Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Oni już zaczęli. Specjalnie na WOŚP dzieci uszyły misie

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. W szkole nr 5 odbyła się dziś licytacja WOŚPGostyń. W szkole nr 5 odbyła się dziś licytacja WOŚP fot. A. Fajczyk

Plecaki, misie, latarki, gry planszowe, kubki, filiżanki, przybory kuchenne, książki, zeszyty - to tylko niektóre z gadżetów, jakie wystawiono dziś (9.01) do głównej licytacji w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Tam społeczność już ruszyła z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

A rozpoczęli „na słodko” - od poniedziałku w szkolnej świetlicy można za symboliczną złotówkę kupić kawałek placka, pączka lub innego ciasta, upieczonego przez rodziców uczniów lub młodzież. Każdego dnia słodkości przynosi inna klasa. Wśród społeczności w poniedziałek były rozprowadzane też losy po 2 zł, w młodszych klasach (I- II), a we wtorek odbyło się losowanie. Każde dziecko dostało drobny upominek.

O gostyńskim pokoju zagadek, który jest już po kontroli - KLIK

Licytację gadżetów zaplanowano na środę, 9 stycznia. - Mamy dużo książek, przybory kuchenne, mnóstwo kubków, filiżanek, świeczek, karteczek, zeszytów, kredek - wszystko to, co jest potrzebne na co dzień - mówi Magdalena Szwengler, nauczycielka koordynująca akcję WOŚP w gostyńskiej „piątce”. - Co roku dostajemy coś ze sztabu WOŚP, mamy też grono rodziców którzy bardzo nas wspierają w organizowaniu licytacji. Z każdym dniem tych gadżetów przybywało - dodaje. Oprócz tego koordynatorka akcji zorganizowała „Konkurs Pluszowego Misia” dla dzieci ze starszych klas (IV-VIII). Uczniowie sami szyli misie, które dziś szkoła wystawiła w licytacji. Podkreśla, że dzieci bardzo chętnie uczestniczą w licytacji, a rodzice wspierają je finansowo.

Dlaczego ze świetlicy w Goli, w niedzielę 13 stycznia, ktoś wyjedzie na przyczepce?

- Warto wziąć udział w takiej akcji, jak „wielka orkiestra”, ponieważ możemy pomóc innym ludziom, chorym dzieciom. Staramy się brać udział w każdej licytacji, organizowanej w naszej szkole - zapewnili dwunastoletni chłopcy z „piątki”. Szymon kupił zestaw narzędzi kuchennych, który podaruje mamie. Adam trzymał pieniądze i czekał do licytacji pluszowych misiów. - Bo uszyły je nasze koleżanki - mówił.

Koncert muzyczny, który zakończył się smartfonowym quizem - KLIK

W ubiegłym roku, do wystawienia na licytację, szkoła dostała od Coca-Coli olbrzymiego misia. Była bardzo zacięta rywalizacja, w ostateczności misiu został sprzedany za 150 zł. Zazwyczaj licytowane w szkole towary są sprzedawane za 30, 40, a nawet 100 zł. Gadżety, które zostają, przekazywane są do GOK Hutnik, gdzie w niedzielę również występują uczniowie z SP nr 5 w Gostyniu i wtedy odbywa się ich licytacja.

- Łącznie z licytacją w Hutniku, ze sprzedażą ciasta, w ubiegłym roku uzbieraliśmy na WOŚP ponad 9 000 zł - przypomina Magdalena Szwengler.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!