Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Odkrywają tajemnice sprzed wieku - Gostyń 1911

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    17.03.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Rusza VI edycja Gostyńskiej Gry Miejskiej, na którą zaprasza Fundacja "Miejsce moje". To chyba najbardziej rozbudowana ze wszystkich, organizowanych w okolicy. Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku - od roku do 100 lat. Warunkiem uczestnictwa jest umiejętność chodzenia. - Coraz więcej osób dorosłych przekonuje się do naszej gry miejskiej. Sporo rodzin bierze w niej udział, wielu studentów - także spoza Gostynia. Każdy może przyjść i złożyć zgłoszenie - przekonuje Grzegorz Skorupski. Na czym polega gra? Dowiesz się na stronie internetowej www.gramiejska.net.pl. Tam 1, 4, 11, 18 i 25 kwietnia, o godzinie 17.00, będą pojawiać się krótkie opowiadania i jedno pytanie. Historyjki mają na celu przedstawić pewną sytuację, zarys fabuły, postaci. Tym razem autorzy cofają się do roku 1911 - opowieści mają charakter kryminału, osadzonego w realiach Gostynia sprzed 100 lat. Do miasta przyjeżdża inspektor sądowy, który ma odkryć tajemnicę pewnej śmierci. Ta kryminalna historia jest częściowo osadzona w gostyńskich realiach. Do 28 marca należy zebrać ekipę (2-5 osób), wypełnić druk i zalogować się nazwą zespołu na stronie gry. Im szybciej ekipa odpowie w formie komentarza - tym więcej zdobywa punktów. Co 10 najlepszych zespołów wejdzie do etapu ulicznego, rozgrywanego na ulicach Gostynia 23 maja. Ten etap to nie wyścigi na czas: zwycięża ten zespół, który rozwiąże zagadkę i odkryje najwięcej faktów. Liczą się kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pomysłowość.

W 2015 roku nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest voucher (czek podróżny) o wartości 2000 zł do wykorzystania w Agencji Turystycznej MOANA.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!