Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Odblaskowe party na pożegnanie lata

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    20.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Borek. W DPS w Zimnowodzie urządzono piknik na pożegnanie lataBorek. W DPS w Zimnowodzie urządzono piknik na pożegnanie lata fot. Łukasz Szolc

Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie tradycyjnie już zorganizował na swoim terenie pożegnanie lata. Co roku te plenerowe imprezy przygotowywane są w innym klimacie, ale zawsze towarzyszą im zawody wędkarskie.

W ubiegłym roku do stworzenia atmosfery znakomitej zabawy wykorzystano cyrk i wszystko, co się z tym wiąże, a w tym roku przygotowano Neon Party. Gospodarze, czyli podopieczni domu pomocy społecznej ubrani byli w stroje w bardzo jaskrawych kolorach - założyli odblaskowe czapeczki, kamizelki, specjalnie zamówione koszulki. Zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych instytucji, którzy zjawili się na plenerowej imprezie, powitali nietypowo - kolorowym proszkiem holi, rzucanym na samochody. Zaproszonych było 14 placówek, ostatecznie przyjechali podopieczni 12 jednostek z powiatu gostyńskiego i okolic. Po rozlosowaniu stanowisk odbyły się zawody wędkarskie, które trwały 2 godziny. w rywalizacji nie brali udziału gospodarze, więc były ona jak najbardziej uczciwe. Aby zostać zwycięzcą należało złowić ryby o jak najwyższej wadze. Wygrali podopieczni DPS ze Stępniewa, którzy na imprezie w Zimnowodzie gościli pierwszy raz. „Trzynastka” - takie wylosowali stanowisko - okazała się dla nich szczęśliwa. W sumie złowili ryby o wadze 2,672 kg.

Atrakcją imprezy były też pamiątkowe zdjęcia na tle neonowej ścianki. Podczas pozowania wypuszczano kolorowe race. - Mogą wyjść ciekawie. Fotografie będą rozsyłane do instytucji, które nas odwiedziły - zdradziła Hanna Szmyt, koordynatorka imprezy. Organizatorzy „pożegnania lata” byli zadowoleni z radosnej atmosfery, klimatu sprzyjającego zabawie, ale także z pogody.

- Był słoneczny dzień, a byliśmy przygotowani na większe zimno. Zorganizowaliśmy coś w rodzaju pikniku. Poczęstowaliśmy gości kanapkami, a nad stawem w przydomowej drewnianej altance serwowano kawę i gofry. W pobliżu przygotowano też ognisko, aby wędkujący mogli się ogrzać - powiedziała Hanna Szmyt.

Po zakończeniu plenerowego pikniku odbyła się zabawa taneczna. Imprezę prowadził zespół Damiano z DJ Sławomirem Jenerowiczem, który zabawiał gości i przygotował dla nich taneczne atrakcje. Było przebierania, a także taniec na wózkach inwalidzkich. Dobre humory dopisywały do samego końca kilkugodzinnego festynu.

Zobacz jak hucznie świetowano pierwszy rok działalności w Dziennym Domu Senior + w Gostyniu - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!