Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Oczekują osoby, która jest zaangażowana, aktywna, która będzie działać

› Społeczeństwo ponad rok temu    4.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 28 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. fotomontaż M. Mostowy

Czy w gminie Gostyń nastąpią duże zmiany, jeśli chodzi o gospodarzy sołectw i rad sołeckich? Kto przejmie pałeczkę na osiedlach? O tym zdecydują mieszkańcy wiosek i miejskich osiedli. Zebrania wyborcze w wioskach i na osiedlach, w gminie Gostyń będą odbywały się od 11 do 28 lutego. Jako przewodniczący zebrania wyborczego zostali przypisani radni - CZYTAJ TUTAJ.

Większość „zarządzających” sołectwami gminy Gostyń deklaruje, że zamierza kandydować. - Nie wiem dziś, zastanowię się na zebraniu - przyznaje szczerze Urszula Chuda z Sikorzyna.

Na pewno zmieni się sołtys Brzezia. Po 28 latach z funkcją gospodarza wioski żegna się Stanisław Sikora.

- Wiek i zdrowie nie pozawalają. 77 lat już wchodzi i już mam dosyć. Chcę odpocząć trochę - przyznaje i podkreśla, że podczas minionych lat pracy na rzecz wioski jest bardzo zadowolony ze współpracy z rada sołecką, z mieszkańcami, z radnymi. - Nie narzekam i bardzo im dziękuję - mówi.

Podczas wyborów może być ciekawie. Słychać o 3, a nawet 4 mieszkańcach, którzy chcieliby przejąć pałeczkę gospodarza wioski w Brzeziu. Są to Iza Jasik, Beata Nowacka, Hieronim Andrzejewski i być może Tadeusz Smektała. Zebranie wyborcze wyznaczono na 15 lutego w sali ZSS w Brzeziu, ale kampania wyborcza w wiosce już trwa.

Wyborcom przedstawiła się Izabela Jasik, osobiście rozdając ulotki. Przyznała, że nie będzie jej przeszkadzała konkurencja. - Chciałabym, aby coś się działo w wiosce. Chciałabym coś zrobić, nie tylko dla osiedla, na którym mieszkam. A jak potrafię skutecznie działać, pokazałam przez zaangażowanie w rozwiązanie kilku problematycznych spraw, dotyczących między innymi poprawy bezpieczeństwa. Zabiegałam o lustra drogowe dla wioski, wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych, oświetlenie przystanku autobusowego - mówi Izabela Jasik. Zamierza dążyć do wybudowania kanalizacji sanitarnej w Czerwieńcu, sfinalizowania remontu świetlicy wiejskiej, budowy infrastruktury drogowej.

Do rywalizacji o funkcję sołtysa w Brzeziu zdecydowała się wystartować również Beata Nowacka, właścicielka miejscowego Centrum Ogrodniczego. Szczerze mówi, że wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców.

- Wiele osób, jako gospodarza Brzezia, oczekuje osoby, która jest zaangażowana, aktywna, która działa i będzie chciała działać. Nie boi się wnioskowania o środki finansowe do realizacji projektu, ma pomysły. Mieszkańcy zwracali się do mnie, abym kandydowała. To nie jest mój pomysł, ale wyszedł od ludzi, z którymi współpracuję - zapewnia Beata Nowacka.

Priorytetem jest zdobywanie środków finansowych na realizację inicjatyw, aby nie opierać się tylko na tym, co może wiosce dać gmina. Pamięta o działalności KGW, którego jest członkinią. - Zdecydowałyśmy, że jeśli będziemy miały sołtysa spośród naszego grona, to też innymi drogami te pieniądze z zewnątrz będzie można zdobyć. Najbardziej nam zależy na szybkim wyremontowaniu świetlicy wiejskiej. Brak obiektu, pomieszczenia do spotkań bardzo nas ogranicza. Niewiele możemy - akcje, spotkania, wszystko dookoła tego się kreci. A pomysłów mamy mnóstwo - przekonuje Beata Nowacka. Szczerze mówi, że nie wyobraża sobie, by Brzeziem rządziły tyko kobiety. Gdyby jej się poszczęściło, jako sołtys, chciałaby współpracować z „mieszaną” radą sołecką.

Były radny gostyńskiej gminy Hieronim Andrzejewski również jest potencjalnym kandydatem na sołtysa Brzezia. Osobiście mówi, że jeszcze nie podjął decyzji w tej kwestii. - Wyobrażam sobie, że nie będzie to łatwa praca. Sołtys Brzezia musiałby być takim gospodarzem, aby integrować społeczeństwo - wioskę z osiedlem - mówi. Dla niego ważne są również inwestycje - chociażby budowa kanalizacji na Czerwieńcu, czy poprawa estetyka wsi. Czy boi się damskiej konkurencji?

- Z dużą uwagą obserwuję i podziwiam mieszkanki Brzezia, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, które są bardzo aktywne. Ale ostatecznie zdecydują mieszkańcy. Myślę, że Brzezie zasługuje na dobrego sołtysa, który będzie łączył mieszkańców, jak obecny gospodarz. pan Stasiu nie dzielił wioski - powiedział Hieronim Andrzejewski.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Magda
ponad rok temu ocena: 67%  30
Widzę, że pani Iza sama sobie pisze komentarze pod pseudonimami. Dobre, he..., he... No ale niektórzy muszą się dowartoscoiować!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Magdy
ponad rok temu ocena: 0%  29
a może pani magda sie przedstawi a nie bezczelnie obraza Ize. Co zazdrosc ze ma tylu zwolenników w internecie?????
~ Zal Magdy
ponad rok temu 28
Lee to kolezanka z jakich służb jest ? Ze wie kto pisze komentarze? Nie ma to jal anonimowo komis dowalic. Zal mi Cię Magdo
~ ada~
ponad rok temu ocena: 100%  27
Nie dajmy się omamić. Hirek zakorzeniony w tej ziemi. Będzie działać na rzecz jej i jej mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
ponad rok temu ocena: 50%  26
Panio Izo, proszę sobie za dużo dla siebie nie przypisywać ponieważ mieszka pani zaledwie dwa lata, a wniosek na lustra był składany i ubiegany ponad dwa lata temu. To nieźle sobie pani przypisuje starania się mieszkańców.. Budowa kanalizacji od kilku lat jest zabiegana przez obecnego sołtysa oraz Radę sołecka, tak samo jak remont świetlicy. Dużo mieszkańców wie jak naprawdę jest i było. Oczu pani nikomu nie zamydli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  25
Za , Zek , Jula K na zebraniach jest parę osób tak ze przypuszczam ze i wy w nich nie uczestniczycie więc proszę nie pi.....ie mi o skuteczności i tych pierdołach związanych z załatwianiem spraw przez panią Jasik .
~ Jula K
ponad rok temu ocena: 83%  24
Wniosek był składany przez kogo? Dziwne pierwsze słyszę. Jasikowa mieszka 4 lata na Brzeziu A nie dwa. Chodziła po ludziach zabrała podpisy pod wnioskiem i lusteo po chwili było. To co ma sobie nie przypisywać.
~ Zek
ponad rok temu ocena: 100%  23
Wniosek o lustra? To Pani Iza chodził w i zbierała podpisy osobiście. U nas też była. Tak i co mamy że świetlica? Może kobieta chce coś zrobić i działać. Więc przestańcie na nią narzekas
~ Za
ponad rok temu ocena: 86%  22
Niezła skuteczność skoro latami coś zgłaszali a nic nie było. Pani Iza nie traciła czasu. Tylko szybko dopięła swego. Taka powinna być pani sołtys.
~ Gospodyni
ponad rok temu ocena: 46%  21
Pani Iza Jasik chce zostać sołtysem a na Brzeziu jej przeszkadzają wiejskie zapachy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina k
ponad rok temu ocena: 100%  20
Szkoda że Pani gospodyni nie potrafi się przedstawić. Ale widocznie musi znać Pani ize skoro wie co lubi A czego nie. Jakoś mi tego nigdy nie mówiła że jej przeszkadzają. Ale co tam najlepiej hejtowac bo przecież Internet jest anonimowy
~ Malina
ponad rok temu ocena: 100%  19
Z tego co widać ewidentna rywalizacja bedzie między panią Jasik a Panem Andrezejewskim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad..
ponad rok temu ocena: 25%  18
Pan Tadziu Smektala?? Dobry żart!!! Sołtys musi być mądry, pan się nie nadaje !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 52%  17
Program pani Jasik to kontynułacja tego co już dawno się dzieję i kto jest w temacie ten o tym wie.Każdy kandydat może wpisać to w swój program. Myślę że nikt nie zna lepiej problemów Brzezia lepiej niż rodowici mieszkancy którzy działali już w radzie. Dlatego sądzę że pan Hirek bedzie najlepszym wyborem dla nas. Obiecywać można wiele ale realia są całkiem inne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gospodarz
ponad rok temu ocena: 37%  16
Jakoś dalej w wioskę (Brzezie Huby) Pani Iza nie dotarła że swoim programem wyborczym... czyżby nie wiedziała, że oprócz nowego osiedla są również inne domy kawałek dalej ... Ale możliwe, że po prostu się nie chciało... A chętnie poznalibysmy nowe zamiary
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brze
ponad rok temu ocena: 100%  15
No chyba jednak nie wie Pani jeszcze gdzie się zaczyna i kończy Brzezie bo do mnie nikt nie dotarł .
~ Iza Jasik
ponad rok temu ocena: 67%  14
Dotrę na pewno drogi gospodarzu. Chodzę od kilku dni od domu do domu. Z mojej inicjatywy powstanie na Hubach oświetlenie przy przystanku autobusowym . Także wiem gdzie zaczyna i gdzie kończy się brzezie. Jeżeli ma Pan taką wolę już przeczytać mój program to proszę odezwać się na mesengerze do mnie i chętnie zaraz wyśle. Moje ulotki są także dostępne w sklepie na Brzeziu.
~ Anka M
ponad rok temu ocena: 86%  13
Czy jest możliwość żeby dowiedzieć się co inni kandydaci chcą zrobić? Bo Pani Iza chodzi po domach i rozdaje ulotki. A reszta ? Liczy tylko na głosy starych mieszkańców i pieniążki same będą leciec
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
ponad rok temu ocena: 71%  12
Brawo Iza za odwagę. Stawiam na MŁODOŚĆ i gotowość do działania. Takich sołtysów trzeba, BRZEZIE gotowe do działania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kati
ponad rok temu ocena: 66%  11
ja też myślę ze Iza będzie dobrym sołtysem trzeba dać tylko jej szansę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa K.
ponad rok temu ocena: 71%  10
Tylko ta Iza pokazała swój program i widać że coś robi i chce dalej. A co z reszta? Beatka nie chcem Ale muszem? Bo ludzie chcą? Nic konkretnego nie zrobiła. Hirek tyle lat radnym byłeś i co się zmieniło dla Brzezia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luiza
ponad rok temu ocena: 76%  9
Hieronim miał swoją szansę jako radny i co zrobił dla Brzezia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luiza
ponad rok temu ocena: 73%  8
Hieronim miał swoją szansę jako radny i co zrobił dla Brzezia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Coco
ponad rok temu ocena: 45%  7
Iza nie odpuści! Nie udało się w Gostyniu no to może na Brzeziu? I kaska będzie!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojciech K
ponad rok temu ocena: 73%  6
Iza mieszka na Brzeziu od kilku lat i cały czas coś robi. To gdzie ma startować? W Kunowie?
~ Obiektywny
ponad rok temu ocena: 76%  5
Iza startowała na Radną z Obszarów Wiejskich. Pokazuje cały czas ile robi dla wioski! Myślę że ona nie robi tego dla kasy. Kto ją zna to wie że ma jej dosyć.
~ brze
ponad rok temu ocena: 45%  4
Sami "niedoszli radni" startują. Koncepcja dobra- w tej kadencji Sołtysem, a w następnej na radnego (co wśród Sołtysów modne) :-).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ron
ponad rok temu ocena: 67%  3
Do Ron. Iza pokazuje cały czas ile robi. Mało dziewczyna robi ? Lampy przejścia dla pieszych lustra drogowe.
~ ron
ponad rok temu ocena: 67%  2
Podobnie myślę. A co do tej pory kandydaci zrobili, jakie mają osiągnięcia na polu zawodowym, społecznym? Czy tylko chcą robić, ale dopiero, gdy zostaną wybrani??
~ Brzeziok
ponad rok temu ocena: 69%  1
Hirek odpuści. Klan Nowackiej go przekona... A nie powinien!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji