Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Odpoczywali, bawili się, rozmawiali. W ten sposób lato powitali

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    22.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Pokaz karateków z gostyńskiego klubu TKKF TęczaGostyń. Pokaz karateków z gostyńskiego klubu TKKF Tęcza fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy gostyńskiego osiedla Pożegowo powitali w sobotę (22.06) lato na plenerowym festynie.
- To już dziewiąta impreza z kolei, a piąta, którą organizuję, jako przewodniczący osiedla - pochwalił się Karol Stefaniak. - Myślę, ze kolejne 9, 19, albo 99 może uda się zrobić - dodał.


Cieszył się z frekwencji, która - jak stwierdził - nie była mała, a to świadczyłoby o tym, że mieszkańcom osiedla tego typu integracyjne spotkania, z zabawą w tle, się podobają. - Chcą wyjść z domu, odpocząć, pobawić się, porozmawiać ze znajomymi, obejrzeć co przygotowaliśmy - mówił Karol Stafaniak. Zauważył, że organizatorzy podczas osiedlowej imprezy skupiają się na tym, aby najmłodsi mieli jak najwięcej atrakcji. Frajdę dzieciom sprawiło kilka dmuchanych zamków, eurobandżi, fotobudka dla każdego, malowanie twarzy i kolorowych tatuaży na rękach. Najmłodsi świetnie bawili sie takż epodczas puszczania baniek mydlanych. 

Jak bawili się uczestnicy na festynie w Kunowie? - KLIK

Na wałach przy ul. Słowackiego stanął też namiot Straży Miejskiej w Gostyniu, gdzie chętni mogli oznakować rower. Był pokaz WOPR, którzy prezentowali łódź ratunkową oraz akcję udzielania pierwszej pomocy. Strażacy-ochotnicy z jednostki OSP w Goli przygotowali dla dzieci kurtynę wodną. Imprezę urozmaicili też motocykliści z klubu w Piaskach, którzy chętnym pokazywali swoje maszyny, a także zabierali na przejażdżkę. Z czasem motocykliści ustąpili miejsca samochodowym klasykom. Auta można było obejrzeć, zasiąść za kółkiem, zrobić sobie w nich zdjęcie.

Na płycie przed sceną w układach tanecznych prezentowali się przedszkolaki (z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu, z „Zielonej Zatoki”) oraz uczniowie z gostyńskiej „Piątki”. Ze swojej najlepszej strony pokazały się gostyńskie mażoretki Big-Bang. Spore zainteresowanie wzbudził też pokaz karateków z klubu TKKF „Tęcza”.

- Karate też służy do obrony przed atakami niebezpiecznymi przedmiotami. Jednym z takich przedmiotów, dzisiaj może rzadziej używanych, ale zdarzających się jest kij. Przechwyt, dźwignia. Ta kończy się przerzuceniem napastnika. I kontratak przejętym kijem - omawiał pokaz Mirosław Sobkowiak, zachęcając jednocześnie do udziału w treningach karate - od września w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu.

Sportową część festynu stanowiły szkolne rozgrywki w piłce nożnej na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Kiedy uczniowie zeszli z murawy, rozpoczął się turniej piłkarski pomiędzy gostyńskimi osiedlami. Festyn zakończyła zabawa taneczna, która rozpoczęła się „belgijką”.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu 1
  Super brawo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji