Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Odmierzają, malują, odświeżają. Trzeba uważać

› Motoryzacja ponad rok temu    29.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Na ulicach miasta i gminnych drogach trwa odświeżanie oznakowania poziomego Gostyń. Na ulicach miasta i gminnych drogach trwa odświeżanie oznakowania poziomego  fot. A. Fajczyk

Mężczyznę, w zielonej lub pomarańczowej kamizelce, z nietypowym „wózkiem” - bynajmniej nie dziecięcym - od tygodnia można spotkać na ulicach Gostynia. W mieście trwa odnawianie oznakowania poziomego i rzekomy „wózek” to maszyna, która jest potrzebna do fachowego wykonywania tego zabiegu.

Prace związane z odświeżaniem oznakowania ulicznego oznakowania poziomego wykonywane sa co roku w okresie jesienno-zimowym. Malowanie linii segregacyjnych, oznakowaniem przejść dla pieszych, strzałek odbywa się tylko na drogach gminnych. 90 procent oznakowania poziomego znajduje się na terenie miasta, pozostałe 10 procent w wioskach - głównie w Kunowie, przy szkole.

Kierowcy, przejeżdżający przez Gostyń mogą spotkać na środku drogi pracowników w pomarańczowych kamizelkach, malujących „zebrę” lub strzałki. Trzeba ich ominąć. Utrudnienia w ruchu potrwają do 10 września, jednak finał inwestycji uzalezniony jest od pogody. A siedzący za kierownicą proszeni są o cierpliwość. Roboty zostały tak zaplanowane, aby zakłócenia w ruchu odczuli w jak najmniejszym stopniu.

- Jeśli chodzi o centrum miasta - zawsze wykonywane są popołudniami. Od rana firma z Poznania pracuje na osiedlach, gdzie ten ruch jest znacznie mniejszy - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Ta sama poznańska firma wykonuje także oznakowanie ronda na Placu Karola Marcinkowskiego.

- Rozpoczęli, ale nie chcieli przeszkadzać ludziom, którzy zajmowali się pracami budowlanymi związanymi z korektą skrzyżowania. Istniejące oznakowanie zostanie poddane frezowaniu, a po jego zakończeniu ma powstać oznakowanie poziome - mówi Mariusz Konieczny.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Bobi
  ponad rok temu ocena: 50%  5
  to są jaja... malują, kostkę układają koło Orlenu jak zaraz będą ryli, ponieważ będzie budowane nowe rondo. Po co wydawać pieniądze praca ludzi która zaraz zostanie zmarnowana??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ GFG
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Ty łosiu to rondo właśnie robią
  ~ Raf
  ponad rok temu ocena: 33%  3
  Nocą się śpi dobry człowieku.. Masz rodzinę? Oni zapewne mają i chcieliby być z nimi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adam
  ponad rok temu 2
  Czyli idąc Twoim tokiem myślenia w zakładach też nie powinno być nocnych zmian ! Szacun, też bym tak chciał ;D
  ~ Adam
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  A może tak nocą by malowali ? Ciepło jest to mogą, w większych miastach tak jest.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji