Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Od ponad 10 lat budują sportowe więzi

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    14.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Jubileusz Grupo Capoeira Brasil Gostyń Jubileusz Grupo Capoeira Brasil Gostyń  fot. A. Twardowska

Początki nie były łatwe. Dojazdy na treningi, nauka z internetowych filmików i godziny ćwiczeń. Zawodnicy przychodzili i odchodzili. Pozostała grupa najwytrwalszych, którzy od 10 lat tworzą Grupo Capoeira Brasil Gostyń. W ubiegły weekend grupa świętowała swój jubileusz.

 

Zaczęło się od fascynacji filmem „Tylko dla najlepszych” (z 1993 roku) z motywem brazylijskiej sztuki walki. Bartosz Urbański zaczął szukać informacji na jej temat. Uczył się z internetu, w domu próbował podstawowych kroków. W 2004 roku za pośrednictwem internetu poznał Macieja Maciasia i wspólnie dojeżdżali na treningi do Śremu. Potem zorganizowali podobne spotkania w GOK „Hutnik”.

- Byliśmy osobami początkującymi, ciężko nam było to rozkręcić, dlatego nasza sekcja miała przerwę w działalności. Za prawdziwy początek przyjmujemy rok 2009. Od tej pory mamy regularne treningi, również w wakacje – mówi Bartosz Urbański.

Aktualnie grupę prowadzi razem z Łukaszem Jasińskim. Panowie są dumni, że przez te trudne lata, swoją pasją zarazili wiele osób. Przekonują, że aby spróbować swoich sił w brazylijskiej sztuce walki, wystarczy chcieć. Jak w każdej dyscyplinie, bywają osoby, które rezygnują po pierwszym treningu.

- Ja też próbowałem różnych rzeczy: karate, taekwondo, breakdance, ale to capoeira mnie porwała – zapewnia instruktor Urbański.

Przy treningach, głównie tych dla dzieci, pomaga im Michalina Banaszak. Tutaj dużym wsparciem są rodzice podopiecznych.

Sekcje capoeira z całej Polski są silnie zintegrowane. Regularnie odwiedzają się przy okazji uroczystości i wspierają w organizacji wydarzeń. Z okazji swojego jubileuszu, w dniach 11-13 października w ZSR w Grabonogu odbywały się warsztaty, połączone ze świętowaniem. Na urodziny gostyńskiej GCB przybyło około 140 osób!

Więcej w jutrzejszym Życiu Gostynia. 

Zobacz, jak przebiegały ubiegłoroczne warsztaty capoeira. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ hehe
  7 miesięcy temu ocena: 89%  1
  a gdzie Santo?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji