba tylko do 15stej
~ Ja
ponad rok temu ocena: 69%  25
Rozumiem rodziców, ale ważniejsza jest grupa niż pojedyncze jednostki. Jak idę z chłopakami pograć, a orlik jest zajęty idziemy dalej gdzie jest kawałek trawy i gramy tam ( nie muszą mieć od razu całego orlika na 4 osoby). Tak samo jak się idzie grać na boisko na 700 lecia - grają starsi chłopacy to mam świadomość że nie pójdę do domu, tylko młodzi znajdą sobie kawałek miejsca i pograją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 77%  24
Dzień dobry. Myślę że wpisy te są tych trenerów i osób które prowadzą te kluby.Na te spotkania przyszli ojcowie dzieci i miło mi ze pomimo obowiązku pracy chcą pograć z swoimi dziećmi w piłkę.Nie każdy ojciec ma czas i zapisuje chłopaka na grupę zorganizowaną.Ważna jest integracja ojciec syn przy tak szybko goniącym trybie obowiązków Tych Panów trzeba uszanować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Za granicy
ponad rok temu ocena: 83%  23
Gostyń naprawdę ma chyba problem sam ze sobą, jestem mieszkańcem miasta położonego o 30km i u nas nigdy tego problemu nie było ! Każdy się cieszy że dzieci mają co robic i korzystają z tych orlików
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
ponad rok temu ocena: 60%  22
Przy Urzędzie Skarbowym taki sam jest problem. W Gostyniu dzieci które nie trenują w żadnym stowarzyszeniu lub w klubie mają problem żeby popołudniu pograć w piłkę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
ponad rok temu ocena: 50%  21
Wszystko jest dla kasty nietykalnej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 82%  20
A dlaczego akademia "okupuje" jedno boisko przez 4 godziny pod rząd - nie może zmienić miejsca tak by moje dziecko nie musiało iść 10-15 minut gdzieś daleko spod domu ?? Każdy rodzić chciałby mieć swoje dziecko pod okiem i w razie potrzeby zawołać. Może warto ustalić dla każdego boiska czasy dla grup zorganizowanych np dla jednego boiska 16-18, dla drugiego 17-19 i dla trzeciego 18-20. W ten sposób "lokalne dzieci" będą miały szansę z niego skorzystać a i skończy się problem zajmowania całego popołudnia ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniak
ponad rok temu ocena: 50%  19
Na Pożegowie jest boisko obok orlika, dla pojedynczej osoby wystarcz (nigdy tam nikogo nie ma), przy lipowej jest boisko na terenie szkoły, na 700-lecia jest boisko, na "wałach" jest boisko na górnej są 3 boiska (wliczając boisko na piasku). Rodzic który przyszedł ze swoim synem i NATKNĄŁ się na grupę zorganizowaną ma duży tupet, ale tez mało wyobraźni. Skoro syn trenuje w piaskach, to dlaczego tam nie pojechali grać ? ORLIK BYŁ ZAJĘTY ?:)
~ Zdzisław
ponad rok temu ocena: 100%  18
Gdyby orliki świeciły pustkami podnosilibyśmy alarm, że to pieniądze wyrzucone w błoto i nikt nie zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Gdy pojawiają się zorganizowane grupy, w których dzieci realnie czegoś mogą się nauczyć i są pod czyjąś opieką to zabieramy innym miejsce do grania. Takie zajęcia trwają maksymalnie 2 godziny i z pewnością znajdzie się czas przed 20.00. Czemu winne są dzieci trenujące w tych klubach, którym chce się zagwarantować jak najlepsze warunki? Narzekamy nie raz na stan polskiej piłki, a jednocześnie oburzają nas zajęcia na orlikach... Jak temu zaradzić?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Killer debili
ponad rok temu 17
Nie jest glupszy Ten którego wybrano niż Ci, którzy go wybrali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 67%  16
Pan ze zdjęcia to sam się osmieszył. Kolega dyrektorka z Osiru, trenuje w piaskach w jego stowarzyszeniu a przychodzi o boisko w Gostyniu. Bolo ochloń bo wstyd przynosisz dla nas mieszkanców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sowa
ponad rok temu ocena: 75%  15
Obserwator okulary na nos założ.Bolo ma imię Piotr.Ten pan ze zdjęcia to pan Marcin Frąckowiak.Ma całkowitą rację.Orlik tylko dla klubów a co z mieszkancami i ich dziećmi?
~ Nie chce się wierzyć
ponad rok temu ocena: 70%  14
Jeśli to prawda ze jego dziecko gra na boisku w Piaskach - wybudowanym za podatki Piaskowiaków- przestawiając te argumenty jako niedopuszczalne w Gostyniu - to trzeba mieć tupet wielkości cukierniczki.
~ Miech
ponad rok temu ocena: 56%  13
Wydumany problem. Jak rekreacyjnie dzieci chcą pograć boisk w Gostyniu jest bardzo dużo. I zawsze co najmniej kilka jest wolnych. Trzeba mieć niezły tupet żeby przyjść i stawiać takie żądania. Wszystko mi się należy , wszystko tak jak ja chce. Bo płace podatków 300 zł rocznie. żal.pl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 100%  12
Widocznie ktoś nie potrafi zdrowo konkurować z Kania i reissem i szuka igły w stogu siana :) obok jest boisko wielofunkcyjne i zapewne trener z jeden albo i drugiej akademii użyczył by sprzętu do pogrania sobie w piłkę. Cieszmy się że w Gostyniu tyle dzieci gra w piłkę ! To jest wszystko dla futbolu lokalnego robione! Ludzie zejdźcie na ziemię
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 79%  11
Wszystko ładnie pięknie, tylko dlaczego moje dziecko nie może wejść na to boisko od 16-20 ? bo jakaś grupa zorganizowana chce grać ? Z cały szacunkiem ale moje dziecko 7 lat nie musi być zapalonym piłkarzem i grać 2x w tygodniu w piłkę a chce wyjść z kolegami pograć od czasu do czasu po lekcjach a tu zonk. Orlik miał być ogólnodostępny dla wszystkich a nie tylko dla akademii. Co się stanie gdy przyjdziemy jako rodzice z naszymi synami i będziemy grać o 15.45 i grupie zorganizowanej powiemy sorry ale my byliśmy pierwsi ? Przecież siłą nas nie wyrzucą jeżeli będzie 7 dzieci i 3 rodziców... Może wtedy członkowie akademii poszukają innego boiska? I przestaną usuwać (dosłownie) z boiska nasze dzieci. Gdy gra grupa niezorganizowana nie ma problemu by dołączyli przychodzący i wszyscy się godzą, gdy grają akademie pozostałym zakaz wstępu na "ich" boisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 18%  10
Gruby zorganizowane liczą więcej niż 7 dzieciaków, grupy te nie przychodzą się tam kęcić tylko uczyć się od licencjonowanych trenerów.
~ roman
ponad rok temu ocena: 88%  9
mnie to tam jeden chu... czy kania gostyn czy akademia reissa. wazne, ze dzieci ruszaja sie i uprawiaja sport. Dobrze, ze sa tam jacys zorganizowani trenerzy bo dzieci bez opieki wszystko tam niszcza!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podatnik
ponad rok temu ocena: 56%  8
Burmistrzowi chyba się coś pomyliło, to nie on zainwestował miliony tylko MIESZKAŃCY, bo to z ich podatków powstało to wszystko. I to mieszkańcy powinni mieć wpływ na sposób użytkowania tych obiektów. A realia są takie jak zawsze, koło wzajemnej adoracji udostępnia sobie obiekty i zgarnia kasę od mieszkańców, którzy właściwie dwa razy płacą za ten sam obiekt - na utrzymanie z podatków i drugi raz za użytkowanie do kasy OSiRu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzys
ponad rok temu ocena: 64%  7
a gzie jest te porzegowo szukam na mapie i ni ..........a nie moge znalezc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Soltys
ponad rok temu ocena: 38%  6
Założ okulary i szukaj POŻEGOWO nie PORZEGOWO
~ Roszczeniowcy
ponad rok temu ocena: 32%  5
Dwum tatusiom należy się wszystko za darmo. I koniec. Co z tego ze w tym czasie trenuje 20 dzieciaków, a dostępne są trzy boiska w promieniu 300 metrów. Co z tego że można przyjść na to konkretne boisko 1 godzinę wcześniej , albo dwie później. Kluby sportowe organizują się, prowadzą szkolenie, osiągają sukcesy. Pan z dzieckiem postanowił w tym samym czasie kilka razu kopnąć piłkę, wiec cała grupa na bok. Bo panu się należy i nie pójdzie na boisko obok. Bo nie. Pójdzie na sesje i tupnie nogą. Postawa roszczeniowa to mało powiedziane. Patologia roszczeniowa, do tego pińcet na dziecko (w takim razie jest z czego zapłacić za pasje latorośli), stadion za darmo , za chwile basen i kręgielnia bo pan ma ochotę popływać i pokulać. Może tez obiadek w Podleśnej i taxówka do domku? Naprawdę , tak wyglada dzisiejszy świat ? Przyjść powiedzieć ze się chce wszystko za darmo na już, bo mi się należy ? Co się stało w ludźmi ? Co ich tak zepsuło ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Pozegowa!
ponad rok temu ocena: 67%  4
Brawo dla Marcina !! Dodam że Orlik w szkole zawodowej Tragedia pograć się tam nie da !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXXX
ponad rok temu ocena: 47%  3
A co as bruk nie ma gdzie trenowac?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 64%  2
Drodzy mieszkańcy.. Szkoda że tak się o boiska wielofunkcyjne nie marwicie jak trzeba pozbierać butelki po waszych dzieciach, śmieci, a nawet kupy po psachb bo przecież orlik to wybieg dla psow( i nie nie jestem przeciwnikiem psiaków), najczęściej takie rzeczy musi posprzątać trener który prowadzi tam zajęcia dla MIESZKAŃCÓW.. Orlik Pozegowo.. Niedostępny dla wszystkich.. Bardzo dobrze.. Co chwilę przy szatniach są wyłamane deski.. Dzieciaki chodzą po dachu szatni.. Niestety.. Jeżeli ktoś nie pilnuje tego to się nie szanuje.. Trenerzy (Reissa, Kani) prowadzący zajęcia na boiskach chociaż przez tą chwilę codziennie o to dbają! A rodzic który przyszedł na radę chyba sam ma syna grającego w stowarzyszeniu :) z tym że trenują w PIASKACH :) więc tam niech idzie pograć :) ostatnio był przykład jak pięknie można porozcinac siatki na boisku na które można wejść bez ograniczeń :) ludzie pomyślcie zanim zwróćcie się czym do władz :) W SUMIE BASEN TEŻ POWINIEN BYĆ OGÓLNO DOSTĘPNY..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heh
ponad rok temu ocena: 83%  1
Za place zabaw tez mają mieszkancy płacić?Niech co drugi dzien miedzy 15 a 18 bedzie Orlik dla dzieciaków z Pozegowa.Nie tylko kluby.Na basenie, lodowisku , kręgielni są zatrudniani ludzie na placach zabaw i Orlikach nie, tam dzieciaki powinny miec mozliwosc korzystania.Panie Burmistrzu z całym szcunkiem ale inwestycje w tym miescie są realizowane z pieniedzy(podatków) mieszkancow.To powinno do nas wrócić.