Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Oddają ostatnie zapasy. Gabinety kosmetyczne i przedszkola w akcji pomocy dla szpitala

› Aktualności 2 miesiące temu    18.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 22 ocen 0 / 0%
A A A
Szpital SP ZOZ w GostyniuSzpital SP ZOZ w Gostyniu fot. fotomontaż Z. Pacanowski

Ruszyła akcja pomocy lekarzom, pielęgniarkom i wszystkich pozostałym pracownikom medycznym gostyńskiego szpitala. Pierwsza paczka z niezbędnymi, najbardziej potrzebnymi rzeczami dotarła do szpitala już dziś. Inicjatorem działań jest team kliniki „Dr Cwojdzińska Medycyna Estetyczna i Kosmetologia”, a dołączyły inne gabinety kosmetyczne oraz... przedszkola (!!!)."

Można powiedzieć, że akcję „rozhuśtały” posty, jakie na koncie facebook’owym zamieścili włodarze (np. starosta burmistrz Gostynia) oraz artykuły na portalach lokalnych mediów. Ale niektórzy o pomocy dla gostyńskiego szpitala myśleli już wcześniej, a informacja o potrzebnych środkach na zakup sprzętu dla szpitala spowodowała, że "wyszło szydło z worka". I ruszyła pomoc dla tych, którzy mogą za chwilę walczyć na pierwszej linii frontu z zakazonymi koronawirusem.

- Wiele szpitali i lekarzy z Polski zgłasza problem z brakiem środków do dezynfekcji, higienicznych, ochrony osobistej. Jestem w takiej grupie COVID-19 Doktor’s na portalu społecznościowym. Tam działamy, wymieniamy się informacjami. Wielu lekarzy apeluje o pomoc. Piszą o barku masek, rękawiczek. Informują, że nie mają żadnych środków ochrony własnej i dezynfekcyjnych. Myślałam o tym w kontekście gostyńskiego szpitala. Kiedy burmistrz wstawił post na facebook,u, postanowiłam zawieźć do szpitala pierwsze rzeczy - mówi Izabela Cwojdzińska, lekarka i właścicielka kliniki „Dr Cwojdzińska Medycyna Estetyczna i Kosmetologia”.

Prowadzi 2 kliniki medycyny estetycznej, w których mam zapasy środków - do dezynfekcji, są także rękawiczki i maseczki ochronne oraz inne potrzebne rzeczy. Gabinety są obecnie zamknięte, nie będą czynne przez 2 tygodnie. Tymczasowo środki do dezynfekcji i rzeczy ochrony osobistej nie są potrzebne. Dlatego Izabela Cowjdzińska postanowiła oddać swoje zapasy na rzecz personelu gostyńskiej lecznicy. Ma nadzieję, że do czasu otwarcia kliniki i gabinetu zdąży je uzupełnić.

- Skontaktowałam się wcześniej ze znajomym lekarzem, internistą, który pracuje w gostyńskim szpitalu. Zapytałam, czy to prawda, że brakuje im środków do dezynfekcji, środków ochronnych? Potwierdził te informacje. Informował, że nie mają zupełnie niczego: masek, rękawiczek, środków do dezynfekcji, że wszystkiego brakuje. Dlatego dzisiaj pierwszą część darów dostarczyłam na oddział internistyczny - wyjaśnia Izabela Cwojdzińska, właścicielka kliniki „Dr Cwojdzińska Medycyna Estetyczna i Kosmetologia”.

Informację o akcji puściła wśród znajomych. W rozpowszechnianiu pomogła bratowa - Małgorzata Cwojdzińska, dyrektorka przedszkola Zielona Zatoka. Błyskawicznie dołączyły do zespołu 3 gostyńskie przedszkola, które też ofiarowały swoje zapasy: Zielona Zatoka, Piotruś Pan i Przedszkole „Jedność”.

- Te pierwsze dary zbierałam u siebie w klinice, ale nie jest to punkt, do którego trzeba je przynosić. Apeluję, żeby darczyńcy zawozili środki do dezynfekcji czy artykuły higieniczne bezpośrednio do szpitala - informuje właściciela kliniki medycyny estetycznej.

Działania Izabeli Cwojdzińskiej nie są jednodniowe, nie kończą się dzisiaj. Deklaruje, że cały czas będzie działać.

- Jadę do Leszna jutro. Tam mam znajomych, właścicieli gabinetów kosmetycznych. Być może dołączy się też kosmetyczka z Krobi oraz gabinet z Wrocławia. Dałam już ogromna paczkę od siebie, a z bratową, która prowadzi przedszkole „Zielona Zatoka” zbieram kolejne środki. Obdzwaniamy i objeżdżamy znajomych, a jutro je dostarczymy - mówi.

W akcję zbierania darów dla szpitala zaangażowała się też 7- letnia córka pani Izabeli. Dziewcynka jest chętna oddać swój mały płyn do dezynfekcji rąk, a sama - jak stwierdziła - będzie używać płynu swego brata.

 

Inicjatorzy akcji - ekipa  kliniki „Dr Cwojdzińska Medycyna Estetyczna i Kosmetologia” prosżą: jeśli macie jakiekolwiek zapasy środków dezynfekcyjnych lub ochrony własnej pomyślcie o tych, którzy chronią teraz nasze życie i zdrowie, narażając własne! I apelują, aby dostarczać zebrane rzeczy bezpośrednio do szpitala.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (23)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nikt ważny
2 miesiące temu ocena: 100%  23
Podziękowania należą się również pani Ewelinie z gabinetu kosmetycznego Ewelina Jankowiak która też przekazała swoje zapasy na rzecz szpitala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edyta
2 miesiące temu ocena: 100%  22
Kochani, energię którą tracimy na krzywdzące - bo generalizujące często - komentarze, skierujmy gdzie indziej, na działanie. Każdy w swoim zakresie i na miarę swoich możliwości. Dr Izie Cwojdzińskiej serdecznie dziękuję. Za przykład, za pomoc, za wielkie serce! Jesteśmy w tym razem. Może dziś nie potrzebowałeś/aś takiego gestu, ale jutro bez hojności takich osób jak Pani Doktor możesz sobie nie poradzić. Pokażcie wsparcie, zarażajcie humorem. To nic nie kosztuje. A dobro wraca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barbara Cwojdzińska
2 miesiące temu ocena: 100%  21
I ostatni komentarz do Pani/a ASDF. Pisałam wcześniej, że żaden kraj w Europie nie był przygotowany na pandemię. Przypuszczam, że Pan również. Nikt nie gromadził środków na taką ewentualność. Zatem wyjaśniam : skoro trzeba było przekształcić kilka powiatowych szpitali w zakaźne i tam kierować większość środków medycznych, to chyba normalne, że w pozostałych, i nie tylko, musi ich brakować. Proszę zrozumieć, że świat NIE BYŁ PRZYGOTOWANY NA KORONAWIRUSA. Nikt go do Europy ani do Polski nie zapraszał. Ale mamy problem i musimy go rozwiązać - wspólnie, jako my, gostynianie, Polacy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pacjent
2 miesiące temu ocena: 100%  20
Ale rządy wymienionych krajów nie wprowadzają w błąd społeczeństwa twierdząc zupełnie co innego .Słuchając premiera i prezydenta w tym temacie można dostać mdłości od tych twierdzeń że panują nad sytuacją
~ Izabela Cwojdzinska
2 miesiące temu ocena: 100%  19
Moja mama, ktora miala zgromadzone dwa pudelka rękawiczek, gdyż zmienia pieluchy swej mamie z chorobą Alzheimera, jedno pudełko oddała szpitalowi. Bardzo proszę wszystkich - nie umieszczajcie takich brzydkich komentarzy. Proszę, działajmy wspólnie. Naszym kolegom, naszym lekarzom brakuje wszystkiego. Oni są najbardziej narażeni. Apeluję do Was kochani, proszę Was.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Izabela Cwojdzinska
2 miesiące temu ocena: 100%  18
Asdf - skąd wiesz, że nie będa hospitalizować zakazonych, skoro testow brakuje wszedzie? Nawet lekarzom z kontaktu z typowymi objawami nie robią, tylko każą iść na izolację~!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barbara Cwojdzińska
2 miesiące temu ocena: 100%  17
Pan Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swój finał w styczniu, a wcześniej przygotowuje listę aparatury medycznej, której kupno zamierza sfinansować. W ten sposób działa. I bez wątpienia wspiera nasze szpitale. Zatem nie rozumiem pytania pana Ernesto. W styczniu nie było w Europie pandemii, bo gdyby była, to z pewnością je final ten nie mógłby odbyć się. A gdyby była taka konieczność, to jestem przekonana, że pieniądze byłyby w tym roku przekazane przez WOŚP na walkę z pandemią. P.S. Zawsze zastanawia mnie, dlaczego piszący komentarze nie mają odwagi podpisać się pod swoimi opiniami. Przecież mamy prawo mieć swoje zdanie, odrębne, własne. Nie musimy się tego wstydzić. Wręcz przeciwnie. Powinniśmy respektować i szanować nasze poglądy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barbara Cwojdzińska
2 miesiące temu ocena: 100%  16
A poza tym, czy to jakiś wstyd, że brakuje dzisiaj podstawowych rzeczy w szpitalach? Skoro świat nie był przygotowany na pandemię, bo to niemożliwe żyć z wirtualnym widmem klęski, która być może kiedyś przyjdzie i robić zapasy na jakąś ewentualność, to stanęliśmy w obliczu problemu, z którym musimy sobie poradzić a koronawirusa pokonać. Jeśli wszystkie rezerwy środków medycznych poszły na tworzące się szpitale zakaźne, to pozostałe muszą odczuwać braki. Zatem jeśli można, to trzeba pomóc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ernesto
2 miesiące temu ocena: 0%  15
A GDZIE JEST JERZY ZWANY OWSIKIEM I JEGO MILIONY NA KONCIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo
2 miesiące temu ocena: 100%  14
Brawo za akcje zbiórki!!! Myśle, że komentarze typu: „a Państwo powinno....a szpital powinien...a Starosta....a Dyrektor....” itp. są w tej chwili zbędne. Wszyscy wiemy jak jest i wiemy, że lekarze którzy maja nas ratować nie maja podstawowych środków ochrony i dezynfekcji i ryzykują własnym zdrowiem i życiem. Pamietajmy, że jak oni zachorują i odejdą od łóżek, to dopiero będzie dramat. Nie pomagamy bezosobowemu SZPITALOWI - pomagamy lekarzom, pielęgniarkom, personelowi medycznemu, obsłudze szpitala, naszym znajomym, naszym kolegom, ludziom którzy maja nas leczyć!!! Czas na rozliczenie zaniedbań i zaniechań przyjdzie później. Brawo Pani Izabelo, Brawo Panie Burmistrzu, Brawo wszyscy My, którzy czujemy odpowiedzialność i wiemy co to jest prawdziwa solidarność!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barbara Cwojdzińska
2 miesiące temu ocena: 100%  13
To nie jest czas na hejty ani na przerzucanie win. Żyliśmy w świecie względnej stabilizacji i nikt nie przypuszczał, że przyjdzie niebawem zmierzyć się nam z tak olbrzymim problemem. A nie dotyczy to tylko nas.Żaden kraj na świecie nie był przygotowany na koronawirusa. Cały świat i cała Europa walczy z pandemią. Wszędzie brakuje personelu, środków, pieniędzy. Nie tylko w Polsce. Czy nie lepiej byłoby zjednoczyć siły i okazać społeczną solidarność? Nie teraz czas na rozliczenia. BĄDŹMY PONAD PODZIAŁAMI. Mam odwagę podpisać się pod tym co myślę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asdf
2 miesiące temu ocena: 67%  12
Gostyński szpital nie ma oddziału zakaznego i są braki? Dyrektor powinien polecieć że stołka a nie nagrody odbierać. Zarażonych wirusem tak tutaj nie będą hospitalizować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xegkssv
2 miesiące temu ocena: 100%  11
Nie będą ?? A jak Poznań i inne miasta nie będą miały miejsc to gdzie będą ci ludzie ?? No ciebie mogą zostawić na ulicy oby innych ratowali ...
~ fdiuiuiiu
2 miesiące temu ocena: 38%  10
przecież nasze państwo jest tak doskonale przygotowane do walki z tą zarazą a okazuje się że nie mamy niczego ? czy ktoś mnie okłamał w tvpis ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
2 miesiące temu ocena: 83%  9
A nagroda dla Pani dyrektor sprzed tygodnia do jakich działań szpitala przynależą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Izabela Cwojdzinska
2 miesiące temu ocena: 91%  8
Jooo, ja na codzień pracuję w przychodni, przyjmuję chorych i również ryzykuje zdrowie swoje i swoich najbliszych. Znalazłam też czas na zorgnaizowanie tej akcji. Nie wierzmy w to , co mówią media - prawda jest inna, W szpitalach w całej Polsce brakuje wszystkiego. Tak się cieszę, że ludzie okazali wielkie serce i wraz ze mną zbierają środki do dezynfekcji i ochrony osobistej dla naszych wspaniałych lekarzy, pielęgniarek i pracowników szpitala, którzy na codzień ratują nasze zdrowie, ryzykując zdrowiem własnym oraz swych bliskich. Co zrobimy, gdy ich zabraknie? Bardzo Was proszę o dołączenie do akcji ! Izabela Cwojdzińska :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jooo
2 miesiące temu ocena: 71%  7
Gratuluje Pani wielkiego zaangażowania i chwale Pani podejście ,ale pamiętajcie również o innych a w szczególności o osobach które spędzają 24 h w autach aby nikomu nic nie zabrakło , ale oni pozostali na pastwę losu a wiem coś o tym i również wy oglądaj o słuchając wiadomości , gdyby nie oni to już dawno by było dużo gorzej
~ Szacunek dla SPZOZ
2 miesiące temu ocena: 88%  6
Gostyńskie firmy wspieraja gostyński szpital od zawsze widzac jak doskonale radzi sobie starosta. Mam nadzieje, ze nikt nie będzie musiał korzystać z pomocy szpitala i że będziemy zdrowi. Zespołowi szpitala życzę, aby ta sytacja wpłyneła na to że będziecie więcej zarabiać i będziecie zauważeni i naprawde szanowani przez władze powiatową
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak
2 miesiące temu ocena: 67%  5
Jakby starosta sobie radził to teraz inni nie musieliby ratować sytuacji. Chyba że twoja wypowiedź była celowym żartem. Choć mi nie jest do śmiechu.
~ Jooo
2 miesiące temu ocena: 71%  4
Wszyscy Lekarze na pokład gratuje tej akcji , tylko teraz miejsce każdego lekarza jest w miejscu w którym ludzie potrzebują pomocy a nie tylko akcja pomocy, wiem hejt teraz pewnie popłynie na mnie ale trudno przeżyje zdrowia dla wszystkich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawo p. Izo!
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Brawo Pani Izo super akcja ! Trudno mi jednak zrozumieć informację odpowiedzialnych za finansowanie i zaopatrzenie szpitala o tym,że na dzień dzisiejszy nie mają braków w zaopatrzeniu . Czyli mają? Nie mają? Nie wiedzą że mają?Czy mają bałagan i brak informacji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Należy się wielkie 'Dziękujemy!!'
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Znam panią doktor bardzo bardzo długo cudowna kobieta o wielkim sercu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji