Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Oddali kartę i pieniądze. Rodzice są dumni

› Z policji ponad rok temu    22.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A
Gostyń. Kacper i Jakub znaleźli etui z kartą i pieniędzmi. Bez wahania dostarczyli to na policjęGostyń. Kacper i Jakub znaleźli etui z kartą i pieniędzmi. Bez wahania dostarczyli to na policję fot. fotolia.com

Dwaj 14-latkowie bez chwili wahania przekazali policji etui wraz z pieniędzmi i kartą bankomatową, które znaleźli na parkingu pod jednym z gostyńskich marketów. Dzięki uczciwości chłopców zguba trafiła do właściciela.

Wszystko wydarzyło się 20 lutego. Szkolni koledzy Kacper i Jakub jeździli rowerami po parkingu jednego z gostyńskich marketów. Tam znaleźli etui od telefonu komórkowego, w którym były pieniądze i karta bankomatowa. Chłopcy szybko przyjechali ze znalezionymi rzeczami do domu jednego z nich.

- Mieli wątpliwości, zastanawiali się między sobą: może pan dostał wypłatę, może wypłacił pieniądze z bankomatu, może tych pieniędzy bardzo potrzebuje? Jakieś pytania pozostawały bez odpowiedzi. Było widać, że bardzo to przeżywają. Zastanawiali się tylko, czy pojechać do marketu z powrotem z tą saszetką, czy na policję. Wspólnie ustaliliśmy, że lepiej zawieźć na komendę - opowiada mama jednego z chłopaków.

Chłopcy zostali tak wychowani, że nie ulegli pokusie i nie przywłaszczyli sobie gotówki, tylko bez chwili wahania nich przynieśli dość sporą kwotę i pozostałe znalezione rzeczy do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Towarzyszyła im mama jednego z nich. Dzielnicowy wysłuchał nastolatków i przyjął od nich 1101 zł wraz z kartą bankomatową i etui.

O awanurze na zebraniu OSP w Czachorowie - KLIK

- Pojechaliśmy do marketu, aby poinformować, że etui z pieniędzmi jest na komendzie. W drodze powrotnej chłopcy się dowiedzieli, że właściciel, który intensywnie poszukiwał zguby już dotarł na policję. Uradowali się, że pieniądze trafiły tam, gdzie trzeba - mówi mama jednego z nastolatków. Właściciel znalezionych rzeczy spotkał się też z Kacprem i Jakubem i serdecznie im podziękował. - Wykazali się wzorową postawą, godną do naśladowania - mówi oficer prasowy policji w Gostyniu. Rodzice również są dumni z chłopaków. - Takie wartości im przekazaliśmy w domu i postąpili tak, a nie inaczej - mówią.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rafał
ponad rok temu ocena: 100%  2
Dokładnie brawo chłopaki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
ponad rok temu ocena: 100%  1
Brawo Postawa godna naśladowania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji