Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Odnowili i poświęcili krzyż

› Społeczeństwo 8 dni temu    21.05.2020
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Arch. mieszkańców

Mieszkańcy Siedlca (gm. Pępowo) odnowili krzyż, który znajduje się w lesie. Ten od lat stoi na zbiorowej mogile ofiar cholery z XIX wieku. Jak mówi Mirosław Stachowiak, jeden z inicjatorów akcji, krzyż był już w kiepskim stanie.

 

Warunki atmosferyczne i miejsce, w który jest zlokalizowany spowodowały, że drzewo zaczynało gnić. Dzięki uprzejmości leśniczego Rafała Bayera oraz nadleśniczego Tomasza Kwiatkowskiego, udało się nieodpłatnie załatwić dębowe drzewo. Lokalne firmy zapewniły towar, a rodziny z Siedlca i okolicy pomogły w realizacji przedsięwzięcia.

- Gdy ludzie się w coś bezinteresownie angażują, to należy im się podziękowanie – stwierdza Mirosław Stachowiak, mieszkaniec Siedlca.

Nowy krzyż przymocowano do metalowej podstawy i wykonano drewniany mostek - podejście. Powieszono także tabliczkę z krótkim opisem. Obiekt poświęcono w poniedziałek, 18 maja. - To nieprzypadkowa data, ponieważ to jeden z „dni krzyżowych” - mówi mieszkaniec. Na nowym krzyżu zawisła tabliczka z krótką informacją.

Czytaj także: Co wspólnego miał Zbigniew Wodecki z Krobią?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
7 dni temu 2
W końcu coś zrobili
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marian
8 dni temu 1
brawo ! pamiec jest istota zycia spolecznego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji