Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Od nowego roku droższa rekreacja na obiektach OSiR-u

› Sport i rekreacja 3 miesiące temu    11.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 27 ocen 4 / 50%
A A A
Gostyń. Od 2020 r. wzrosły ceny biletów wstępu i karnetów na pływalnię, siłownię, kręgielnię oraz inne obiekty, należące do Ośrodka Sportu i Rekreacji w GostyniuGostyń. Od 2020 r. wzrosły ceny biletów wstępu i karnetów na pływalnię, siłownię, kręgielnię oraz inne obiekty, należące do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu fot. A. Fajczyk

- Jest spora różnica w cenie - zasygnalizował nam jeden z Czytelników, mieszkaniec Gostynia. - Dlaczego o tym nie piszecie? Niech się kierownictwo tłumaczy, skąd ta podwyżka - dodał. Chodzi o ceny biletów wstępu i karnetów na gostyńską pływalnię, siłownię, kręgielnię oraz pozostałe obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od 2020 r. stawki są wyższe.

Ceny bilety oraz karnetów na obiekty, należące do OSiR w Gostyniu zostały zmodyfikowane na mocy zarządzenia burmistrza z 18 grudnia ubiegłego roku. Zmianę tłumaczy się wzrostem kosztów obsługi obiektów, w związku z podwyżkami cen śmieci, prądu i paliwa oraz wynagrodzeń - w konsekwencji podniesienia płacy zasadniczej.

- Mamy do czynienia ze znaczącym w stosunku do lat ubiegłych wzrostem kosztów bieżących. Jednym z tych czynników jest np. wzrost płacy minimalnej. Mimo, że w tym roku na podwyżki nie były przewidziane żadne środki to konsekwencje przepisów spowodowały, że pieniądze na wynagrodzenia dla pracowników jednostki były potrzebne zdecydowanie wyższe (wzrost płacy minimalnej, wyłączenie z podstawy wynagrodzenia dodatku za staż pracy) - tłumaczy Zbigniew Kordus, dyrektor gostyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak twierdzi, nad ustaleniem stawek za wejściówki na obiekty pracownicy ośrodka sportu pracowali od dłuższego czasu , wysłuchując często głosów osób korzystających z obiektu.

TUTAJ o pierwszym samorządowym żlobku w Gostyniu - KLIK

Wcześniejsza regulacja cenowa miała miejsce w styczniu 2017 r. Wówczas, z zajęć grupowych na wszystkich obiektach można było korzystać po wykupieniu karty, która kosztowała 112 zł miesięcznie. Pod koniec 2017 r. z pakietu postanowiono wyodrębnić trening na siłowni.

- OSiR stworzył więcej możliwości, oprócz pływalni była siłownia, a dodatkowo pojawił się inny rodzaj ćwiczeń - zajęcia fitness. Wtedy obniżyliśmy cenę za zajęcia grupowe, które dotyczyły siłowni ze 112 zł na 95 zł. Można było też korzystać z rabatów - 5-, 10- i 15-procentowego - przypomina Zbigniew Kordus.

Zaznacza, że była to swego rodzaju promocja, aby zachęcić mieszkańców do uczestnictwa w treningach. - Dzisiaj - z obserwacji - mogę powiedzieć, że promocja trwała zbyt długo - komentuje. Kilkakrotnie mieliśmy momenty zwątpienia, czy dalej prowadzić fitness, gdyż z frekwencją na zajęciach bywało różnie - latem zdecydowanie mniej osób przychodziło. Ale z drugiej strony, z perspektywy pracy, którą wykonaliśmy przez lata - mamy salę zapełnioną na zajęciach, uczestnicy są zadowoleni, sprzedajemy sporo karnetów i wejściówek na siłownię - warto być cierpliwym i konsekwentnym - konkluduje Zbigniew Kordus.

Od 1 stycznia karnet wstępu na siłownię kosztuje 140 zł miesięcznie. - Po jego wykupieniu klient ma możliwość korzystania z pełnej oferty Progress Fitness. To nielimitowana ilość czasu spędzona na siłowni i nieograniczona możliwość korzystania z pełnego pakietu zajęć grupowych - informuje Zbigniew Kordus. W takiej samej cenie jest miesięczna wejściówka open na basen (można korzystać z sauny, również tutaj obowiązują rabaty). Oprócz karnetów, tak jak do tej pory, można również kupić bilety jednorazowe - np. za 14 zł godzinę na basenie z możliwością skorzystania z sauny.

- W 2008 r. bilet normalny na basen kosztował 9 zł, dziś zapłacimy za niego 14 zł, za bilet ulgowy - 12 zł. Patrząc z perspektywy 12 lat, czy 5 zł więcej to jest dużo? - pyta dyrektor Zbigniew Kordus. Zapewnia, że zarządzający OSiR-em starają się, aby oferta była jak najszersza i jak najkorzystniejsza. - Ale mamy świadomość, że nie jesteśmy w stanie stworzyć oferty, która będzie zadowalała wszystkich czy idealnych regulaminów, które wszystko uregulują. Cały zespół pracowników OSiR ciężko pracuje aby oferta spełniała oczekiwania klientów a frekwencja na naszych obiektach wskazuje, ze to dobra droga - podsumowuje Zbigniew Kordus.

Bilety wstępu na basen (z sauną) normalny 14 zł (godzina) ulgowy 12 zł

na lodowisko normalny 10 zł (godzina) ulgowy 8 zł

Karnety

OPEN Basen 140,00 zł 1 miesiąc

OPEN Progress 140,00 zł 1 miesiąc

OPEN Progress (young) 110 zł 1 miesiąc

OPEN Progress 3 (m-ce) 350 zł

OPEN Progress (6 m-cy) 600 zł

OPEN PLUS (OPEN Basen + OPEN Progress) 200 zł 1 miesiąc

OPEN Lodowisko 100 zł 1 miesiąc

Tenis ziemny Limited 300 zł 2 miesiące/10 wejść

Boisko sportowe Wypożyczenie boiska głównego i treningowego - 250 zł/godzinę (dotychczas wypożyczenie głównego boiska kosztowało 300 zł na godzinę, a boiska treningowego -200 zł).

- Dzisiaj mamy taką infrastrukturę, że nie ma różnicy, na którym boisku piłkarze trenują. Nawierzchnia jest dobra, szatnie są odpowiednie, standard całego obiektu został podniesiony i wyrównaliśmy koszt opłaty za godzinę po 250 zł - wyjaśnia Zbigniew Kordus. - Stan naszej infrastruktury doceniają sportowcy z zewnątrz, dlatego co raz więcej klubów jest zainteresowanych organizacją zgrupowań z wykorzystaniem bazy OSiR - dodaje.
 

Szerszy cennik na stronie internetowej OSiR w Gostyniu

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (31)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Twardy
3 miesiące temu ocena: 100%  31
Na większości basenów, jest więcej czasu darmowego na przebranie się, w Gostyniu są to chyba 2 minuty dodatkowe. Wybierając się z dziećmi zwłaszcza z dziewczynkami które suszą włosy, czas na ubranie to przynajmniej 10 minut. We Wrocku na aklaparku jest 15 minut. Mam wrażenie że w Gostyniu na każdym kroku chodzi o kasę a nie sport, czy wypoczynek. Gdzie zachętą dla młodych do uprawiania jakiegoś sportu??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniak
3 miesiące temu ocena: 100%  30
To, że ceny podniesiono wg. mnie drastycznie to jedna kwestia. Ale nie rozumiem dlaczego zlikwidowano np. Opcje 8 wejść na siłownie? Nie każdy ma czas żeby korzystać w takiej intensywności, a miałby ochotę i czas np 2x w tygodniu chodzić teraz musi albo kupić karnet za 140zl albo wydać 160zl (8x20zl) uważam ze to sporo. Druga sprawa to dostępność. Co z tego ze ma się karnet jak np dostępne są tylko 2 tory do pływania bo pozostałe maja rezerwacje ( w godzinach najbardziej obleganych czyli np. Od 15-20) ) i wtedy za 140zl mam możliwość popływać w 4-6 na torze albo posiedzieć w bąbelkach mogę iść oczywiście na saunę tylko ze tam od jakiegoś czasu strach siedzieć bo z sufitu widać już izolacje!! Co do samej siłowni tez można miec kilka uwag np. Bieżnia która delikatnie razi prądem ! ( zgłoszone do Pana z działu technicznego a Pan wysłuchał i poszedł nie wrócił bo po co?) nie mówiąc a tym ze silownia w obecnej wielkości i bez dostępu do wolnej przestrzeni na swobodny trening w tej cenie to złodziejstwo !! iKończąc dwie sprawy. Jeśli podnosi się ceny to jakość i dostępność usług tez powinna być na wyższym poziomie. A druga sprawa powinno się tak przygotować ofertę żeby klient mógł zakupić to co go interesuje np sama siłownie a nie dodatkowo opłacać zajęcia fitness które go nie interesują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziękujemy PiS-owi za super podwyżki w każdej dziedzinie życia!!!!
3 miesiące temu ocena: 80%  29
Dziękujemy PiS-owi za super podwyżki w każdej dziedzinie życia!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja.
3 miesiące temu ocena: 100%  28
mimo podwyżek ratownik gasi świato o 20.45.Może chodzi o nastrój ale Walentynki za kilka dni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yoker
3 miesiące temu ocena: 62%  27
Moja córka chodzi na zajęcia indywidualne i jestem zadowolony . Bo zapisując ja na zajęcia wiedziałem że w grupie to sobie wiecie co można zrobic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 5 złotych
3 miesiące temu ocena: 92%  26
Hmmmm w artykule padło pytanie:"Patrząc z perspektywy 12 lat, czy 5 zł więcej to jest dużo?" No cóż, myślę że tutaj można powiedzieć: punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Dla mnie jest to bardzo prosty, populistyczny sposób podjęcia próby wytłumaczenia podwyżki. Zresztą nieudolny. Podniesienie ceny za bilet z 9 zł na 14 zł, to zwiększenie ceny za bilet o 55,6% !!!! A więc nie mówmy populistycznie że ceny biletów wzrosły o 5 zł, tylko o 55,6% :) Tak sobie jeszcze myślę, czy moje zarobki w porównaniu do roku 2008 wzrosły o 55,6%? Chyba prędzej o 5 złotych.... Pozdrawiam "ekonomistów" zarządzających basenem :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
3 miesiące temu ocena: 86%  25
i te 55% to nie 12 lat tylko przez ostatnie dwa
~ jack
3 miesiące temu ocena: 92%  24
Masz w 100% rację! Smutne jest to że zdecydowana większość społeczeństwa nie wie jak to policzyć i podwyżkę o 5zł odbiera jako "to tylko 5zł" Ekipie która trzyma władzę jest na rękę coraz to bardziej głupi naród który łyka wszelkie informację i nie potrafi tego zweryfikować. Ludzie włączcie myślenie.
~ Jaro
3 miesiące temu ocena: 100%  23
Przesada... Wypożyczenie łyżew (które są zużyte) 9 zł... Chore... Wiadomo że wszystko drożeje ale podnosić ceny o prawie 50 procent? Osobiście zrezygnuje z miejskiej rekreacji ograniczając ją do minimum. Kino 18 zł... W Lesznie w środy 16.90 a jakość nieporównywalna bo gostyńskie kino nie ma akustyki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KlientZadowolony
3 miesiące temu ocena: 70%  22
Mój syn uwielbia pływać, co tydzień nie może doczekać się nauki pływania.. Jesteśmy zadowoleni, a gdybym nie był podszedł bym osobiście załatwić sprawę, a anonimowo to można napisać wiele.. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
3 miesiące temu ocena: 74%  21
Ja jestem bardzo zadowolona z nauk pływania. Moje dziecko świetnie nauczyło się pływać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 17%  20
A liczy ktoś wode, podwyżke najniższej krajowej itp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obecny
3 miesiące temu ocena: 48%  19
Jeżeli chodzi o naukę pływania to masakra te osoby robią sobie jaja jakby byli na wakacjach nie warto płacić za to żenada zwolnić to wszystko. Z tego co wiem to pracownicy nie dostali podwyżek pensji. A obiekty sportowe typu boiska to najdroższe w województwie jeszcze trzeba sporo się nachodzic. Nie wspomnę o zapleczu hotelowym bo to żenada ta podlesna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alert
3 miesiące temu ocena: 52%  18
Hejtujący pracownik - do namierzenia i wypowiedzenie od zaraz. Jak można s..ć we własne gniazdo, na dodatek kłamstwami. Dyrekcja - szukać IP !!!
~ Dziękujemy PiS -owi za super podwyżki wszystkiego!!!
3 miesiące temu ocena: 75%  17
Dziękujemy PiS -owi za super podwyżki wszystkiego!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
3 miesiące temu ocena: 40%  16
Ludzie chyba nie mają żadnych poważnych problemów w życiu, skoro z powodu podwyżki w osir robią medialną zadymę. Ja mam open progres i jestem na różnych zajęciach 5 razy w tygodniu. Cena motywuje mnie do chodzenia. Zapłacone, to trzeba wykorzystać. Jeśli chodzi o siłownię, to rzeczywiście jest tam ciasno i często zdarza się, że trzeba czekać na urządzenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
3 miesiące temu ocena: 64%  15
Ja może troszkę inny temat ; długo czekaliśmy żeby się dziecko dostało na lekcje pływania (mini grupa), w tej chwili to żałuję że się w ogóle dostało. Zajęcia prowadzone w sposób żenujący. Wygląda to następująco dzieci z pomocą jakiś pianek pływa co jakiś czas w tą i z powrotem w basenie. A instruktor co gada sobie jeden z drugim z koleżanką czy z kolegą , na dzieci większej uwagi nie zwraca. Grupy są łączone co w efekcie daje 5 kółeczek i do domku. Bo z mini grupy zrobiła się maksi grupa. Nikt, nic tym dzieciom nie tłumaczy , do wody z nimi nie wejdzie. A ty patrz głupi rodzicu i płać....ale za co ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
3 miesiące temu ocena: 46%  14
Instruktorzy wogole czasami zapominają że prowadzą lekcje pływania bo są tak zajęci rozmowa między sobą.
~ Poirytowany
3 miesiące temu ocena: 75%  13
Siłownia 1 wejście 20 zł to aż się odechciewa chodzić. I Co mnie interesują zajecia inne niz basen w karnecie za 140zl skoro ja chce chodzić tylko na basen 2x w tyg ??? Kordus przesadziłeś i stracisz klientów. Gostyń to nie Poznań:///
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twardy
3 miesiące temu 12
W Poznaniu są mniejsze ceny. To jest polityka władzy podnieść ceny bo kto do Poznania pojedzie!
~ Oburzona
3 miesiące temu ocena: 94%  11
Najbardziej wkurzajacy jest fakt iz wykupujac lekcje nauki plywania dla dziecka i zeby otrzymac rabat trzeba wplacic na karte 300 zl. W tym miesiacu dla dwojki dzieci musialm wplacic na karty 600 zl!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fd
3 miesiące temu ocena: 79%  10
macie swoje pisowskie 500- dostaliście pare groszy a teraz dwa razy więcej trzeba oddać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anon
3 miesiące temu ocena: 67%  9
2 lata temu wejście na siłownię bez żadnych zniżek 12 złotych teraz 20 gdzie tu logika???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POL
3 miesiące temu ocena: 80%  8
Logika tkwi w Naszej ukochanej partii rządzącej. Wszechobecne podwyżki bo na 500+ gdzieś trzeba zarobić. Ludzie ocknijcie się bo tak właśnie to będzie wyglądać! M za wszystko będziemy płacić o wiele więcej (tu idealni przykład) żeby nieroby dostały pieniądze od państwa, zrozumie że państwo nie daje swoich pieniędzy bo ich nie ma, daje nasze właśnie wyciągnięte drogą podwyżek. Ceny karnetów i biletów nie będą stały w miejscu jak do góry idzie prąd, woda i wszystko !!!
~ Stracony klient
3 miesiące temu ocena: 91%  7
Chodziłem na siłownie do was ale po tej podwyżce podziękuje konkurencja ma mniejsze ceny lepszy sprzęt i nie śmierdzi tym chlorem tak wiec dziękuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda
3 miesiące temu ocena: 88%  6
Sama prawda, na basenie to nawet ciężaru, żeby na sztangę założyć nie ma dostatecznie, przyjdzie jedna większa osoba i druga już nie zrobi treningu. Dobrze, że Piotrowscy się wkurzyli i zrobią swoją, lepszą siłownię niedługo
~ Siłacz
3 miesiące temu ocena: 83%  5
A może by tak wyodrębnić siłownie od fitnessu? Sam chodzę na siłownie ale nie uczęszczam na zajęcia fitness wiec po co mam za to płacić? Wole zapłacić np. 100 zł za samą siłownie a nie dodatkowo 40 zł za fitness na który nie chodzę. Proszę o przemyślenie tematu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktosss
3 miesiące temu ocena: 80%  4
dyrektor basenu idzie z duchem czasu i mysli ze teraz jest moda na fit plac za fit a nie tylko za bicepsy hahaha
~ Jj
3 miesiące temu ocena: 14%  3
Skąd to oburzenie? Wszystko idzie w górę. Świadczenia socjalne, wynagrodzenie i opłaty. Od zawsze tak było.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pj
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Ale nie o 50% !
~ PP
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Jakoś baseny w innych miastach nie mają takich problemów, a oferują o wiele więcej i taniej. We Wrocławiu można wziąć bilet rodzinny dla 2 + 3 dzieci za 115 złoty. Są tam też siłownie, w sieciówkach, które za miesiąc karnetu chcą po 50zł. Mało tego, na tym karnecie można wejsc do tej samej sieciówki zarówno we Wrocławiu, jak i Poznaniu czy Łodzi. Chyba nie tylko basen w Gostyniu ma większe wydatki od tego roku, a wszyscy. A że nie mają blisko konkurencji to mogą podwyższać i podwyższać w nieskończoność