Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Oferent zaskoczył urzędników

› Aktualności 11 miesięcy temu    26.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Prace, związane z przygotowaniem ronda na plantach w Gostyniu ruszą najprawdopodobniej 5 sierpniaGostyń. Prace, związane z przygotowaniem ronda na plantach w Gostyniu ruszą najprawdopodobniej 5 sierpnia fot. A. Fajczyk

Gmina Gostyń zakładała, że kolejne rondo w mieście będzie wykonane do końca lipca. Prace drogowe jeszcze się nie rozpoczęły, ale nie zrezygnowano z tej formy upłynnienia ruchu samochodowego w centrum Gostynia.

Dzięki temu mają zniknąć problemy z przejazdem przez feralne skrzyżowanie ulic Kolejowej i Bojanowskiego, przed wjazdem na Plac Karola Marcinkowskiego. W dni targowe w godzinach okołopołudniowych, a w pozostałe - w tzw. „godzinach szczytu”, krzyżówka jest zatkana. Aby się przez nią przedostać, kierowcy muszą wykazać się anielską cierpliwością - CZYTAJ TUTAJ.

Urzędnicy z wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu przygotowali zapytanie ofertowe na wykonanie zadania. Inwestycja miała być robiona kompleksowo - ustawienie znaków pionowych wraz z korektą łuku oraz malowaniem znaków poziomych. Na ogłoszenie odpowiedziała tylko jedna firma.

- Ale koszty wykonania, wskazane przez oferenta były zbyt duże. Powiem szczerze - złożona oferta nas zszokowała. Firma chciała wykonać rondo za 100 tysięcy złotych, a szacunkowe koszty, według wyliczeń wykonanych przez projektanta, opiewały na 30 tysięcy złotych - przyznał naczelnik wydziału Mariusz Konieczny.

Odwołano procedury w zakresie wyłonienia wykonawcy, a w urzędzie zapadła decyzja o podzieleniu zadania na części, realizowane osobno.

- Będzie się tym zajmował oddzielnie każdy wykonawca, specjalizujący się w określonej branży. Na przykład za malowanie pasów będzie odpowiedzialna firma, która zajmuje się odświeżaniem oznakowania ulicznego. Zrobiliśmy zapytanie ofertowe i będzie to zrobione od razu w całym mieście. Prawdopodobnie 5 sierpnia rozpoczną się prace - tłumaczył Mariusz Konieczny. Inna firma specjalistyczna wykona i postawi znaki pionowe, a lokalny przedsiębiorca zajmie się przebudową łuku - to są jedyne prace budowlane przy tej inwestycji.

Czy będzie taniej? - Kiedy zleciliśmy wykonanie ronda różnym firmom, kwota realizacji zadania zamyka się w kosztach szacunkowych, przekazanych przez projektanta - zapewnił naczelnik. Wszystkie prace będą wykonywane jednocześnie, a inwestor zapowiada, że potrwają kilka dni, aby kłopoty z przejazdem przez miasto były jak najmniej uciążliwe.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ósmy
11 miesięcy temu ocena: 100%  6
Przyzwyczajeni do dziadowstwa hejterzy. Nikogo wasze internetowe wykwity nie obchodzą. Będzie rondo , będzie bezpieczniej i sprawniej. Będzie tez łatwiej przejść przez ulice bo kierowcy będą bardziej uważać. Trzeba być świrniętym żeby tego nie rozumieć. Albo dostać 8 głosów w wyborach co nie Pablo?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 100%  5
Zanim położono nowy dywanik znaki poziome nakazywały jadącym od ul. Kolejowej poruszanie się skrajnie prawym pasem, natomiast wyjeżdżający od ulicy Bojanowskiego jechali swoim środkowym pasem. Niestety większość kierowców z Kolejowej przejeżdżała po ciągłej linii poziomej i zajeżdżała drogę prawidłowo poruszającym się od Bojanowskiego trąbiąc na nich przy tym. Obecnie jeździ się tam na zamek ale ... nie wszyscy o tym pamiętają. Rondo rozwiąże ten problem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec 1
11 miesięcy temu ocena: 33%  4
Proszę zaglądać częściej do przepisów ruchu drogowego. Za to co piszesz to powinieneś mieć zabrane prawo jazdy.
~ Pulek
11 miesięcy temu ocena: 100%  3
Już widzę ten srocz!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ On
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
Ktoś musi mieć dobre znajomości w urzędzie, że ułatwią wyjazd 2 samochodą na krzyż. Korek może teraz będzie obejmował całą kolejową nie tylko do poczty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
11 miesięcy temu 1
Dokladnie tak jest, jak piszesz. Teraz pierwszeństwo będą mieli ci z bojanowskiego. Brawo kulok i spółka