Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Od wielu lat tworzy elektroniczny pamiętnik

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    20.09.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 1 ocen 1 / 0%
A A A
Dawid Górny fotografuje, filmuje i podróżuje po całym świecie. Podkreśla jednak, że pochodzi z GostyniaDawid Górny fotografuje, filmuje i podróżuje po całym świecie. Podkreśla jednak, że pochodzi z Gostynia fot. Wirtualny Gostyń / fotomontaż Maciej Mostowy

Od 12 lat mieszka w Wielkiej Brytanii i zajmuje się inżynierią. Choć odwiedził już 52 kraje (służbowo i turystycznie), podkreśla, że jest gostyniakiem z krwi i kości. Dawid Górny łączy pasję do fotografii, geografii i szeroko pojętej eksploracji miejsc, skupiając wszystkie te elementy w elektronicznym pamiętniku - Wirtualnym Gostyniu.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

W tym roku projekt będzie obchodzić 10 lat. Wirtualny Gostyń to wirtualny spacer po rodzinnej miejscowości. Na stronie internetowej rodowitego gostyniaka, można oglądać 90 panoram w 360 stopniach, z różnych punktów w mieście i okolicach, które tworzą wirtualne wycieczki. W ten sposób można poczuć atmosferę oglądanego miejsca.

Jakiś czas temu Dawid Górny wyjechał do Wielkiej Brytanii i projekt stanął pod znakiem zapytania. Postanowił go jednak nie zamykać i kontynuować, aby praca nie poszła na marne a więzi z rodzinną miejscowością były podtrzymywane.

Dawid dodatkowo zainteresował się filmowaniem – tak też powstał film dronem, „z lotku ptaka” przedstawiający Golę, Domachowo, gostyńską farę czy rynek. Niestety, mimo blisko dziesięcioletniej działalności, projekt gostyniaka nie ma dużo odwiedzających.

Nie oszukujmy się. Wizyta raz w roku, w Gostyniu, nie pozwala zgromadzić wystarczająco ciekawego materiału. Dlatego też oglądalność mojej strony wynosi tylko około tysiąc unikalnych wizyt miesięcznie – mówi D.Górny.

Działalność Dawida:

Strona internetowa Wirtualny Gostyń - KLIK

Kanał youtube Wirtualny Gostyń - KLIK

Jak wyglądały początki Wirtualnego Gostynia? Skąd pomysł na panoramy? Cały artykuł znajdziesz w bieżącym numerze gazety ,,Życie Gostynia''

Czytaj: Pokazali się na międzynarodowym festiwalu

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Wirtualny Gostyń
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  Wielkie dzięki za artykuł, jest super.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji