Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Oni doskonale wiedzą, jak ratować życie

› Społeczeństwo ponad rok temu    15.06.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pokaz w wykonaniu WOPRuPokaz w wykonaniu WOPRu fot. A. Twardowska

Zwieńczeniem letniej akcji profilaktycznej dotyczącej bezpiecznych wakacji było spotkanie na kąpielisku w Cichowie. Zostali tam zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z gminy Gostyń. - Spotkaliśmy się nad akwenem wodnym, czyli tam, gdzie dzieci spędzają najwięcej swojego wolnego czasu w wakacje. Wszystko to po to, aby sobie przypomnieć najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy i tego, jak bezpiecznie spędzić czas w domu, nad wodą, czy w górach – mówił Adam Waleński z gostyńskiej Straży Miejskiej. Spotkanie poprzedził cykl pogadanek. Po nim, szkoły delegowały najlepszych uczniów do kolejnego etapu. 3 - osobowe zespoły dotarły we wtorek (9 czerwca) do Cichowa.

 

Na początku, dzieciaki wzięły udział w konkursie, polegającym na udzieleniu pierwszej pomocy. Losowały określone zadanie, po krótkim zastanowieniu się, przystępowały do działania. W rolę osoby poszkodowanej wcielał się ratownik. Po scenkach sytuacyjnych, przyszedł czas na test dotyczący ogólnego bezpieczeństwa oraz konkurs plastyczny „Wakacje bez nałogów”. Najbardziej widowiskowym punktem programu był pokaz w wykonaniu WOPRu.

 

Cała akcja to wynik współpracy gostyńskiego WOPRu, Straży Miejskiej oraz Magdaleny Rajewskiej z Wydziału Oświaty z Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

 

Wyniki

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zasadach udzielania pierwszej pomocy:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Olejniczaka w Gostyniu

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu

III miejsce Szkoła Podstawowa w Goli

 

Konkurs plastyczny

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Olejniczaka w Gostyniu

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu

III miejsce Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!