Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Okrążyli wioskę, głosząc antysmogowe hasła

› Kobieta i dziecko ponad rok temu    26.02.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 17 / 35%
A A A
Kunowo. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w happeninguKunowo. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w happeningu fot. A. Twardowska

- Chcemy, żeby ludzie uświadomili sobie, że pewne rzeczy zależą od nas samych - mówił Artur Kasprzak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kunowie. Była to odpowiedź na pytanie, dlaczego walka ze smogiem w wiosce i okolicy, przyjęła dziś rano formę happeningu?

 

Uczniowie o godzinie 8.00 z transparentami w rękach i w maskach ochronnych na twarzach, przeszli przez wioskę, głosząc antysmogowe hasła.

- Takich pikników nie organizujemy często. Chyba właśnie dlatego jest on tak ważny - stwierdził dyrektor.

Uczniowie zostawiali mieszkańcom ulotki, a przy markecie zaśpiewali specjalnie stworzoną piosenkę. W happeningu wzięli także udział przedstawiciele straży miejskiej.

- Pomysł oceniamy na plus, ponieważ tutaj na naszym terenie jeszcze takiego przemarszu nie było. Dzieci się dobrze bawią przy okazji przekazu bardzo ważnych wartości. Czasami to one są bardziej odpowiedzialne, niż dorośli - stwierdził Andrzej Maćkowiak, komendant Straży Miejskiej w Gostyniu.

Uczniowie stwierdzili, że mogliby spędzić w ten sposób więcej czasu. Drugim dnem tej radości, była oczywiście odwołana lekcja.  

O smogu w wiosce pisaliśmy już TUTAJ. 

 

 

+ 6 głosów: 17 (35%) 11 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Edas
  ponad rok temu ocena: 0%  4
  Racja w Pogorzeli jest wolna amerykanka. Można palić czym się tylko chce bez żadnych przeszkód. Prawda że na Błoniu 14 palą sklejkami że stolarni bo mają za darmo i nie ważne że trują połowę Pogorzeli. Można ? Można. Straż Miejska może im skoczyć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obrońca dzieci
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Ludzie dopiero się budzą jak ktoś z rodziny jest chory na raka a tak popierają palenie. W Pogorzeli to burmistrz to jest parodia nic nie robi i tylko pierdzi w stołek. Na Błoniu 14 też palą rakotwórcze sklejki że stolarni i toksyczny dym leci na dzieci z przedszkola. I co jest jakaś straż? Bu ha ha ha ha jak złapią jakas babcie co gazetę kolorowa zapaliła to sukces. A jak ktoś pali sklejki to można to robić i śmiać się straży prosto w oczy bu ha ha ha ha bu ha ha ha ha
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wziachowianka
  ponad rok temu ocena: 28%  2
  Pogorzela krobska 12 tego nie śmiem nazwać paleniem, gdzie jest policja i miejscowi urzędnicy!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brawo!!!
  ponad rok temu ocena: 28%  1
  Brawo! Brawo! Brawo! Więcej takich akcji!!! Teraz poproszę taką samą akcję w Pogorzeli!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji