Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Odświeżyli dwie świetlice i jedno centrum

› Społeczeństwo 11 dni temu    23.05.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Świetlice w Domachowie, Kuczynie oraz centrum aktywności w Pudliszkach przeszły prace remontowe wewnątrz i na zewnątrzKrobia. Świetlice w Domachowie, Kuczynie oraz centrum aktywności w Pudliszkach przeszły prace remontowe wewnątrz i na zewnątrz fot. Gmina Krobia

Prawie 150 tysięcy złotych pochłonęły remonty trzech obiektów zebrań wiejskich zmodernizowanych ostatnio na terenie gminy Krobia.

W przypadku świetlicy w Domachowie, inwestycja realizowana przez ostatnie dwa lata polegała na wymianie pokrycia dachowego. W ubiegłym roku zakupiono materiały m.in. blachę trapezową, a w bieżącym zrealizowano prace dekarskie. Łączy koszt zadania wyniósł 44 826 zł, z czego 39 996 zł stanowiły środki zabezpieczone w ramach funduszu sołeckiego wsi.

Z kolei w świetlicy wiejskiej w Kuczynie wymieniono drzwi zewnętrzne, wykonano prace elektroinstalacyjne oraz wewnętrzny podjazd dla osób z niepełnosprawnością, a także odmalowano wnętrze obiektu. Gmina Krobia zapłaciła wykonawcy 27 539 zł. Tutaj również wykorzystano środki z funduszu sołeckiego w kwocie 18 500 zł.

Natomiast w największej po Krobi miejscowości na terenie gminy modernizacji doczekała się sala główna Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców w Pudliszkach. Prace obejmowały wymianę starego parkietu na posadzkę z kamienia sztucznego, usunięcie lamperii ze ścian, malowanie sali głównej, renowację znajdującej się na niej sceny oraz montaż szafy hydrantowej. Łączny koszt zadania to 71 143 zł, a w prace przygotowawcze, w tym usunięcie drewnianego parkietu, włączyli się mieszkańcy Pudliszek.

W przypadku wszystkich świetlic remonty zrealizowane zostały przez lokalnych przedsiębiorców.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!